SambaKart Borç Limiti

Tam Türkçe karşılığını bilmiyorum ama Kart Hesap Tipinin Rule ayarını Credit olarak seçmeniz gerekiyor. Kural ayarını Alacak olarak değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde eksiye düşmez.

İsterseniz Müşteri Varlık Tipine Credit Limit adında bir özel alan açarak (Bu da Kredi Limiti olabilir) müşteri bazlı olarak kredi limiti tanımlayabilirsiniz.

Bu şekilde satış engellenir. Bunun sadece uyarı olmasını istiyorsanız örnekteki gibi kuralları kullanarak özel bir uyarı çıkarabilirsiniz.

2 Beğeni

@emre @mehmet hocam bende yukarıda verdiğiniz linke ulaşarak aşağıdaki gibi bir Limit Aşımı uyarısı verdirmek için bazı işlemler yaptım ama sanırım bir yerde hata yapıyorum.

Müşteriler varlık tipibe Borç Limiti adında bir özel alan ekledim.

varliktipi

Ve aşağıdaki gibi bir eylem belirledim.

Bu eylemi de şu kurala iliştirdim.

Bu şekilde sipariş esnasında hiçbir tepki vermiyor.

Kuralı Aşağıdaki gibi değiştirdiğimde ise Sipariş sırasında henüz masada müşteri seçili olmasa bile daha ilk ürüne tıkladığımda uyarı mesajı geliyor ve eylemdeki otomasyon komutunu çalıştırıyor. Bu yüzden bir önceki kurala Özel Kısıtlama eklemiştim …

Nerede hata yapıyor olabilirim ?

Bu arada yazım hatası yapmışım ENTITY olarak düzelttim ama sonuç değişmedi.

Mustafa abi bunu denesene
{ENTITY DATA:Müşteriler:Borç Limiti} (Büyüktür) 200

Denemiştim bunu sezgin, hatta rakamları manuel bile yazdım yine çalışmadı.

Sanırım bazı tagları burada kullanamıyoruz. Alternatif taglar varmıdır @emre hocam ?
Syntax hatası mı yapıyorum ?

{ENTITY NAME:Müşteriler}
{ENTITY BALANCE:Müşteriler}

bilgileri bu gösterir

1 Beğeni

Evet etikletler bu şekilde kullanılıyor. Bir de {ENTITY DATA:Müşteriler:Adı} etiketinde bir yazım yanlışı var.

1 Beğeni

Syntax ;

Son eklenen ürünle birlikte müşteri borç limitini aşıyor, Sipariş iptal edilecek.<br/>Müşteri:{ENTITY NAME:Müşteriler}<br/>Limit : {ENTITY DATA:Müşteriler:Borç Limiti} <br/>Bakiye:{ENTITY BALANCE:Müşteriler}

Sonuç ;

Bu şekilde bilgileri okuyor, şimdi bu kuralı eşleşmelere göre çalıştırmayı deneyelim … Çünkü daha ilk siparişte borç limitini aşmasa bile uyarı çıkıyor. Ayrıca masada müşteri olmasa bile yine bu uyarı çıkıyor.

1 Beğeni

Kuralı bu şekilde ama maalesef çalışmıyor … :thinking:

Sora sora bağdat bulunurmuş yıllar önce navigasyon cihazları yok iken. Araştıra araştıra da SambaPos öğreniyoruz … Sanırım bu defa oldu.
Bu arada @erkan_kaplan bey şirketimiz nezdindeki bakiyenizi en kısa zamanda ödeyiniz :slight_smile:

2 Beğeni

EYvah eyvah :slightly_smiling_face:

A klima geldi:-)
Buna birde app iyi gider. Musteriler canli olarak borclarini app icinden musteri numaralarini girerek takip edebilirler:-)

2 Beğeni

Syntax Error @YILDIZHANPOS

{ENTITY NAME:Müşteriler:Limit} ? :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

ben sadece müşteriye limit belirledim

hem bakiye hem limit için

sambakart kullanmadım ama aynı şekilde olacağını sanırım

Özel alanlar için ENTITY NAME tagı değil ENTITY DATA tagı kullanman gerekir. Yukarıdaki kural kısıtlamasında söz dizimi hatası var demek istedim.

1 Beğeni

Pardon onu fark etmedim ama o şekilde çalışıyor
Lâkin orası masalarda çıkmasın diye ekledim belki o yüzden çalıştı bilemiyorum

Merhaba Müşteriye ön ödemeli sistem ile satış yapıyorsanız,ve Yüklenen Para Kadar Satış Yapılmasını İstiyorsanız Ödeme Tipinde Ödeme Limiti Ekleyip [=0-TN(’{ENTITY BALANCE:Müşteri veya varlık tipi}’)] kullanılıyormus,
Bakındım göremedim birinin belki işine yarar…

1 Beğeni