Yemek Sepeti Hatası Alıyorum

Merhabalar. YemekSepeti Entegrasyonu Hakkında Daha Önce Görmediğim Bir Hata Aldım. Hata da Lisansı Sıfırlayın Gibi Bir İbare Vardı. Mağazadan Ve SambaPOSV5 Üzerinden Lisansı Sıfırlamama Rağmen Aynı Hatayı Almaya Devam Etmekteyim. Acaba Nerede Hata Yaptım?

Öncesinde Veritabanı Oluşuyor Dedi Ve Bayağı Bekledi. Ardından da Aşağıdaki Hatayı Aldım. Çözümü Olan Yardım Ederse Çok Sevineceğim. Saygılarımla.

Merhaba,

Sorunu tespit ederek çözmemiz için support@sambapos.com adresine anydesk bilgilerinizi gönderebilir misiniz ?

İyi çalışmalar.

Veysel bey öncelikle teşekkür ederim. info@dogancancosar.com.tr mail adresinden müşterime ait AnyDesk bilgisini ilettim. İstediğiniz başka bir bilgi olursa bilgilendirme yapabilirsiniz. Bekliyor olacağım.

Rica ederim, Sorunun sebebi veritabanı ayarları kısmında Database ismi boş olmasından kaynaklıydı.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Veysel bey. Api bilgilerinin kontrolü normalde uzun sürerse yeni api bilgisi talep edebilir miyiz yemeksepetinden? Şu an halen doğrulamasını bekliyoruz çünkü. Normalden çok uzun sürerse ne yapmamız gerekir?

Veysel bey siz bağlandıktan sonra Api sayfası bu saate kadar bağlanmaya çalıştı fakat halen bağlanmaya çalışıyor. YemekSepetinin api bilgilerinde bir sorun olmuş olabilir mi acaba? Yeniden bir api bilgisi istesek sorunu çözebilir miyiz?

API bilgileri değişmez diye biliyorum doğru yazdığınızdan emin olun ikincisi internet faturanız ödenmemiş ise hız düşümü yapılıncaya API hatası verebiliyor modemi kapatıp açmayı deneyin

1 Beğeni

Merhaba. İnternet hız testinde herhangi bir sorun olmadı. Test ettik. Normalde 3-4 dakika kadar bekleme oluyordu diğer kurulumlarımda. Yarın lisansı kendi bilgisayarım üzerinden deneyeceğim. Eğer aşırı uzun bir bekleme süresi olmaz ise en ilkel yöntem olan formatı deneyeceğim. En ağır internet bağlantısında bile en fazla 8 dakika beklemiştim. Şu an tek sorun api bilgilerinin uzun sürmesi. Onun dışında çok ekstra bir sorun yok maalesef. İlginiz için de ayrıca teşekkür ederim.

Api bilgisi değiştirebiliyorlar ama sorun apiden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum telefonunuzdan bilgisayarınıza internet vererek deneme şansınız var mı?

1 Beğeni

Bugün o şekilde deneyeceğim Veysel bey. Lisansı kendi bilgisayarıma aktarıp denemelerini sağladıktan sonra sorun İnternet kaynaklıysa en azından bunu saptamış olurum. Deneme işleminden sonra buradan bilgilendirme sağlayacağım. Saygılarımla.

Veysel bey dikkatimi çeken bir kısım var lisanslar sayfasında. Normalde Getir entegrasyonunu da yapmadım ama “Aktif mi?” Bölümünde “Evet” yazıyor. Yemeksepeti’nin “Aktif mi?” bölümünde de “Hayır” yazıyor. Lisansa bağlı bir hata almış olabilir miyim acaba? Daha önceki kurulumlarımda “Aktif mi?” alanındaki tüm lisanslarda entegrasyon yapmadan önce bile “Evet” olarak yazılıydı. Ekran resmi aşağıdadır.

Veysel Bey Sorunu Çözdüm Fakat Farklı Bir Sorun Mevcut. Api Kullanıcı Adı Ve Şifresini Girdikten Sonra 10 Dakika Bekledim. Daha Sonra Sağ En Üst Köşede “Menü Eşleştirme” Linkine Tıklayınca Bağlantı Başarılı Bir Şekilde Entegre Oldu. Yani Uzun Süre Onaylanmasını Beklerken Arka Planda Onaylanmış. Neyse, Menü Eşleştirme Sayfasına Gelince Menü Oluşturdum. Ardından Yine Uzun Süre Bekleyip Programı Açıp Kapadıktan Sonra Ürünlerin Geldiğini Gördüm. Bu Sefer de Menüleri Tek Tek Eşleştirirken Sayfa Takılı Kalıyor, “Menü Eşleştirme” Linkine Tıkladıktan Sonra Tekrar Menü Eşleştirme Sayfasına Gelince de Ürün Eşleşmiş Oluyor. Şu An Ki Sorun Takılı Kalma Problemi. Aşağıda Görseller Mevcuttur.

