Tutanak (İskonto,Masa Taşıma,Ödeme,İade,İkram,Zayi ve Ürün Taşıma) Hangi garsonun hangi saate detaylandırarak Tutanakta Görme

İlginç olan nedir @Banned bey. Depo adresini veren sambapos bayisi. İzni olmadan burada yayınlamam ne kadar etik olur. Ben de bilginin paylaşılmasından yanayım, fakat siz de hoş görürsünüz ki kendime ait olmayan bir şeyi size nasıl vereyim. Ben size izin alayım izin verirse niye olmasın seve seve demişim.

Size bunun neresi ilginç geldi ben anlayamadım?

Ali bey o arkadaş her kimse depoladığı bilgilerin %75 ini burada sizin bizim paylaşımlarımızdan edinmiştir. Bazı bayilerin buradan aldığı bilgileri fahiş fiyatlarla müşterilere sattığı bilgisi de duyumlarımız arasında. Farkındaysanız burada 3-5 kişi haricinde pek bilgi paylaşımı yapan yok. Bu türlü bilgi depolayıp paylaşmama fikri olan kişler bana ilginç geliyor ve kendimi kullanılmış gibi hisssediyorum. Topluluğa açık paylaşmasa bile burada Bayiler başlığı altında paylaşılabilir. Bizde paylaşımlarımızı bundan sonra gözden geçiririz.

3 Beğeni

@Banned bey aynı sıkıntıdan dolayı ben de kaç defa isyan ettim. Buranın paylaşım ve yardımlaşma platformu olduğunu kaç kere savundum. Ben de sizinle aynı fikirdeyim inanın, size sadece izin alıp sormam gerektiğini söyledim bana neden kızıp paylaşımlarınızı bundan böyle gözden geçiririz diyorsunuz.

Siz de böyle yaparsanız, diğer arkadaştan ne farkımız kalır bizim de. Ben paylaşımdan yanayım ve de gerekeni de yapacağım emin olun.

Saygılarımla…

Bu soruma cevap alamadım :slight_smile: konu uzadı gitti yardımlarınızı beklıyorum.

@ Omer_Tekin Kullandığınız sambapos v5 sürümü nedir?

@Omer_Tekin hocam nedir sorun? Ne hata mesaji aluyorsunuz? Datenbank turkce mi? Ne yapmak istiyorsunuzda ne sonucu cikiyor… Gibi sorularin cevaplarini detayli sekilde yazarsaniz tahminen cozume ulasmak daha kolay olur.

Olarak yapıyor sonuc birşey olmuyor acaba nerede sorun ?

Öncelikle

• Yerel ayarlar / Online Services kısmına aşağıdaki adresi girin ve kaydet tuşuna basın.

https://gist.githubusercontent.com/kaplanerkan/14ba3d826f72062cbe0896b4bea917cf/raw/

Sonra konfigürasyon görevlerine gidip görevleri güncelle tuşuna basın

2 veya 3 dakika sonra programdan çıkıp tekrar giriş yaparak konfigürasyon görevlerine tekrar bakarsanız görevler güncellenmiş olacaktır.

bu sekilde girili ama hata var acaba yanlış mı giriyorum ?

Evet yanlış giriyorsun sana aşağıda yazdığım adresi gir sadece.

https://gist.githubusercontent.com/kaplanerkan/14ba3d826f72062cbe0896b4bea917cf/raw/

Teşekürler içerigi değil sadece link girmeliymişim. hayırlı geçeler

Aynen öyle. Düzeldiyse ve yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

İyi geceler.

2 Beğeni

@veysel hocam birsey unutmusuz.

Fiyat Degistir yapildiginda tutanaklarda nasli gosterebiliriz? Baktim ama kurallarda bulamadim birsey.

2 Beğeni

Varsayılan Fiyat Değiştir otomasyon komutu
Varsayılan Fiyat Değiştir Kuralı ile yapabilirsiniz

peki ödeme alırken ürünleri seçiyoruz ya oradaki seçtiğimiz ürünü log a nasıl yazdırabiliriz?

Bu calistirmiyor hocam…
Ya da ben calistiramadim.

Online Services kısmına urlyi kopyaladım fakat güncelle butonuna basınca herhangi bir uyarı vermiyor ve konfigürasyon görevi gelmiyor. 5 dk arayla güncelle deyip SambaPos u reboot ediyorum ama sonuç değişmiyor.

Yusuf bey yukarıda dökümanı mevcut muhtemelen 15 ile 20 dakika kadar vaktinizi alacaktır.

Tek tek ekleyip kendime göre düzenlemeleri yaptım çalışıyor sorun yok, yalnız tek sorun adisyon kapatıldıktan sonra kapanan adisyonlar eskilere bakmak istediğim zaman pasif oluyor, onu nereden etkinleştireceğim.

Aktiftir siz muhtemelen modülü yüklemeden önceki adisyonlardaki işlemleri görmek istiyorsunuz.
Modülü yükledikten sonraki eski veya yeni adisyonun tutanağını tutar.