Yemeksepeti otomatik paket adisyonu yazdırma

Yemek sepetin gelen siparişler mutfak yazıcısından otomatik yazdırılıyor aynı işlemi paket adisyon yazıcısından da çıkmasını istiyorum bu mümkün mü arkadaşlar şimdi den herkese teşekkürler

Mutfak yazdırma görevinizin altına ekle diyerek aynı secenkleri seçip Yazıcı olarak ise paket servis de bulunan yazıcınızı seçtiğiniz takdirde paket servis kısmından da yazdıracaktır.

1 Beğeni

Veysel bey dediklerinizi yunus bey yaptı olmadı malesef

Enver bey tarif ettiğim durumu yunus beye iletirseniz sorunsuz bir şekilde paket servisten de fiş cıkacaktır.
Mutfağa Sipariş Yazdırma görevinizi sağ tıklayarak kopyalayın bu kısımda bulunan sadece yazıcınız ikinci sipariş yazdıracağınız yazıcıyı seçiniz ve yazdırma görevinin ismini diğerinden farklı yapın,

Eylemler kısmında Siparişleri Mutfağa Yazdır eylemini de sağ tıklayarak çoğaltın ismini diğer eylemden farklı yapın ve aşağıda bulunan yazdırma görevi sekmesini son olarak oluşturduğunuz yazdırma görevini seçiniz kaydet diyin.

Son olarak Kurallar kısmında Adisyon Kapanıyor kuralını açın eylem seç diyerek oluşturduğunuz son eylemi seçip en üste getirip kaydet demeniz yeterli olacaktır.

1 Beğeni

Veysel bey yunus arkadaş gerekeni yaptı desteğiniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar

1 Beğeni

merhaba, bu şekilde ayarları yaptım. normal paket servis siparişleri ikinci yazıcıdan çıkarken yemek sepetinden gelen siparişler ikinci yazıcıdan çıkmıyor.

sorun ne olablir?

Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim Yemeksepeti Sipariş Adisyonunu Kasayada Yazdırmak

İki konuyu da inceleyip talimatları uyguladım. Yemek sepeti siparişleri Adisyon kapanıyor kuralını çalıştırıyor sanki. Emin olmak için herhangi bir kısıtlama girmeden tüm siparişleri ilş farklı yazıcıya yönlendirdim. Masaya giriş yaptığım ürünler iki yazıcıdan çıkıyor ancak yemek sepeti tek yazıcıdan çıkıyor

Merhaba,

Yazıcı Ethernet kablosu ile bağlantılı, paylaşımı kapalı ve sunucu bilgisayara yüklü olmak zorundadır bu durumları kontrol edebilir misiniz ?

İyi çalışmalar.

bu tür bağlantılar tamam. yazıcı zaten aktif olarak çalışıyor. masaya yapılan siparişler ile caller id ile paket servis departmanına yapılan siparişler iki yazıcıdan çıkıyor. sadece yemek sepetinden gelen siparişlerde var bu sorun

Kanber Bey, Paket servis departmanı belirttiğim şekilde çalışmamakta. Paylaşımı açık olsa dahi çıktı alabilirsiniz.

Yemek sepeti mesaj sunucu üzerinden siparişleri yazdırdığından dolayı yukarıda belirttiğim durumlardan emin olmanız gerekir.

Kontrollerini sağladığınız takdirde sorununuz devam ediyor ise yarın gün içerisinde support@sambapos.com destek mail atmanız durumunda bağlantı sağlayarak kontrol edebiliriz.

İyi akşamlar.

Merhaba Veysel bey aynı sorunu bende bir müşterimde yaşamaya başladım müşterim daha önce sorunsuz kullanıyordu pos cihazlarını çalındı yerine alınan cihazlarda bu sorunu yaşamaya başladık esc pos seçince sorun olmuyor html seçince sorun oluyor eski yazıcılar xprinter di yeni yazıcılar posclass

Logo barkod vs gibi html sablonda var mi?

Merhaba Hamdi Bey,

Sezgin beyin belirttiği gibi Logo, Barkod veya QR olması durumunda çalışmamakta bunlardan birisi varsa kaldırıp dener misiniz?

İyi çalışmalar.

Kaliteli bir logomuz mevcut evet kaldırıp deneyeceğim

Veysel bey merhaba yemeksepeti entegrasyonunu yaptım şu anda çalışıyor kullandıkça eksiklerini göreceğiz ancak bende tek 80 mm pos yazıcı var html formatını ayarladım sambapos v5 (yemeksepeti ) başka bilgisayar üzerinden yazıcıyı kullanıyor o bilgisayardada usb ile bağlı yemeksepeti adisyonunu otomatik yazdırmak için kuralları da yaptım ama çalışmadı htlm kablosu ile mi bağlamam gerekir.

Merhaba,

Yazıcı Ethernet kablosu ile bağlantılı, paylaşımı kapalı ve sunucu bilgisayara yüklü olmak zorundadır.

İyi çalışmalar.

tamamdır teşekkürler