SambaPOS5 altinda yaptigim ilginc seyler

İlyas bey, bu bizim 1.5 yıl önce bir müşterimize yaptığımız bir şeydi. Bugün başka bir müşterimiz daha istedi onu için yaptık. Yani kaynak olarak sizin paylaşımızı kullanmadık.
Burada yayınlamadığımız o kadar çok bilgi birikimi ve yaptığımız şeyler var ki, görseniz vay beee dersiniz :slight_smile: henüz bize kaynak olacak kadar ilerlemediniz ama sizden umutluyuz. Geriye doğru konuları okuyor inceliyorsunuz. Meraklı ve araştırmacısınız. Bayi olmanızı umut ediyorduk ama bir çok bayiiden daha iyi gidiyorsunuz.

1 Beğeni

ben sizin yaptıklarınıza bakarak yapıyorum zaten aklıma gelmemişti siz atınca forum dan arama ilk çıkan yer burası idi fazla aramadım
İngilizcem yok olsaydı inanınki forumdan çok şey kapardım çeviri fazla sağlıklı olmuyor ama görsel çat pat İngilizce ile bu kadar :slight_smile:

SambaPos keşfettikçe zevkle çalışabileceğiniz uçsuz bucaksız bir okyanus gibidir. Ama maalesef toplumsal olarak keşfetmekten çok sömürme istekliyiz. Bu yüzden bazı şeyleri burada paylaşmama kararı aldık. Sadece görselleri paylaşıp olabilirliği gösteriyoruz. Bu zaten bizim kendi işimize verdiğimiz önemi gösteriyor, bir bakıma burayı vitrin olarak kullanıyoruz.

2 Beğeni

bu paketçiye whatsapp ı da ekledim :slight_smile:

Whatsapp şu anki hali ile pek kullanışlı değil maalesef, yoğun sipariş zamanlarında zaman kaybından dolayı tercih etmiyoruz. Tarayıcının açılıp Gönder komutunun verilmesi yorucu oluyor.

html viewer i kaldırdım sadece program çalışıyor paketçiyi seçince otomatikmen program açılıyor açılırken yada aılınca enter tuşuna basmak

Şu şekilde çift terminalden günde 800-1000 arası sipariş alan müşterilerim var, adam saniye hesabı yapıyor, dediğim gibi bu haliyle şu anda cazip gelmedi müşterimize ve iptal ettik.

{ORDER STATE:Status} veya {ORDER STATE:Durum} belki sorunuzu cözebilir. Turkcede hangisi kullaniliyor tam olarak bilmiyorum.
Dikkat büyük harfler ile kullanilacak. Kücük harfler zaten yanlis sizinkinde

Ayrica @Sezgin nin orda kullandigi IKRAM ve IADELER hatirladigim kadari ile SQL-Result dan aliniyordu.

Bu arada, lütfen bu baslik altina soru sormaz iseniz cok sevinirim. Sorularinizi baska baslik altinda sorarsaniz, arayan arkadaslar daha kolay sekilde bulabilirler.

Ilgiyle takip ettigim diger konu ise, Sambapos altinda ilerleyisiniz. Oldukca super adimlar ile ilerliyorsiniz. Kanimca Bayilik icin basvurma zamaninin geldi gibi :slight_smile: Gerci ne yapiyorsunuz, ek is olarak mi sambapos ile ugrasiyorsunuz, sabit baska bir isiniz mi var, onuda bilmiyorum ama kisisel dusuncem bayilik size cok sey kazandiracagi yönünde.

Lütfen bu baslik altina Sambapos altinda yaptigimiz ilginc seyleri toplamaya ozen gösterelim. Sorularinizi baska baslik altinda toplarsak, forum daha derli toplu olur.

Garson istatistik Raporu

4 Beğeni

rapor kodlarını paylaşabilir misiniz

Fast food tarzı hızlı sipariş tek departman içinde

3 Beğeni

Döviz kuru ve ürünlere hızlı ulaşım

Hızlı ödeme ve sormalı

Whatsapp dan paketçiye mesaj atma

------------------------------------________

adres almada mahalle ve ilçe seçmeli ve whatsapp a yollama ve fişe yazdırma

Müşteri varlığını düzenledikten sonra Şablonun ilgili kısmına

<L11>Adres: {ENTITY DATA:Mahalle} {ENTITY DATA:Adres} {ENTITY DATA:ilçe}

ekleyelim

Mahalle, Sokak, Kapı No ve İl-ilçe listesi hazırlanıp eklendi

Adisyonlar

Hızlı Sipariş Fast food adisyon müşteri ekran

Yoğun zamanlarda kaçan sipariş telefonları takip

son aranan en başa yazar

gelen çağrı en üstte kopya ile koplayıparam kısmına yapıştır
eğer müşteri varsa direk seçeriniz
yoksa yeni kayıt ile kayıt yapar

2 Beğeni

Müsterilere ücretsiz WIFI hizmeti veriliyorsa, QR CODE olarak basilip verilebilir.

Istege bagli olarak adisyon fisine eklenebilir. Kisacasi her tarafda kullanilabilir. Bende Button seklinde, isteyene veriyorlar;

Olusan QR Code, hem android hemde IOS ile calisan cihazlarda sorunsuz sekilde okutulup, müsterinin hic sifre girmeden, Restaurant daki tanimlanan WIFI ayarlarina otomatikman girmesini sagliyor.

Veya MASA PLANI alanina da eklenebilir, aninda Print islemi yapabilmek icin;

2 Beğeni

Erkan bey adisyon fişinin ESC/POS olması gerekiyor bu durumda, bunu da hatırlatalım kullanmak isteyen arkadaşlara.

Callerid takip

calerid cihazım takılı değil o yüzden test den yaptım

Kural daki düzenleme
https://paste.ubuntu.com/p/27kJMzcSms/

Telefon.txt deki en başta olacak
2. satır dan itibaren
https://paste.ubuntu.com/p/CTD3CsP85g/

Sondakini Başa Alma py code
https://paste.ubuntu.com/p/dDyKSwgSw5/

Temizleme Kodu py code
https://paste.ubuntu.com/p/8dFymvrshn/

Python 2.7.XX yüklü olması lazım

{DATE:dd:MM:yyyy - HH:mm:ss} Presentation_OO1sVCUJ49

Başka Varlık Ekranı

2 Beğeni

Son Adisyonu Göster İptal Butonu

Departman renk boyut ve seç rengi

3 Beğeni

SambaPOS ve Network Caller ID (NCID)

Türkiyede varmi yokmu bilmiyorum fakat almanyada kullanilan bircok Router de Network CALLER ID (Telefonie) özelligi var. Bu özellik etkinlestirildiginde, restauranti arayan müsterinin telefon numarasi yakalanip SambaPOS Paket servisine yönlendirilebilir.

3 Beğeni

0([=('{ENTITY DATA:Telefon}'+' ').substr(0,3)]) [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(3,3)] [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(6,2)] [=('{ENTITY DATA:Telefon}'+'').substr(8,2)]

Presentation_0GMlFrJEST

<timer 1><h:{0:00}>:<m:{0:00}>:<s:{0:00}></timer>
BQk6nbBeZ7

4 Beğeni

Can Sıkıntısı ( Copy @erkan_kaplan )

Güncel ( Copy @erkan_kaplan )

4 Beğeni