Tutanak (İskonto,Masa Taşıma,Ödeme,İade,İkram,Zayi ve Ürün Taşıma) Hangi garsonun hangi saate detaylandırarak Tutanakta Görme

@erkan_kaplan Taşınan Masaların Takibi Nasıl Yapılır bir konu oluşturmuş belirtiği durumu ve yanında bir kaç durumun takibini de yapabileceğiniz bir tutanak hazırladım aşağıda görsellerde nasıl kullanıldığını gerekli eylem, otamasyon komutu ve kuralların görsellerini paylaşıyorum umarım işinize yarar ve yararlı olur.

Ödemesi Alınmayan Açık Bir Adisyonun Tutanak-Log Kullanım Görselli ;

Ödemesi Alınmış Kapalı Bir Adisyonun Tutanak-Log Kullanım Görselli ;

Otomasyon Komutu ;

Otomasyon Komutu İlişkiler ;

Adisyonu Tutanağa Ekle Eylemi ;

Adisyon Tutanağı Göster Eylemi ;

Adisyon Tutanağı İskonto Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Masa Taşıma Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Hesap Yazdırma Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Adisyon Gösterme Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Ödeme Kuralı ;

Adisyon Tutanağı İade Kuralı ;

Adisyon Tutanağı İkram Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Zayi Kuralı ;

Adisyon Tutanağı Ürün Taşıma Kuralı ;

8 Beğeni

@veysel hocam tek kelimeyle SUPER…

“Masanin ustunden sinek ucsa” rapor tutulabiliyor yani :slight_smile:

kısmen evet dahada özelleştirilebilir uğraşmak gerekiyor biraz:)

1 Beğeni

Veysel bey ,
Neler yapıyorsunuz siz böyle :). Ellerinize sağlık süper olmuş.

1 Beğeni

Çok yararlı bir içerik, teşekkürler - elinize sağlık.

1 Beğeni

Çalışması için sıralamada Belgeyi Kapat kuralının üst kısmında olmalıdır.

1 Beğeni

Veysel bey
üst kısmı derken nerede olduğunu açarmısınız. aynı işlemleri yaptım ama tutanak log pasif görünüyor.

Görselde gösterdiğim gibi Tutanak-Adisyon Ödeme Tutanağı Kuralını Belgeyi Kapat Kuralının Üst kısmında olması gerekiyor bu yaptığınız işlemler geçmiş adisyonlar da çalışmayacaktır, tanımladıktan sonra açılan adisyonlar da çalışmaktadır.

Veysel Bey
Teşekkür ederim.

Burada ek bir tavsiye olarak hesap yazdırma işlemlerinin de kayıt altına alınması faydalı olacaktır. Aşağıdaki dökümanda birden fazla kez yazdırılmış adisyonları listeleyen bir özel rapor örneği de var.

1 Beğeni

@veysel hocam. Izninizle ben bunu depoya aliyorum :slight_smile:

Kullanmak isteyen olursa:

10 Adet Tutanak depo icinde, kullanabilirsiniz…Tek tek istediginizi kurabileceginiz gibi, isterseniz hepsinide kurabilirsiniz…

Tutanaklarin hepsinde “TTNK” basliyor…Eylem, Kural, ve Otomasyon Komutlari altinda TTNK olarak aratirsaniz, hepsini kolayca bulabilirsiniz…,

Tek Sorun: Veysel hocanin dedigi gibi, Ödeme Tutanagi Belge Kapattan önce bölümünde manuel olarak alinmasi gerekiyor.

4 Beğeni

Merhaba bu dosyaları yuklemede malesef yuklemıyor acaba neden olabilir uyarılar verıyor uyarılar kapandıktan sonra değişiklik olmuyor kaldıgı yerden devam edıyor program

Yerel ayarlar online servise bölümünde yardımını esirgemeyen başka bir arkadaşın da depo adresi mevcut ben de sizinkini de bir alt satıra ekleyebiliyor muyum yoksa tek adres olma zorunluluğu var mı?

Konfigürasyon görevlerini güncellediyseniz o URL’yi silebilirsiniz.

Anladığım yanlış değilse güncellemeden sonra sambapos configürasyonları kendi içine depoluyor mu yani?

aynen öyle yapıyor …

Teşekkür ederim ilginize. Son bir sorum var müsaitseniz. Configürasyonların tamamını kendi bilgisayarıma yedek almam mümkün mü?

Hocam bize de paylasin bu adresi :slight_smile:
Bizde kullanalim, sorun cikar mi?

Yanlis anlamayin, kötü amacla söylemiyorum. Amac yardimlasmak. Herkes bu göle bir kasik su atip, ilerde kova kova su icebilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Seve seve paylaşırım tabiki ama önce deponun sahibinden izin almam gerekiyor. İzin verirse neden olmasın ki :slight_smile:

İlginç … bizde bilgimizi depoda tutalım bundan sonra.

1 Beğeni