Aynı üründe Birden çok ayrıntılı siparişte zorluk

Bir Restaurant işletmesinde kullanmak üzere menüsünü yaptığım sampabosta birden fazla ayrıntılı siparişlerde maalesef zorluk çekiyorum. Ben aşağıda bir şema bırakıyorum ve soruyorum sambaposta bunu yapmamız mümkün değil mi? Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar sorunumu yazarak veya şemayla anlatamadıysam özelden numaralarını yollarlarsa arayarak sözlü olarak anlatmak isterim. Kısacası örneğin döner kategorisinde her bir sipariş için çıkıp menüye yeniden girmek yerine sipariş tarzını ve özelliklerini seçip ekleye tıkladıktan sonra menüden hiç çıkmadan yeniden ikinci ürünü ve özelliklerini seçerek adisyona eklemek istiyorum. Böylece diyelim ki 5 adet farklı özelliklerde döner siparişi alacak olduğumda sürekli menüden her sipariş için çıkmak yerine ekle ile hemen ikinci ürünümü seçip özellikleriyle adisyona yollamak istiyorum. Sambaposda istediğim şey imkansız mı? Bu düşünülmemiş olamaz herhalde diye düşünüyorum. Hani düşünülmemişse bile bu tür bir güncelleme biz işletmeler için çok yararlı ve hızlı sipariş almamızı sağlayacaktır.

Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum, lütfen menüden çıkmayacak şekilde olursa sevinirim.

Saygılarımla
Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Detaylandırabilir misin?

İstediğinize benzer bir şeyi yaptım yakın zamanda. Yarın gün içerisinde gönderirim. Üstelik sizinkinden daha karmaşık bir halde ama çözüldü :slight_smile:

Çok sevinirim… Denemek için sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Emeğinize sağlık

Çözümünüzü bekliyorum

Sipariş etiketlerinde en çok seçimi 3-4-5 gibi istediğiniz rakamı yazarak halledebilirsiniz.
Mesela ;

3 Türk Kahvesi
1 şekerli
2 orta

Sorun o değil Serhat bey. Şöyle örnekleyeyim size. 5 adet döner siparişi aldınız ve her biri farklı özelliklerde ve kimisi tavuk kimisi et kimisi ise tabak servis olsun. Bunların her biri için her defasında döner kategorisinin başına dönmeden döner cinsinin et mi tavuk mu olduğunu seçip özelliklerini ekleyip diğer ürünün seçimine geçebilmek için ekle butonu oluşturup kategorinin başına dönmeden diğer ürünü ve özelliklerini hızlıca seçebilmek istiyorum. Yukarıdaki mesajda çizmiş olduğum tabloyu incelerseniz ne demek istediğimi daha anlaşılır şekilde görebilirsiniz

Yani ekle butonuna tıklayınca adisyona atıyorsunuz ve devam ediyorsunuz ürün eklemeye. Kapat diyene kadar o ekrandan çıkmıyor ürün ekleme şansınız hızlıca devam ediyor

Yanlış anladığımı sanmıyorum, yukarıda bahsettiğim şey istediğinizi yapmak için yeterli diye düşünüyorum.

5 Döner
2 tabakta
3 dürüm
2 ketçaplı
3 sade

Israrcısınız anladığınıza dair, ki ben de ne istediğimi biliyorum. Söylediğiniz ve ısrar ettiğiniz şey benim istediğim şey değil bundan emin olabilirsiniz. Restaurant işinde olmayan her insan gibi çektiğimiz zorluğu ve isteklerimizi anlamanız biraz zor tabi. Benim söylediğimi Restaurant işinde olan her kime söyleseniz sizin anladığınız şey olmadığını söyleyecektir. Keşke pratikte sizinle karşılaşma şansımız olsaydı daha kolay anlatırdım diye düşünüyorum.

İlginiz için yine de çok teşekkür ederim.

Forumda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Sorununuzu halen anlayan olmadı. Bence bayililerden destek alınız

Bu şekilde olan kaç ürününüz var ?
Ben halâ sizi anladığımı düşünüyorum, sorununuzu çözebilirim.

Şu şekilde hızlı menü yapabilirsiniz. Burada sadece Döner var, siz ihtiyaca göre sık kullanılan ürünleri hızlı menüye ekleyebilirsiniz.

Herkese teşekkür ederim, Elbette herkes yardımcı olmaya çalışıyor farkındayım. Kısaca şöyle sorayım o zaman belki daha doğru olur. Bir kategorinin içeriğini yan tarafa tamamen gösterebilmek mümkün mü?

Yani

Dönere tıklayınca yan tarafta açılan kare içinde üst barda et ve tavuk hemen alt barında sandwich - tabak onun hemen altında 1 den 9 a sayılar ve hemen alt barında da döner özelliklerini gösteren diğer bar eklenebilir mi? Yani bütün bunları yanda alt alta görmem mümkün mü?

Şu konuyu dikkatlice okuyun, bu da başka bir çözüm olabilir.

SambaPOS’da Alt Özellik olarak bahsettiğimiz Order Tagleri yani Sipariş Etiketlerini 2 şekilde ekranda gösterebiliriz.

  1. Default da herkesin kullandığı gibi Ürüne tıkladığınızda Ekranın sağında kalan Menü kısmının yerini alır ve orada Duruma göre Gruplandırılmış olarak yada onlarca hatta yüzlerce alt özellik olabilir.
  2. Görünüm durumu ise, Ask Question (Soru Sor) eylemi ile ürüne tıkladığınızda bir PopUp penceresi açılır ve orada Order Taglerinizi göstererek sorabilirsiniz.

Bunun haricinde Order Tagleri farklı bir şekilde gösteremezsiniz.
Yukarıda da anlattığım gibi Order Tag ler Gruplandırmaları Ekle Çıkarları aynı ekranın içinde verimli olmaz.

2 Beğeni
  1. Durumu yani popup menüyü ve eylemi nasıl yapabileceğimi anlatmanız mümkün mü?

Ali bey aşağıda belirtiğim dökümanda Popup ile sipariş etiketi ve porsiyon seçmenizi anlatan döküman mevcuttur adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kullanabilirsiniz.

4.19. Porsiyon ve Sipariş Etiketleri Açılır Pencereden (Popup) Nasıl Seçilir?

Porsiyonu popup olarak soruyor sıkıntı yok, etiket isimlerinin sonuna seçimi ibaresini eklememe rağmen etiketleri popup olarak sormuyor.Nerede hata yapmış olabilirim