SambaKart Eksi Bakiye işlem engelleme

Merhaba,
SambaKart uygulamasında müşteriye bakiye yüklüyoruz ve işlemleri yapıyor içeride ama müşteri EKSİ bakiye düşmesine rağmen satış işlemi yapılabiliyor:( sadece ödeme alınamıyor ama bu olmuyor tabi, amacım Karta bakiye yükledik 100 TL örnek içeride 90 TL lik haracama yaptı buraya kadar okey, sonra bir harcama daha yaptı 15 TL Daha bakiye Eksi 5 TL olacak bu durumda, işlem yapamazsınız demesini istiyor yani EKSİ bakiyeye düşmesini engelleme işlemini nasıl yapabilirim acaba?
(Müşteri limiti belirtme olayı ile değilde, karta yüklenen bakiyeye istinaden EKSİ ye düşünce işlem yapılmasın tarafındayım)

teşekkürler şimdiden.

1 Beğeni

Sezgin bey bu örneği inceledim bu örnekte müşteri için bir limit belirleniyor ona göre sistem yapılandırılıyor sanırım.
Ama benimkinde bir müşteri limiti belirlenmiyor, kredi yüklüyoruz ona göre oluşuyor limit bu durumda, onu müşteri limiti ile kontrol etme şansım olmayacaktır ? yada benmi yanlış anladım oradaki olayı? bizde BorçLimiti Olayı yok çünkü?

Merhaba ;
Yapmak istediğiniz şey oradaki örnekle bire bir örtüşmektedir.
Oradaki kurulum da aynı mantıkla yapılmış ve müşterilere verilen kartlara harcama limiti koyularak ilerlenmiştir, aktif olarak çalışan bir sistemdir.

2 Beğeni

Bunların hiç birisine ihtiyacınız yok.
Bakış açınızı değiştirin.

SambaKart bir Hesap tipi ise ve siz bu hesap tipinin sadece Borç çalışmasını istiyorsanız,
Yönetim > Hesaplar > Hesap Tipleri > SambaKart içerisinde Rules (kurallar) içerisinde Borç veya Alacak seçerek bu hesap tipinin sadece Borç veya Sadece Alacak çalışmasını sağlayabilirsiniz.

1 Beğeni