Kasiyer giriş yaptığında Adisyon Kilitleme

Birşey Merak ettim sizin yaptığınız Otomasyon da; Sıralamayı alttaki gibi yapıp dener misniz.

Garson Varlık seçip adisyonu açsın,
Aynı Varlığı Kasiyer seçip Aynı Adisyonu açsın,
Garson Hesap Yaz butonuna bassın,
Kasiyer adisyonu Nakit kapatsın…

Bu şekilde yapınca ekrana Adisyonda değişiklik yapıldı son işlemi tekrar ediniz. yazısı çıkıyor dimi ?

Şöyle bir şey daha var, garsonların kullandığı varlık ekranını özelleştirip durumu Kasada olanları hariç tutabilirsiniz, böylece kasada Ödeme kuyruğundaki masaları hiç göremezler.

Şu anda bunu deneyemem, notebooku ofiste unutmuşum.

Varol bey ben söylediğiniz sıralamayı yaptım adisyonda değişiklik yazısı çıkıyo ama siz bu sıralamayla gerçekten karşılaşıyomusunuz? Yani hem hesap ödeyen biri hemde masada hesap isteyen biri?

Çok tuhaf ama şu şekilde karşılaşıyorum Müşteri kasaya geliyor;
“masa 5 hesabı verir misin ?” diyor.
“Tabii ki” diyoruz. “Hesabınız 25₺”(Adisyon Çıkartmıyoruz)
“Teşekkür ederim. Buyrun (Nakit veya Kart uzatıyor)”
[Bu sırada Garson Masaya girmiş, uzaktan kasaya bakıyor. (Yanlış hesabı almamak maksadıyla) Hesabı Yazdırıyor.
Aynı zamanda kasiyer zaten yoğunlukta olduğu için elindeki iş çabuk bitsin diye uğraştığından, Ödeme butonuna basmış tümü nakit butonuna basmak üzere]
Sonrası malum ilk önce adisyon yazılıyor. Adisyon yazıldığı için Nakit kapattığımız hesabı da Adisyonda değişiklik yapıldı son işlemi tekrar ediniz. uyarısını alıyoruz. kafa karışıklığı ile hesabı Nakit yerine Kredi Kartı olarakta kapatınca. Ayıkla Varol pirincin taşını kolay gelsin. :slight_smile:

Bence serhat beyin yaptığı uygulamayı dahada geliştirebileceğimize inanıyorum. Döküman paylaşıcakmısınız serhatbey?

Elbette paylaşırım, ama 1 saat sonra ancak.

Elimden geldiğince Gif leri oluşturdum.

1.Durum:

1. Kasiyer Adisyonu açtı.
  2. Garson Adisyonu açtığı zaman,
  3. Karşısına uyarı gelip adisyonu kapatıyor.

2. Durum:

1. Garson Adisyonu açtı.
  2. Kasiyer Adisyonu açtı.
  3. Garson Hesap Yaz butonuna bastı.
  4. Karşısına uyarı gelip Adisyonu kapatıyor.

3.Durum

1. Garson Adisyonu açtı,
  2. Kasiyer Adisyonu açtı,
  3. Garson Sipariş Ekledi
  4. Karşısına uyarı gelip Adisyonu kapattı.

Şuan denemem Gereken 3-4 Garson çalıştığı zaman sıkıntı oluşacak gibi geliyor bana onu deneyeceğim. :slight_smile:

3 Beğeni

Minik bi Eylem-Kural ilavesi ile Çoklu garson ile olan sıkıntıyı halletmiş bulunmaktayım :slight_smile: ihtiyaç dahilinde yapılışını paylaşabilirim. :slight_smile:

1 Beğeni

Varol bey süper olmuş teşekkürederim :clap:t2:

Bence bunun en pratik yolu 2 nci bir varlık ekranı açıp bu ekran adına kasa veya ödeme diyerek masa varlıklarının aynısının başına K-1 diyerek masa açıp garsonlara bu varlık ekranını ilişkilerden kapatarak hesap yazıldıktan sonra ödemeye gelen müşterinin masasını kasada masa taşıma işlemi yapıp ödemeyi oradan yapılırsa garson o varlık ekranına giremeyeceği için hesaplarda karışıklık engellenmiş olur

7 defa okudum anlamadım, bu nasıl bir anlatımdır :slight_smile:

1 Beğeni

bayhan abi hatta ödeme otomasyon tuşuna sabit bir varlık ekledim ama müşteri bir gün sonra gelip ben 5 masada yemek yemiştim dün fazla alındı yada az alındı dediğinde omasayı bulmak biraz zor oluyo

1 Beğeni

o masayi nasil takip ediyorsun adisyon numarasindan mı ? 5 nolu masaya gün içerisinde 6 ayrı müşteride oturabilir

1 Beğeni

Adisyonlardan masayı yazıyorum sonnea saatine bakıyorum bayhan abi

Birde masa raporuda karışıyo abi

Aynı işlemi diğer türlü yapacaksın

1 Beğeni

Benim yaptığıım işlem gayet basit ;

Yeni bir durum ekleyin

Gösterim Formatı : <color black>$1 </color><br/> <size 20><color white>Hesap Ödeniyor !</color></size>

Yeni bir eylem ekleyin : Durumu Kasada Yap
eylemkasadayap

Son olarak bu eylemi varsayılan Ödeme Kuralına ekleyin :

odemeyeeylemekle

3 Beğeni

Garson Hesap Yazdırdığında Kasaya müşteri gelince hesap yazdırılan masayı kasada ödeme ekranına taşıyarak işlem daha rahat çözülür ödeme varlık ekranınıda rol kısmında garsona kitlerseniz sorun çözülür

Görsel açıdan çok güzel çalışma ellerine sağlık

3 Beğeni