SambaPOS5 altinda yaptigim ilginc seyler

2 Beğeni

Kapatip acinca Hover Hala calismaya devam ediyor mu?

evet devam ediyor…

"<background #FFF79646><color black><bold><Size 22>1<font calibri></font></Size></bold></color></background>=1","<background red><color black><bold><Size 22>2<font calibri></font></Size></bold></color></background>=2",51|52,53,54|55,56,57|188,48,8

Ufak bir Back Office calismasi:

4 Beğeni

Müşterilerimizi IP Santral kullanma konusunda sürekli teşvik ediyoruz. Bunun işletme açısından oldukça faydalı olduğunu düşünüyoruz. Faydaları ;

• Caller ID cihazına gerek yoktur.
  • Tek 1 telefon hattı üzerinden çok şubeli işletme yönetilebilir.
  • Tek 1 telefon hattı üzerinden aynı anda 3-5 farklı paket siparişi alınabilir.
  • Müşteri aradığında telefonunuz meşgul çalmaz. Boş bir dahiliye veya şubeye yönlendirilir.
  • Müşteri üzerinde daha prestijli bir izlenim sağlar.
  • Geçmiş görüşme kayıtları dinlenebilir, bazen yanlış anlamadan kaynaklı sorunlar olduğunda yeniden görüşme dinlenebilir veya personelin müşteri ile olan diyaloğu takip edilebilir.
  • Müşteri A şubesinden B şubesine aktarılabilir
  • Normal hatta göre daha ekonomiktir.

Aşağıda IP santral kullanan müşterilimiz için geliştirdiğimiz bir uygulama örneği gösteriyorum. SambaPOS içerisinde bir varlık ekranından geçmiş çağrıları yönetebilir ve istediğinizde yeniden tetikleme yaptırabilirsiniz.

11 Beğeni

Benimkiside NCID uzerinden, Router ustundeki NCID i etkinlestirerek yapian farkli bir yöntem;

Routerlerde Network Caller ID (NCID) özelligi var. Gelen telefon aramalarini canli olarak yakalayip (telefon caldiginda), Gateway NCID sayesinde, numarayi ve kayitli uye ise ismini felan Datenbanktan cekip JSON dosyasi üretip JS+Jquery+Ajax kullanan bir HTML dosyam duruyor Nginx-Server altinda. …Ayni zamanda NCID Gateway gelen cagriyi paralel olarak PC nin Com portuna gelen numarayi yönlendiriyorum.

Sambapos da Generic Modem ayarli. Com porta bir veri geldiginde POPUP olarak gosterip, siparisi alabiliyor. Ayni zamanda herhangi bir nedende dolayi siparis alinamz ise HTML+JS yardimi ile Gateway a tekrar dan ORDER AGAIN sinyali gönderip, telefon cagrisini emule ediyorum ki sambapos tekrardan siparisi alabilsin.

Calisma diagrami

NCID Application Gateway: Arkaplanda calisiyor (belki service olarak yazmak daha mantikli olacak (ilerde)

Herhangi bir Browser uzerinden de takip edilebilir:

Sambapos da kullanimi

5 Beğeni

Masada oturan müşteri sayısına göre hesap paylaşımı …

Müsteri Arama ve Kaydetme:

• Posta kodlari ve Sokak isimleri CSV dosyasinda kayitli
  • Girilen Posta koduna göre Sokak isimlerini bulur
  • Önceden kayitli müsteri varsa bulur.
  • Önceden kayitli müsterinin adres bilgileri duruma göre düzeltilebilir.
  • Telefon numarasinin TEK olmasi basis dir.
  • HTML + JScript + Nginx kullanilmistir.

Herhangi bir Browser uzerinden de kullanilabilir:

3 Beğeni

Paket Servis çalışma şeklini bazı müşterilerimiz farklı isteyebiliyor ki özellikle başka yazılım kullanıp da SambaPos’a geçirdiğimiz müşterilerden bu talepler geliyor. Senaryo şöyle ;

Müşteri arıyor direk siparişi vermeye başlıyor, isim ve adres bilgilerini siparişlerden sonra veriyor. Bu duruma uygun olarak aşağıda farklı bir sipariş alma senaryosu düzenledim. Müşteri aradığında eğer kayıtlı ise otomatik olarak seçiliyor, kayıtlı değilse adisyon kapanırken müşteri bilgilerini soruyor ve kaydedip siparişi tamamlıyor.

@YILDIZHANPOS bahsettiğin şey bu sanırım … ?

7 Beğeni

Evet aynen bu güzel olmuş

Bildiğin Show olmuş tebrikler…

Değişik bir çalışma …

6 Beğeni

@Banned acaba bunu nasıl hazırlaya bılırım

Yenisi daha iyi :slight_smile:

Merhaba Münir bey, ticker lister widget ile ihtiyacınız olan verileri bir varlık ekranında toparlayarak yapabilirsiniz. Herhangi bir kaynak yok tamamen bilgi birikimi ve bir kaç günlük uğraşı ile yapılabilir.

1 Beğeni

@Banned tamamdır tesekkur ederım yolu ben aldım sorun yok tesekkur ederım bılgı ıcın ıyı calısmalar dılerım

2 Beğeni

3 Beğeni

Paketçiler ekranın da paketçi gelip istediği paketi üzerine alıyor
pin doğru ise ismi çıkar ve paketi üzerine alabilir
pin yanlış ise sadece hayır çıkar

3 Beğeni