Paket Servis Kurye ve Sipariş Takibi

Merhaba,

Pandemi sürecinde ihtiyaç olarak ortaya çıkan ve daha sonra da bir çok işletmenin iş akışını hızlandıracağını aynı zamanda paket servis departmanında sipariş ve kurye takibini kolaylaştıracağını düşündüğümüz özelleştirmenin videosunu paylaşıyorum;

İyi çalışmalar.

5 Beğeni

Ellerinize Sağlık Başarılı

Saolun dökümanını paylaşacağım kendi isteğiniz göre geliştirebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ben yaptım daha önce :slight_smile:

Rica ederim :slight_smile:

İki ayrı cihaz yerine paketçilere de üzerinde qr kod olan kartlar verilerek tek cihazla da kullanılabilir. Paketçi iptal adisyon iptal gibi onay gerektiren işlemler için yine yöneticiye üzerinde qr kod olan bir kart verilebilir. İşletme ihtiyacına göre şeçenekler çeşitlendirilebilir. Teşekkürler elinize sağlık.

2 Beğeni

Alternatif bunlar Arda bey SambaPOS her işletmenin çalışma biçimine göre uygulanır.

Mesela benim bir müşterimde hemen girişte bir bilgisayar var garson gelip kartını okutuyor siparışıni giriyor aynı bilgisayarda kurye gelip kartını okutuyor kendine özel ekranı açılıyor oradan gideceği siparişi alıyor teslim al butonuna basıyor gidiyor tekrar gelince kartını okutuyor Gittiği siparişi seçip teslim edildi butonuna basıyor sistem onu sıraya koyuyor siparişe gidecek kuryeyi sırayla sistem belirliyor istirahate yada yemeğe çıkınca sisteme giriyor sistem onu sipariş sırasından çıkartıp sipariş vermiyor yine kartını okutup Üzerindeki hesapları ödeme tiplerine göre görüp akşam toplu hesap veriyor Sıra takibini bile yapıyor.

Benim yazımdan ne anladınız bilmiyorum ama bende tam olarak ondan bahsettim yapılabilir, yani ihtiyaca göre alternatif olarak. Yoksa neden yapmadınız demiyorum yada siz ne anladınız onuda bilmiyorum. Ama sizin senaryonuzda gereksiz bir işlem var bence. Paketçi zaten götürürken seçtiği siparişi neden teslim ettim demek için birdaha seçiyor ki, gelip kartını okuttuğunda üzerinde ne kadar sipariş varsa hepsini teslim edildi yaptırabilirsiniz.

Teslim edildi olayı süreyi ve kişiyi tekrar sıraya almak için kullanılıyor dönüşte kart okutup otomatik teslimat paketçi sayısı kadar fazladan kural gerektirdiği için yapmadım sistemi yormaması için Öneriniz için teşekkür ederim :slight_smile: Belki uğraşla yapılabilir {SETTING:CURRENUSER} O an giriş yapmış kullanıcı olarak belirlenip

Tamam anladım bende aynı olaydan bahsediyorum. Paketçi gelince kartını okutacak. Üzerinde ne kadar paket varsa artık 3 mü 5 mi hepsinin ödemesini otomatik alacak ve paketçiyi sıraya koycak. Belki değil yapılır zira bu şekilde kullanan müşterim var. o an giriş yapan kullanıcıya gerek yok. Tabi herkezin kurduğu senaryo ve kullandığı eylem kurallar farklı benim yaptığım yöntemde gerek yok. Hayırlı işler.

merhabalar çok başarılı ve gereli olan bir çalışma bunu nasıl kullanabiliriz gerekli donanımları temini ve maliyeti hakkında bilgi nasıl alırız teşekkürler.

Merhaba kb.sambapos.com üzerinden döküman yayınlanacak Donanımları ise internetten temin edebilirsiniz veya bulunduğunuz semti yazarsanız bölgenizdeki bir bayi yardımcı olur.

1 Beğeni