Sipariş Ekranında Ürün, Porsiyon ve Sipariş Etiketi Seçimi

Sipari%C5%9F%20ve%20Porsiyon%20se%C3%A7imi1

Gifte uygulamalı belirttiğim ve @emre beyin daha önce bahsettiği ürün, porsiyon ve sipariş etiketi menü ekranında pratik olarak uygulama ve kullanmanın görsellerini paylaşacağım aşağıdaki adımları uygulayarak tanımlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT : Aşağıda paylaşılan adımlar SambaPOS Versiyon 5.2.19 derlenmiş ve test edilmiştir. 5.2.19 Sürümü beta olarak şuan sadece bayiler özel yayınlanmaktadır. Beta sürümü bittikten sonra tüm kullanıcılara açık bir şekilde www.sambapos.com sitemizden indirebilirsiniz. Aşağıda paylaştığım adımlar 5.2.19 altı sürümlerde çalışmayacaktır.

1-) Ürün Oluşturma

2-)Porsiyon Tanımlama

3-)Sipariş Etiket Oluşturma

4-)Oluşturduğumuz Sipariş Etiket Özelliğine Sipariş Etiketi Ekleme

5-)Siparişi Etiketle Eylemi Oluşturma

6-)Porsiyon Güncelleme Eylemi Oluşturma

7-)Sipariş Etiketle Kuralı Oluşturma

8-)Porsiyon Güncelleme Kuralı Oluşturma

9-)Dönerler Kategorisi Oluşturup Ürünleri Seçtikten Sonra Özel Düğme Ekleme

10-)Dönerler Kategorisi Ürün Özellikleri Düzenle

2 Beğeni

@veysel bey, emeğinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş. Madem beta aşamasında henüz, daha geliştirilip daha kısa bir yolu olamaz mı bu özellikteki kategorinin.

Mesela menü içinde döner kategorisinin bir alt kategori oluşturma şeçeneğimiz olsa (yani kategori için alt kategori seçeneğinde porsiyon seçenekleri) ve bu alt kategori döner özelliklerine bağlanabilse, bu durum eylem ve kural oluşturmaya çalışmaktan daha basit ve daha hızlı olmaz mı?

Bu özellik varsayılan menü özelliklerine eklendiğinde (varsayılan seçenekler gibi) farklı bir yemek kategorisine de uygulanması daha da kullanışlı hale sokmaz mı Sambapos?

Yani döner kategorisi dışında, farklı kategorilere de uygulamak için fazla zaman kaybı olmamış olur.

Betayı biraz daha geliştirebilir miyiz acaba diyerekten Fikrimi belirtmek istedim sadece, emeği geçen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.

İyi çalışmalar.

Ali bey istek ve talepler için https://destek.sambapos.com/c/istekler kısmına yazabilirsiniz. Sizin talebiniz üzerine hazırladım dökümanı umarım işinize yarar.

1 Beğeni

Teşekkür ederim emeğiniz için.