Masa Değiştiği zaman Adisyon yazdırma

Masa değişikliği Yapıldığı zaman yeni masa numarasıyla adisyonu tekrar yazdırmak istiyoruz. masanın degiştini bilmek için.

Kural ve eylemlerle yapabilirsiniz. Kurcalayın biraz takıldığınız yerde bize dönün

Yukardaki belgede MASA degistirildiginde log tutan bir seyler var. Sizde log yerine, yeni masa ismini yazdirabilirsiniz dusuncesindeyim…

1 Beğeni

Masa taşındığında veya bölündüğünde böyle bir rapor yazdırıyor işinizi görürse yardımcı olabilirim.ads

1 Beğeni

eylem kural ilişkisi ile tam istedigimi alamadım. bu raporu masa degiştigi anda yazdırabilirmiyim.

aslında istediğim tam olarak tutanak şeklinde degilde. masa taşındığı anda yazıcıdan çıktı almak.

Bizim müsterilerimizde bu mantıkla çalısıyor zaten mesala bahçeden masa tasındıgı zaman kasadaki yazıcıdan cıktı veriyor hatta uyarı sesi farklı

Nasıl uyguladığınızı paylaşırsanız arzutech’in işini fazlasıyla çözecektir.

1 Beğeni

Temel bir istek, Bazı kullanıcılarımızan sık sık alıyoruz bu talebi.

Doğrusunu şu adımlarla yapalım.

1. Yeni bir yazıcı şablonu tanımlayın (içinde istediğinizi bilgiler isterseniz, eski masa adı yeni masa adı gibi bilgiler olsun bence)
  2. Yeni Bir yazdırma görevi olulşturun ve şablon ve yazıcısınızı seçim
  3. Yeni bir yazdırma eylemi tanımlayın ve yukarıdaki Yazdırma Görevini seçin.
  4. Yeni Bir Kural tanımlayın Buraya Dikkat - Belge Varlığı Değişti adında bir kuralımız var. Bu kuralı kullanın ve Kısırlamasına Entity Type Name = Masalar seçin, Eylem olarak da yuklarıda tanımladığınız yeni Yazdırma Gröevi Eylemini seçin ve kapatın.

Bu sayede Kural, masa varlığı değiştiğinde sizin seçtiğinzi eylemdeki yazdırma görevini çalıştıracaktır.

2 Beğeni

İlk basta eylem tanımlaması yapacağız 3 tane

1-EYLEM
1

2-EYLEM

2
3-EYLEM

VE SONRA YAZICI GÖREVİ AYARLIYACAGIZ İSMİ EYLEMDEKİ İLE AYNI OLCAK (MasaDeğişiklikBildirim)

Ve sonra yazıcı sablonu ayarlıyacagız.

[LAYOUT]
<BEEP>
<EB>
<C01>Masa Değişiklik Raporu
<DB>
<L>
<J00>|
<EB>
<T>
<DB>
– 30.07.2018 20:33 Administrator #35
<L>Tarih Saat Kullanıcı A.No
<J00>{TICKET DATE} {TICKET TIME}| {USER NAME} #{TICKET NO}
{ENTITIES}
<EB>
[<L00>NOTE: {NOTE}]
<DB>
<F>-
{ORDERS}
<F>=
<EB>
{DISCOUNTS}
[<J00>Total FREE:|{ORDER STATE TOTAL:Gift}]
<J00>Toplam:| [=F(TN(’{TICKET TOTAL}’)-TN(’{TAX TOTAL}’))]
<DB>
<BEEP>
<F>-
<EB>
<L>Ödemeler
<DB>
{PAYMENTS}
[<L00>CC Info: {TICKET TAG:CCtype} ({TICKET TAG:CCdigits})]
[<J00>CHANGE:|[=F(TN(’{CHANGE TOTAL}’))] ]
[<F>=
<J00>{TICKET TAG:GCN}|Bakiye: [=F(TN(’{TICKET TAG:GCB}’))] ]
<F>#
<EB>
<L00> Masa Değişikliği
<L00>Değişiklik Zamanı: {DATE} / {TIME}
<L00>Eski Masa Adı: {SETTING:EskiMasaAdı}
<L00>Yeni Masa Adı: {SETTING:YeniMasaAdı}
<DB>
<F>#
– ##########################################

[DISCOUNTS]
<J00>{CALCULATION NAME} {CALCULATION AMOUNT}|{CALCULATION TOTAL}

[PAYMENTS]
<J00>{PAYMENT NAME}: | {TENDERED}

[ORDERS]
– Default format for orders
<J00>{QUANTITY} {NAME}| {TOTAL AMOUNT}

Ve enson olarakta kural tanımlayacağız

3 Beğeni

@empire elinize saglik hocam. Guzel oldu. Izninizle paketleyip ogleden sonra bu baslik altinda duyururum adreslerini.

Yalniz kafam bir konuya takildi. Masa tasimada yazdirma sablonunda payments kismi gerekli mi? Yani sadece masa tasindi ve bir bilgi fisi yazdirilacak. Masa henuz odenmedigi icin o bolumlere gerek York sanirsam. Farkli bir amac icin kullaniliyorsa orasini bilmiyorum tabiki.

1 Beğeni

Rica ederim hocam sablonun üzerinde degisiklik yapa bilirsiniz müsterimizden böyle bir istek geldigi için biz böyle yaptık.

@empire tamamdir hocam.

Bütün eklenecek olanlarda MDAY önekini kullanilmisdit. Aradiginizi MDAY olarak aratarak kolayca bulabilirsiniz.

Icindekiler:

• 3x Eylem (MDAY olarak basliyor)
  • 1x Yazdirma Görevi (MDAY olarak basliyor, öntanimli olarak Fatura yazicisina baglandi. Isteyen farkli yaziciya göre ayarlayabilir)
  • 1x Yazici sablonu (MDAY olarak basliyor, sablon icinde PAYMENTS kisimlarini cikarttim, masa degisikliginde gereksiz diye düsündüm. Isteyen eklebilir. Örnek yukarda)
  • 1x Kural (MDAY olarak basliyor. @mehmet hocanin dedigi gibi Belge Varligini Degistir seklinde degilde, ayri bir kural olarak ilave ettim, görünüm olarak karismamasi icin)

Kullanmak isteyen:

seklinde ilave yapip, Konfigurasyon Görevleri → Görevleri Güncelle tiklayarak ekleyebilir…

5 Beğeni

Hocam harikasınız bukadar hizli geri donus super

1 Beğeni

erkan hocam çok teşekkürler oluşturduğunuz görevi download edemiyorum.

Ayarlar -> Yerel Programlar -> Online Services

Kısmına aşağıdaki adresi girip görevleri güncelle dediğinde görev eklenecektir.

https://gist.githubusercontent.com/kaplanerkan/bfcf5a44054bd16dc1e275316ac870a7/raw/

1 Beğeni

teşekkür ederim zaten bu işlemi yaptığımda görevin eklenmediğini belirttim aslında. farklı bir sorun var sanırım. kolay gelsin.

Özür dileyerek soruyorum, lütfen yanlış anlamayın. Sadece linki yazıyorsunuz değil mi, çünkü bazı arkadaşlar linki tıklayıp çıkan dökümanı kopyalayıp yapıştırıyor da. Yazmanız gereken aşağıdaki gibi sadece

https://gist.githubusercontent.com/kaplanerkan/bfcf5a44054bd16dc1e275316ac870a7/raw/

Tekrar söylüyorum lütfen yanlış anlamayın sadece emin olup sorunun çözümünü başka bir şekilde arayalım diye soruyorum