Windows tablet ile ana bilgisayardan sambapos v5 kullanmak

ana bilgisayarda yüklü olan sambapos v5 programa windows tablet ile bağlanıp kullanabilirmiyim. android tablet gibi mi olacak veya terminal gi!bi mi bağlanmamız gerekiyor.
ekli resimdek tablet yeterli olur mu?
android tablette bazı özelliklerini kullanamadığım için windows tablete geçmekistiyorum.

win%20tablet

Kolay geldin Nevzat bey benim tavsiyem sambapos client olarak kullanmalısınız çünkü gerçekten çok hızlı, PLAY STOREDEN indirip demoyu deneyebilirsiniz, kullanıcı açarakta kullanabilirsiniz ama androidlerde windows a bağlanmak ve veri alışverişi yapması biraz daha zaman alıyo ama bizim gibi merkez bir lokanta diilseniz öğle servisini yarım saat içinde halletmeniz gerekmiyorsa sorun yok Rdclient olarakta kullanabilirsiniz

Sizin tabletinizde zaten windows işletim sistemi ile çalışıyo rd client ile kullanmalısınız

Windows tablete Sambapos u kuruyorsunuz. Ana PC de message Server calisiyor durumda olmasi gerekli. Windows Tablette Datenbank ayarlarinda ana PC ayarlarini giriyorsunuz. Tipki normal bir terminal gibi ayarlayip kullanabiliOrsunuz.

Ben suanda test sistemimde 2x trekstor surftab twin 10.1 kullaniyorum. Donanim olarak sizin tablet ile ayni. Terminal tabletlerde sadece birer varlik penceresi gozukecek sekiilde ayarli. Sorunsuz sekilde calisiyorlar.

1 Beğeni

Teşekkürler. Bende şu an 3 adet android sistemli tablet kullanılıyor. ama öğle servisinde 30 dk. 100 kişiye sipariş almak ve sipariş etiketlerinde seçim yapmak zor oluyor. bazen kilitleniyor. bazen siparişi göndermiyor gibi sorunlar oluyor. Onun için windows sistemli tablet ile terminalden bağlantıyapsak olurmu diye soruyorum. Sistemde hızı ve menüleri pc deki gibi kullanabilirmiyiz.

@erkan_kaplan üstadın dediği gibi yaparsanız wifi bağlantınızda iyi ise sorunsuz kullanabilisiniz.

2 Beğeni

RDP client baglantisinda ana PC nin desktop u 1:1 yansitilacagi icin hem ana PC yi hemde wifi aginda cok trafik yapacagi konusunda dusuncelerim var. Sahsen hic denemedim.

Windows tableti terminal gibi ayarlayip tablet ustunde de sadece lazim olam varlik ekranini yansitirsaniz hic sorun yasamadan ve hizli bir sekilde kullanabilirsiniz dusuncesindeyim KI suanda Benin test sistemim bu sekilde ve 100metre karelikalanda tekbir access point ile sorunsuzca test ettigimi soyleyebilirim.

Tek sorunum messege Server . onuda Windows auto Start a bagladim. Ana PC de sampapos acik olsada kapali olsada sorunsuzca calisiyor.

1 Beğeni

Esasinda cin den felan 7 Inc Windows tablet bulup garsonlarin cebine koyup tasimalari saglayip test etmek lazim. Aklimda bu konu da alibaba dan felan bulup siparis verip test etmek lazim.

Temel Kural Windows = Windows dur.

Bunun PC formunda mı Laptop formunda mı olduğu fark etmez.
SambaPOS için gereklilikler var. Örn. :Net Framework 4.5 ve üzeri gibi, bunları yükleyebildiğiniz bir tablet ise formunun bir önemi. Normal PC gibi direk bağlayarak kullanabilirsiniz.

Sorun şurada:
Biz bu konuda yıllarca üretici firmalarda dahil olmak üzere çok çaba sarf ettik. Ama üretici firmaların Windows tabletten bir kazançları olmadığında kimse bu işi geliştirmeye devam etmek istemiyor, Elimize onlarca Windows tablet geçti ama hiç birisini şu an tekrar bulamazsınız.
Bahsettiğiniz cihazın sorunu ise dokunmatiği, çok kısa bir süre sonra kalem yada çivi kullanmadan ekranına dokunamayacaksınız, anlamayacak.
Ame her şeye rağmen teknik olarak Normal bir PC gibi bağlayarak kullanabilirsiniz.

Herkese bilgileri için teşekkür ederim.
Mehmet Bey
Tablet ile sipariş alırken ve sipariş etiketlerini kullanırken hızlı olmak için yapacağımız bir işlem var mıdır?
Pc deki görünümleri de tablette tam alamıyoruz.

Aynı üründe Birden çok ayrıntılı siparişte zorluk Bu soruda veysel beyin yanıtını okumanızı ve bir tablette uygulamnızı tavsiye ederim ben bunu uyguladım daha çok hızlı verim aldım

https://kb.sambapos.com/4-19-porsiyon-ve-siparis-etiketleri-acilir-pencereden-popup-nasil-secilir/

Yönetim > Ayarlar > Yerel Ayarlar > Görüntüle tabında Ekran Ölçeği adında bir değerimiz vardır.
Kullandığınız tabletin ekran boyu ve çözünürlüğüne göre tabletinizden bu ayarı bir kaç kere deneyerek en ideal çözünürlüğe getirerek aynı normal bir bilgisayar ekranında kullanıyor gibi kullanabiliirsiniz.

1 Beğeni

Mehmet bey; Teşekkür derim.
Ben görüntüyü boyutsal olarak değil işlevsel olarak bahsetmiştim. Menülerde yaptığınız düzenlemelerde kategori ve alt kategorileri vb gibi düzenlemeleri pc de renkleriyle ve güzel bir görüntü ile alıyorsunuz, ama tablette aynı formatları kullanamıyorsunuz. Daha sade bir görüntü alıyorsunuz. Bu durumda programın bazı özelliklerinin tabletlerde tam olarak kullanılamamasını anlıyorum. zamanla onuda sağlanacağını umut ediyorum.

Nevzat bey bir yanlış anlaşılma var sanırım.
Bu başlık Windows tablet üzerineydi. Windows tablet kullanarak Ana Bilgisayarınızdaki SQL Server a bağlanarak ve tablete de SambaPOS kurarak aynı bilgisayardaki bir ekran görünümü ve özelliklerin tümünü kullanaiblirsiniz.
Tek fark tableti dik pozisyonda kullanıyorsanız ekranı Responsive ederek Sipariş Ekle butonu eklemesi olacaktır.
Netice de Windows tablet ile Windows >bilgisayar aynı şeyler.

evet mehmet bey bende zaten android tablette tam özellikleri kullanamadığım için windows tabanlı tablet için sormuştum. Teşekkür ederim.