Paket Serviste Toplu Adisyon Kapama

Merhaba Paket servisi kullanıyorum yalnız aksamları kuryelerden paket ücretlerini alırken çok
zorlanıyorum bunun daha basit bir yöntemi var mıdır mesela tüm adisyonları toplu kapama gibi sambapos
yeni tanıştığım için fazla bir bilgim yok bu konuda yardımcı olur musunuz teşekkürler.

Yakında bu konu hakkında doküman verilecek

@YILDIZHANPOS Teşekkür ederim ama ben bundan bahsetmemiştim paket servisindeki açık adisyonları toplu kapamaktan bahsettim aksam kuryelerden paket ücretlerini alırken teker teker adisyonları kapatmaktansa toplu kapatmak istiyorum

1 Beğeni

eylem kuralla yapabilirsiniz

@YILDIZHANPOS Evet bundan bahsetmiştim ama ben yeni olduğum için kural ve eylemin nasıl çalıştığını bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ellerinize sağlık güzel olmuş bu arada

Adisyonların otomatik kapanabilmesi için öncelikle ödeme şekli için bir adisyon etiketi oluşturmalısınız. Bu adisyon etiketi değeleri ödeme tiplerinizle aynı olsun. Nakit ve kredi kartı gibi. Daha sonra ödeme al eylemi oluşturmalısınız. Bir otomasyon komutu oluşturup bu komuta bağlı çalışacak bir eylem oluşturmalısınız. Tabi burda açık adisyonları listeleyerek döngüye atama işlemi yapmalısınız. Tüm bunları sambapos da yeni olan birisinin görsel döküman olmadan yapması zor. Bayinizden destek almanızı tavsiye ederim.

@RestoANT teşekkür ederim ilginiz için ama sizler bir görsel döküman paylasırsanız bende elimden geldi kadar bir şeyler yapmaya çalışırım bu konuda yardımcı olur musunuz

İstediğiniz yapı bu çok detay gerektiren işlem bu tarz senaryolar için Anlaşmalı olduğunuz bayiden veya size yakın bir bayiden destek almanızı öneririm.

1 Beğeni

Evet istediğim tam olarak da bu elinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş benim bir bayım yok destek alacağım sitede destek.sambapos yazınca bir destek olan olur diye düşündüm ama yanılmışım siteye söyle bir baktığımda site destek sitesi değil bir pazar yeri gibi size bir sözüm yok ama @YILDIZHANPOS @RestoANT yapmış oldukları görselleri paylaşarak müşteri çekiyor gibi geldi bana her neyse bilgi paylaştıkça güzeldir her şey için teşekkürler…

1 Beğeni

Dursun bey kendinize göre sizde haklısınız ama temel bilginiz yok bu nedenle bayiden destek almanızı önerdim @RestoANT Nasıl yapmanız gerektiğini yazmış zaten yukarda. İnsanların detaylı döküman hazırlayacak kadar zamanları olmaya biliyor. Anlayışla karşılamanızı umut ediyorum. İstanbul Kadıköy civarında iseniz çayınızı içmeye gelirim :slight_smile: ben yaparım. Bunun için ücret ödemeniz de gerekmez.

1 Beğeni

Bu kadar konu açtım hazır config verdim

2 Beğeni

Tamam yine config verin ne değişti sadece benim için değil her kez için paylaşın sambapos yapan rahmetli emre bey bile yıllarca ücretsiz verdi insanlara ve eminim ki dünya kadar insana faydası olmuştur ve bunları gördükten sonra emre beyden tekrar ALLAH RAZI OLSUN ALLAH MEKANI CENNET ETSİN

1 Beğeni

Teşekkür ederim Hamdi bey ilginiz için gerçekten anlıyorum ben sizi keşke yakın olsam size çay değil yemek bile söylerdim emin olun :slight_smile:

1 Beğeni

Destek sitesi evet. Ama dediğiniz gibi anlatımların yapıldığı yer kb.sambapos.com. burda ben size nasıl yardımcı olabilirim mesela yapıyı kurdunuz böyle böyle yaptım ama çalışmıyor neden derseniz sorunu çözmenize yardımcı olurum seve seve, nasıl yaparım derseniz yukarda anlattığım gibi adımları anlatabilirim yada buna benzer şeyler. Ama siz derseniz ki kb deki gibi anlat, her yaptığım şeyin resmini çekmek onların altına yazılar yazmak zaman alıcı şeyler. @TeknoHizmet Hamdi beyinde belirttiği gibi herkesin bu kadar zamanı yok. Sizin bilgisayara bağlanıp yapmam çok daha kısa sürecektir.

2 Beğeni

Ben artık ücretli yapıyorum
Hayırlı işler size

4 Beğeni

Teşekkür ederim İlyas bey sizede hayırlı işler…