Yemeksepeti Api Ayarı

Merhabalar. Resimde görülen Ürün Açıklamalarının SambaPOS’a Gönderim Durumu “KAPALI” olarak seçmemize rağmen kendi kendine “AÇIK” olarak ayarlıyor. Bunu tamamen kapalıya çekmek istiyorum. Fakat defalarca kapalıya almamıza rağmen açık olarak kalmaya devam ediyor. Çözüm önerilerinizi rica edebilir miyim?

Merhaba,

ISS ve Mesaj sunucuyu tamamen durdurun tekrar çalıştırdıktan sonra tekrar kapalı yaparak kontrollerini sağlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Veysel Bey Merhaba.
Hizmetler > IIS Yönetimi bölümünden durdurup başlattım.
SambaMessagingServerTOOL.exe programını da durdurup başlattım.
YemekSepeti API ayarlarından kapalı moda alıyorum ve yine açık moda geri geliyor. Eksik yaptığım bir işlem var mı acaba?

Ekstradan bir ayar yapmanız gerekmiyor.

İşletim sisteminiz ayarların kaydetmesine izin vermiyor olabilir virüs programı veya dosyanın güvenlik ayarlarını gözden geçirmeniz de fayda var.

Kendi bilgisayarım da, müşteri bilgisayarında kontrollerini sağladığımda mevcut versiyonda ürün açıklamalarını açık/kapalı yapabilmekteyim.

İyi çalışmalar.

Bütün güvenlik duvarını kapadım + herhangi bir antivirüs yazılımı da mevcut değil. Getir yemek kurulumundan sonra böyle oldu. Kapalı olarak işaretliydi önceden. Çakışan bir dosya veya herhangi bir başka sebep olabilir mi? Çünkü istenmeyen malzeme seçildiği zaman sıkıntı oluyor.

Sizin sorunuzu sanırım sqlden müdahale ederek çözülebilir.

Veritabanı / SQL ile aranız iyi değilse ilk önce bu videoyu izleyin.

Ssms programını açın.
Sol üsten Yemeksepeti veritabanını seçin.
Onun üstünde New Query yazan yere basın.

Ürün Açıklamalarını Kapatmak için
update setting set Value=0 where Id=14
Açmak İçin
update setting set Value=1 where Id=14

Bu sorgusyu yapıştırıp Execute demenşz yeterli olacaktır.

Merhaba. Dediğiniz gibi SQL Server Management Studio üzerinden ilgili database seçimini yaptıktan sonra NewQuery bölümünden T-SQL kodunu “update setting set Value=0 where Id=14” bu şekilde çalıştırdım. Kod başarılı bir şekilde çalıştı fakat SambaPOS V5 tarafında hata verdi.

Yemeksepeti Loglarında da Hata Aşağıdaki Şekilde Oluştu.
|13:38:18|Quart > UpdateKontrol > Hata > Uzak sunucu hata döndürdü: (404) Bulunamadı.|
|13:38:18|Quartz > SiparisKontrol > İstek > Yemek Sepeti Sorgulanıyor|
|13:38:18|SiparisKontrol > Yemek Sepeti Sorgulanıyor|
|13:38:18|Quart > SayfaYenile > 11.05.2021 13:38:18|

Gerekli ayarları tekrar yemeksepeti üzerinden güncelledim. Fakat yine otomatik açık olarak seçili. Nasıl bir çözümü var anlamak çok güç.

Bu arada tablonun da ekran resmini gönderiyorum.
Belirtilen kısımların değeri 0.

Evet hersey yolunda gorunuyor
Yemekspetinden test siparisi vererek kontrol edebilirsin

Evet maalesef en büyük sıkıntı her şeyin yolunda görünüyor olması. Neyi çözebileceğimi anlasam uğraşırım. Test siparişi gönderdik. Müşterinin istemediği seçeneklerin yarım yamalak çıkması oldukça can sıkıcı. Peki dizaynda müdahale ederek yarım çıkan kısımları genişletebilir miyiz? Böyle bir seçenek var mıdır?

Ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

Günaydın. Şüphelendiğimiz başka bir muhtemel var. Biz YemekSepetinden seçilen istenen ve istenmeyen bir kaç malzemenin yansımadığını da düşünüyoruz. Eğer bu şekildeyse o zaman tekrar yeni bir konu açarım. Fakat öyle değilse buradan size bildirisini sağlarım. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla.