Yemeksepeti "adres tarifi" gelmemesi sorunu

Selamlar. Yemeksepeti siparişlerinde adres geliyor fakat adres tarifi boş oluyor. Yemeksepeti’ni arayıp sordum, şubat ayından itibaren alınan kararla işletmelere adres tarifi iletmeyi durdurduklarını söylediler (telefon edince öğrenebiliyormuşuz). Başka kimse bu konuyu açmamış, o yüzden sadece bize mi gelmiyor tarif kısmı diye şüphelendim. Sizlere adres tarif kısmı geliyor mu?

O kısma site ismi, dış kapı şifresi vs yazıyorlardı, çok daha kolay oluyordu adresin bulunması ve teslim edilmesi.

Merhaba,

Tam olarak bahsettiğiniz gibi yemek sepeti adres tarifi gibi bazı alanlara kısıtlama getirdiklerini iletiler.
Bu durum sadece size özel olmadığı gibi tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Konuyu teyit etmek için yemek sepeti teknik departmana sordum kendilerinin ilettiği cevabı sizinle paylaşıyorum;

Tarafımızca yapılan ve test aşamasında olan bir güncellemeden dolayı, KVKK kapsamında kullanıcının soy isminin ilk harfi gönderilmekte ve adres tarifi tarafınıza yansıtılmamaktadır.

İyi çalışmalar.

Çok teşekkürler, kafamda acaba biz mi yapamadık ayarları vs diye şüpheler vardı, giderilmiş oldu. :+1:t2: