Cep telefonu ile Caller id Hk

Merhaba, Cep telefonu ile entegre çalışan SambaPOS’a uyarlayacağımız sistem varmı acaba varsa nasıl kurabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

@duzali tam olarak ceptelefonu ıle entegreden kastımız nedır ?

Bir Döner işletmesine ait cep telefonu kullanılıyor müşteriler bu cep telefonunu aradığında sambapos da popup cıkacak ve müşteri kaydı alınacak kaydı varsa müşteri gözükecek, normal cid602 deki sabit hat değilde gsm hattı olcak

@veysel bey konuya ek olması adına bu ıslemler voip ıcınde bır cıhaz soz konusumudur cıd602 tarzı bılgınız dahılındemıdır ( malum teknolojı cografı numaralardada oraya dogru yonelıyor )

Bildiğim kadarı ile yok, fakat İngilizce forumda konu oluşturursanız kullanan yada bilgisi olan kullanıcı var ise daha hızlı öğrenmiş oluruz yurt dışında daha yaygın sonuçta.

@veysel tamamdır kolay gelsın ordan sonuc alırsam burdada paylasırım ıyı calısmalar dılerım

1 Beğeni

Çok Teşekkürler. iyi çalışmalar dilerim

Voip için kendi geliştirdiğimiz bir çözüm var, mükemmel çalışıyor. Talep olursa çözüm üretiriz.

1 Beğeni

@Banned tesekkur ederım cevap ıcın benımkı merak ( malum teknolojıyı sevıyorum ) ve konunun bılınır olması yonunde belkıde bırcok kısı numarasını voip tasıyacak bu bıle kendılerıne engel olacaktır bılmıyor olursalar dıye . yazmıstım bende paket sıstemı yok olan arkadaslara en azından destek olmak adına ( gercı sadece paket ısı yapanların ıhtıyacı degıl ama onlar ıcın zarurı ) yazmıstım . ıngılızce forma yazdım cevapları burda paylasırım . @Banned sızınde onerınız cozumlerınız varsa en azından yazalım kı kınden destek alabıleceklerınıde bılsın burdakı dostarımız

1 Beğeni

Yazılım ekibi ile görüştüm bunun için bir android çözümü hazırlıyorlar kısa süre içerisinde bu alandan paylaşımını gerçekleştireceğim.

1 Beğeni

@veysel aynen oyle bır bılgı paylasıldı ıngılızce formdada banım konuma @vehbi tarafından . @Banned bahsettım kendısınde bu konu uzerıne bır calısması oldugunu belkı ıletısım kurarlar yada zaten ıletısımdedırler :slight_smile: bellı mı olur

Bulut santral olan müşterilerimiz için geliştirilmiş bir yazılım bizimkisi, cid yada fct gibi bir cihaza gerek olmadan çalışıyor.

@Banned pekı adamın bulut degılde kendı ıp santralı olursa bu senaryo ıcın farklı duzenlemenız varmı acaba - netıcede adam paraya kıyıp santralıde almıs olabılıur benım gıbı [ :slight_smile: ] cok kısı yoktur bu durumda ama meraktan sordum . bu arada benım cıhazım hıbrıt bır cıhaz analog hem ıp o nedenle cıd602 kulanıyorum suan ıcın bu sekılde bır gereksınım yok ama senaryo gelıstırmek adına sordum

Tabiki, parametreler özelleştirilebilir.

@emre @Banned @Sezgin @vehbi @veysel @mehmet @duzali @EmrBkts bu gelıştırılen yenı ozelıkler ozellestırılebılınen durumlarla alakalı acaba bır bolum mu olmalı ne dersınız yanı bazı seylerden bı haber oluyor cogu kısı . hatta belkı bır bayının bununla alakalı yada bır son kulanıcının bununla alakalı bır ıhtıyacı var ama formda yada bıler kaynagında gormedıgı ıcın belkı talep bıle etmemıs edememıs yada kım bunla ( ozel kendıne ozel oldugunu dusundugu ıcın ) ılgılenır kı dıyıp belkı yazmaktan vaz bıle gecmıstır . kategorı baslıgı modullerde olabılır - veya yaratıcı cozumler yada fıkırler . benımkı tamamen kısısel fıkrım belırtmeden gecmek ıstemedım . bu sadece en azından bu sıstem uzerıne gelıstırme yapan arkadaslarda belkı emeklerının karsılıgını bulur alırlar ve dafa fazla gelıstırme yaparlar

Bunun için daha önceden bir firma Android ile çalışan bir yazılım çıkarmış ama geliştirmemişler ve android 4.0 dan sonra maalesef çalışmıyor. Aradım görüştüm ama geliştirmeyi düşünmediklerini belirttiler.

Yazılımın çalışma mantığı gayet basit aslında, bilgisayara kurulan bir host uygulamasına gelen numaraları wifi üzerinden gönderiyor. Yeni sürümde samba mesaj sunucusuna ilave edilebilir bir özellik olarak düşünüyorum @vehbi

image

Firmanın web adresi :
https://www.sucumatik.com/uygulama/android-callerid-uygulamasi/

yapilir böyle birsey…
deneyim ugrasayim biraz bakim neler cikacak

Cep telefonu icin ufak bir APP yazdim.
Gelen telefon numaralarini tlefondan aokuyup, WIFI uzerinden Sambapos un bulundugu PC ye gönderebiliyorum. PC üstündeku ufak bir uygulama ile de, gelen numarayi COM3 portuna (resimde putty) yönlendiriyom.

SambaPOS da ne gibi bir ayarlar yapmam gerekli?
Generic Modem felan hepsini denedim ama bir türlü POPUP penceresi acilmiyor.
Fikri olan var mi?

Tesekkürler.
E. Kaplan

1 Beğeni

@erkan_kaplan Android Callerid ile ilgili ürünümüzün testleri bitmek üzere. Çok yakında duyurusu yapılacak ve lisans portalında görünecek.