SambaPOS5 altinda yaptigim ilginc seyler

@empire Teşekkürler Eline sağlık

1 Beğeni

bu kadar kolay yani api almak ben hep paralı apilere denk geldim teşekkür ederim @erkan_kaplan @empire

@Sezgin https://kb.sambapos.com/en/4-28-how-to-track-stock-level-of-items/ dökümandan yararlandım.

4 Beğeni

@Teknoloji Paylaşımını yaptığınız döküman İngilizce .

Türkçe döküman linki;
https://kb.sambapos.com/4-28-stok-urunlerinin-seviyesini-takip-etme/

3 Beğeni

Bir adisyonda garson degistirme olayi.

• Numpad üzerinden garson sifresi veya admin sifresi girilir
  • Girilen sifreye göre ilgili garsonu bulur ve adisyonu sifresi girilen garsona tekrardan acar.
  • Siparis veya adisyon etiketi felan degil, garsonlari gercekten degistirir.

2 Beğeni

Boş zamanın doldurulmuş hali. Güle güle kullanın.

Gerekli Dosyalar :

serhatoglu_siyahfon.zip (860.9 KB)

3 Beğeni

4 Beğeni

Anlatmasida zor. Anlamasida zor.

Bugune kadar ki hayatimda yaptigim en karmasik PRINTER ayarlamasi ve sadece SambaPOS5 altinda gerceklestirdigim en ilginc Printer Ayarlamasi…

Bir masadan alinan siparisler bende ortalama 4 kisilik masada 40 Adet siparis alinabiliyor.

Siparisi Tablet ile almak sorun degil, asil sorun yazdirma olayi.

Yer: Lüneburg Masato Sushi Grill
8 Adet Printer var. 4 adet mutfakta. 2 adet Sushi printer, 1 adet Bar, 1 adet Fatura ve Servis yazicisi.

Bir masadan alinabilecek mutfak siparisleri, printer ayarlarinda TEK TEK islenmek zorunda. Cünkü bir masadan gelen siparis mutfakta duruma göre TEK TEK veya GRUPLASTIRILMIS halde yazdirilmak zorunda.

100 e yakin yazici sablonu kullandim:

Ve her yazicinin yazdirma gorevleride farkli ayarlar mevcut

Ve isin dahada komplex olan yani, Restaurant ve Take Away olarak iki farkli departman yapilarida farkli: Restaurant printer yazdirma olaylari yukarda anlattigim gibi, Take Away de ise 2 tane yazici kullanilacak (1 Sushi printer ve 1 mutfak yazicisi)

Abartmadan soyluyorum, 1 gunumu sadece mutfak yazici ayarlari aldi ve boyle bir ayarlamayi gerceklestirebilecek POS Softwaresi Avrupada bulmak gercekten zor ve olacaginida hic sanmiyorum.

Tablet uzerinden istenen Hesap alma isteklerinde, EC kartimi, Kreditkarti mi, Nakit mi olacak ve bunlarin alinacak ödemeleri TEK TEK (alman usulu mu) mi yoksa birlikte mi hesabi ödemek istedikleri Servis yazicisindan cikartilacak…Ebesinin nali yani…

Baska bir istenen özellikte, mesela bir ADET SET veya bir ADET BOX siparisi verildiginde, ve icinde corba varsa, Corba farkli yazicidan cikacak, Sushi farkli yazicidan cikacak, Kizartmalari farkli yazicidan cikacak (tek tek veya gruplastirilmis olarak) . Fakat bu Take Away siparislerinde olacak. Restaurant da olmayacak. Killik ya iste, oda bana denk gelicek.

Neyse neticede bütün islem tamamlandi ve sorunsuz sekilde teslim ettik herseyi…

Tekrardan tesekkürler Sambapos ailesi…

2 Beğeni

SambaPos ile tanıştığımdan beri 20 den fazla adisyon yazılımı inceledim. Hiçbiri de SambaPos gibi anlaşılır, kullanışlı, ve başarılı değil. Bazı ufak tefek sorunlar var ama onların da zamanla aşılacağını düşünüyorum.

3 Beğeni

merhabalar bu son siparişleri yapmak istiyorum bende nasıl yaptınız acaba ? Paylaşma imkanınız var mı?
Teşekkürler.

• Bir garsona ait bir masa, baska bir garsona devredilebilir.
  • Sifre girelerek Garson degisimi yapilabilir
  • Sistemdeki garsonlar DB den otomatik olarak okutulur (extra tanimlamaya gerek yok)

K1, K2, K3, K4, K5, K6, K7, K8 = Garsonlar
Kellner Wechseln = Garson degistir

4 Beğeni

Detayli IkramRaporu

Detayli Iade Raporu

Detayli Zayi Raporu

Sonuc

Özelligi:

• Tarih araligi Sambapos da gelen Tarih secimlerine göre secilebilir
  • Sonuclar excel, pdf dahil farkli formatlara export edilebilir.

@ilkerilgen

3 Beğeni

garip bir rapor…can sikintisi…

1 Beğeni

Garsonlarin satis toplamlari felan…

1 Beğeni

can sikintisi ile olusan baska seyler…

1 Beğeni

Merhaba
Emeğinize çok sağlık… Hazıra konma değil ama kullandığınız datayi paylaşır mısınız

Etiket seçimindeki çıkan ayrı pencere…ve açık adisyonlardaki ürünleri gösteren yer…paylaşabilir misiniz

Etiket seçimindeki çıkan ayrı pencere… ve açık adisyonlardaki ürünleri gösteren yer… paylaşabilir im

:slight_smile::slight_smile:

1 Beğeni

Paket Servis müşterisine SMS gönderme.

Edit : Kural kısıtlaması olarak sadece cep telefonu varsa bu işlem gerçekleşiyor. Sabit numaralarda fonksiyon çalışmıyor.

4 Beğeni

Teşekkürler

https://forum.sambapos.com/t/new-4-1-37-ask-question-action/1414/94?u=ilyas

kaynak :slight_smile:

1 Beğeni