Hazır menüler oluşturup içine ekleme ve çıkarma

Retaurantım da 3 farklı fiyatta karışık ızgaram var. Bunları orta, büyük ve aile olarak adladırıp adisyona her hangi birini attığımda (içinde yer alan ürünleri otomatik atsın) içinde neler olduğunu görüp istediğimde içinde olan mesela kuşbaşı yerine kebab et ile değiştirmek istiyorum. Veya extradan içine bonfile atıp fiyatı da yansıtmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Belki çok basit bir durumdur ama yorgunluktan şu anda içinden çıkamıyorum.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
SAYGILARIMLA

@aligokaslan
Sizi anladım kadar yazayım.
Örnek: Orta boy karışık pizza içindekiler sucuk sosis mantar mısır biber diyelim.
Bu ürünü siparişi eklediğimde içinde ne var görmek istiyorsunuz. ve her eklenen ürün için fiyat da eklesin istiyorsunuz.
Böyle ise Sipariş Etiketlerini kontrol edin. Fazlasıyla dökümün mevcut.

Örnekleyeyim ;

En küçük karışık ızgaramda 1 şiş kebab et, 1 şiş kebab tavuk ve 1 şiş kuşbaşı var ve fiyatı varsayalım ki 10 TL. Ve bu menünün adı normal karışık ızgara olsun. Bunu adisyona eklesiğimde otomatik olarak bu 3 şişi eklesin.

Oldu ya müşteri extra bir şiş kebab et istedi veya varolan kebab et yerine ızgara gögüsle değiştirmek istedi. Kebab eti çıkarıp gögüs ızgara ekleyebilir miyim? Bunu nasıl yapacağımı görsel olarak anlatırsanız sevinirim

Böylede yapılabilir

Sipariş etiketleri ile de yapılabilir.
@erkan_kaplan bey ile irtibata geçebilirsiniz.

Yönlendirdiğiniz sayfada sadece bitmiş bir görsel var, nasıl yapılacağını anlatan bir durum yok maalesef

Bu konuda yeteri kadar doküman mevcut Siz bu konuda ücretli destek alabilirsiniz

Bu güne kadar bu sayfada sorulan herşeye destek ve yardım sağlanırken hatta ücret talep edilmemişken, bu duruma neden ücretli desteğe yönlendirildiğini anlamış değilim. Evet yeterli kadar gerekli döküman var farkındayım, fakat en başındaki mesajımı okumuş olsaydınız iş yorgunluğundan dolayı kendimi veremediğimi söylemiştim.

Saygı duyarım yine de cevabınıza, teşekkür ederim ilgili yerlere ulaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Saygılarımla @Sezgin

Bu ne demek anlamadım :blush:

Evet aynı şekilde bizde ; Sizin sorununuzu çözebilmek için Emek Zaman Bilgimizi kullanacağız. Bunun bir bedeli olmalı dimi…

Diğer konulara verdiğiniz cevaplar için bedel aldınız mı? Soruma sadece yol göstermenizi rica ettim kendiniz yapın demedim. Siz de etiketler deyip sayfaya yönlendirdiniz. Ben de size yönlendirdiğiniz sayfada bir görselin olduğunu söyledim sadece. Üstüne bedelden bahsetmenizi anlamış değilim. Bunun üzerine emekten ve karşılığıdan konuşmaya başladık.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen, ben direk sizden bir talepte mi bulundum ki hayır bulunmadım, bunun karşılığını nasıl talep edebilirsiniz.

Ben de bir emekçiyim ve ben de emeğin karşılığında alınan paraya saygı duyarım ki ben sizden böyle bir şey istemiş olsaydım.

Bu platformda yeni değilim ve yapılabilecek veya yol gösterilebilecek bir durumda herhangi birinin ücret istediğini görmüş değilim.

Tekrar söylüyorum Sezgin bey emeğe ve karşılığındaki ücrete sonsuz saygım var, fakat ben sizden yol göstermenizi rica ettim yapın önüme sunun demedim. Eğer müşterinin her sorusuna ücret talep edecek bir iş yapıyorsanız şayet ona da diyecek sözüm yok. Herkesin ayrı bir ticaret anlayışı vardır elbet.

İyi çalışmalar diler saygılarımı sunarım. Bir kusurum varsa da herkesten af dilerim

Sizin ilk postunuza cevap olarak sipariş etiketleri ile yapabileceğinizi ve Dokumanların yeterince fazla olduğundan bahsettim. Ücret falan talep etmedim.

Sizde bunu yazdınız

Bende sizin bu konuda yetkili bayiilerden destek alabileceğiniz belirttim. Hatta bir bayii örnek gösterdim.

Bir çoğundan aldım / alıyorum.

İlk postumda gösterdim

Ben sizden talepte bulunmadım.

Siz Restoranınızdan ekmeğinizi kazanıyorsunuz. Biz ise SambaPOS’tan

Tekrarlıyorum. Dökümanlar fazlasıyla mevcut, Yine de Yoğumun vaktim yok derseniz. bir bayii den destek alın. Teşekkürler

2 Beğeni

Sezgin bey, size yaptığınız işte hayırlı işler dilerim. Umarım fazlaca soru soran olur sizlere ne diyeyim ki

Sorduğum konuda bana yardımcı olabilecek başka arkadaşlar varsa çok memnun olurum. Otomatik menü nasıl oluşur diye yardımınızı rica ediyorum.

[Burada](Bir kategori baska bir kategorinin ALT BÖLÜMÜ olarak kullanilabilir mi? anlatmıştım, buna rağmen yapamıyorsanız destek talebinde bulunmanız gerekebilir. Kolay gelsin.

1 Beğeni

Destek talebine gerek yok, yaptım.
Teşekkür ederim.

Konuya son bir yorum ekleyerek kapatmak istiyorum.

SambaPOS bu ülkeden çıkmış tamamen yerli üretim bir ürün olmanın yanı sıra, yıllarca hem yazılım hem de Restorancılık sektörüne katkı sağlamış bir projedir.

Yıllar boyu kendi lisansını sırf bu faydayı güçlendirmek için ücretsiz olarak dağıtmıştır. Bunun beraberinde de hem kullanıcılarının ayağına taş deysin istememiş hemde bu işten ekmeğini kazanan kişilere ve bayilere de olası kanalları sürekli açık tutmaya azami gayret göstermiştir.

Uzun yıllarıdır bizi bilen bilir, hiç bir zaman hiç bir konunun önüne parayı koymadık, Burası için (destek.sambapos.com) bir kere daha buraya yazayım, (gerekirse referans gösterebilelim) herkes SambaPOS’un bir bayi yapısı olduğunu buradan fiziki veya Online hizmet satın alabileceğini bilmelidir.

Bu durum haricinde kalan tüm durumlar için bu site bir Soru-Cevap ve yardımlaşma platformudur. Kimse kimseye cevap vermek zorunda değil, eğer müsaitse ve topluluğa bir katkıda bulunmak istiyorsa -yarın kendisi içinde gerekli olabilir- cevap verir, döküman yazar veya yönlendirebilir.

Bu doğrultuda Projemize olan desteğinizden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum ve konuyu kapatıyorum. :slight_smile:

2 Beğeni