Bu Donma Sorunu Nasıl Çözülebilir Acaba? Teşekkürler.

Bu durum api bilgilerini girdiğinizde bekleten durum ile aynı diğer durumu nasıl çözdünüz ?
Aslında sorunu çözememişsiniz gibi geldi sadece api bilgileri bölümünü geçebilmişsiniz.

Günaydın Veysel Bey. Öncelikle lisansları mağazadan sıfırladım. Sonra lisansları kendi bilgisayarıma güçlü bir İnternet bağlantısı verdikten sonra bende kurulu olsan SambaPOS programına uyguladım. Maalesef ki Api bilgilerini girdikten sonra kendi bilgisayarımda da çok uzunca bir bekleme oldu. O an bekleme esnasında “Menü Eşleştirme” linkine tıkladıktan sonra, cp.sambapos.com sitesinin mağaza bölümünden “Aktif mi?” kısmının evet olduğunu gördüm. Şu an tek sorun, el ile entegrasyona manuel müdahale edilmediği sürece işlemler donup kalıyor. Özellikle api girişi sağlarken ve menü eşleştirme yaparken. Eşleştirme yapılan her ürün için tekrar tekrar “Menü Eşleştirme” linkine tıklamak zorunda kalıyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra menü eşleştirme sağlayabiliyorum. Kalıcı bir çözüm varsa çok mutlu olacağım. Forumda “yemeksepeti” olarak aratmama rağmen tek tek çıkan sonuçları okudum ve benzer sorun yaşayana rastlamadım. İlk defa böylesi geldi başıma. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalacağım. Saygılarımla.

Kendi bilgisayarınızda aynı problemi yaşadığınızı belirtmişsiniz anydesk adresini mail olarak gönderebilir misiniz ?

Bilgiler mail olarak iletilmiştir Veysel Bey.

Veysel bey bağlantı sağladı. Sistemle çakışan programlar olabilme ihtimaline karşın yeni ve sıfır formatlanmış bir bilgisayardan kurulum sağladıktan sonra durumu buradan tekrar bildireceğim. Kendisine ilgisi için teşekkür ediyorum.

Veysel Bey Tekrardan Merhaba.
Makineme Sırayla Temiz Format Attım. Windows10, Windows8.1 Ve Windows7 Sırayla Kurdum. (Belki İşletim Sistemi Kaynaklı da Olabilir Diye.) SambaPOS Haricinde de Hiçbir Program Kurmadım Ve Ne Yazık ki Sonuç Aynı. “Yemek Sepeti Api Kontrol Ediliyor.” Sayfasında Takılı Kalıyor. Yani Kısacası Ne Olur Ne Olmaz Diye Aynı Bilgisayara Sırasıyla 3 Ayrı İşletim Sistemi Kurup, Kurduğum Her İşletim Sisteminde de SambaPOS Dışı Bir Program Kurmadan Diğer Müşterilere Uyguladığım Adımları Tek Tek Uyguladım. Sonuç Ne Yazık ki Aynı. Başka Çözümü Yok mudur Bu Sorunun?
Saygılarımla.

SQL Server 2017 Express
Yemeksepeti ve Sambapos uygulamasını yeniden indirin
SQL Server uygulamasında dökümanda Default istance öneriyor siz Named instance olarak kurun

YemekSepeti veritabanı oluşuyor bunda sorun yok. Mesaj sunucusu da bağlanıyor. Ama api kısmına gelince sayfa donuyor. Menü eşleştir deyince apiyi kabul ediyor ama manuel müdahale olmuş oluyor. SambaPOS ve YemekSepeti programı son sürüm zaten. SQL 2017 Express kurulu. Hatta SQL Server 2008R2 bile denedim. Yüksek ihtimal api kaynaklıdır diye düşünmeye başladım. YemekSepetine mail attırdım müşteriye. Entegrasyon için api kullanımına geçilmesiyle alakalı. Api bilgileri var ama bağlantı sağlanamadıktan sonra api kullanımına geçilmesi çok sakıncalı. Siparişi yüksek bir restoran. Problem üzerine problem.