Yemek Sepeti Menü Eşleştirme

@veysel bey merhaba

Yemeksepeti entegrasyonunda Menü Eşleştirme sırasında şu hatayı alıyorum

getProductsObject reference not set to an instance of an object.

Yemeksepeti teknik detek hattı ile görüşüldü. Ürünler için entegrasyon güncellenmesi istendi.

Yinede aynı hatayı alıyorum…

Konu hakkında destek olabilir misiniz?

Sorunu çözdüm.

Mesaj sunucu ile ilgili idi.

Localhost sunucu adının başına http:// koymadan denersiniz.

3 Beğeni

@veysel bey
Ürünler yemeksepeti ile sambapos üzerinde farklı farklı fiyatları olması mümkün mü?

Yemek Sepeti entegrasyonunda fiyat bilgisi olarak yemek sepetinden gelen fiyatı almaktadır SambaPOS’da dilediğiniz fiyatı verebilirsiniz ürüne.

2 Beğeni

@veysel bey

Yemeksepetinden gelen siparişler mutfak yazıcısından çıkmıyor

Hali hazırda paket servis masa servisten alınan tüm siparişler çıkıyor

Atladığımız bir konu mu? Var acaba

C:\Program Files (x86)\SambaPOS5 klasörünün altında bulunan Samba.MessagingServerServiceTool çalıştırarak uninstall service yapınız, aynı klasörde bulunan Samba.MessagingServerServiceTool64 çalıştırarak install service yapınız.

Eğer hala sorununuz devam ediyor ise;
Yazıcınız ethernet bağlantısı ile mi çalışıyor eğer usb çalışıyor ise ethernet bağlantı ile deneyiniz .
Yazıcınız paylaşım açık ise yazıcının paylaşımını kapatınız.
Yazdırma şablonunuzda logo varmı default olarak gelen mutfak şablonunu dener misiniz.

Ekstradan bir ayar yapmanız gerekmiyor bu adımları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa bilgi verirseniz kontrollerini beraber sağlayalım.

3 Beğeni

@veyael bey merhaba
Bana birazdan yardımcı olabilir misiniz?

mutfak çıktısı mı alamıyorsunuz @Sezgin

@veysel bey esc/pos ile halletim teşekkürler
Yalnız html şablonunu kullanmamz gerekli
Bu mümkün müdür??

@veyael bey

Yemeksepeti entegrasyonunda ilgili sorunlardan bahsedeyim.

Html yazıcı kullanılamıyor
Zamanlı siparişler paket servise zamanı gelmeden düşüyor
Onayladıktan sonra iptal için ys aranması gerekli
Esc/pos yazıcada ürünler sıralı değil
Ürün eşleştirmede problem var örnek: hamburger ekmeği bir seçenek olmalı. Ürün olarak geliyor

Yeni versiyonda düzelteceğinden eminim.
Kolay gelsin

Html yazıcı şablonu kullanabiliyorsunuz, Tablet mantığı ile aynı çalışmaktadır. Muhtemelen sizin şablonunuzda etkileyen bir durum var.
Zamanlanmış sipariş ile ilgili daha önce bir konu gelmedi kontrol edip bilgi vereceğim.
Onayladıktan sonra iptali için yeni versiyonda eklenmiş olacak.
Esc/Pos normal paket siparişinizde nasıl işliyorsa aynı şekilde işlemektedir.
Ürün olarak gelen her ürün Yemek Sepeti tarafından gelmektedir. Yemek sepeti ile görüşüp ek özelliğin neden ürün olarak geldiğini sorabilir ve sildirebilirsiniz.

1 Beğeni

@veysel bey merhaba

Bir kaç sorun hakkında bahsedeceğim

Onaylandıktan sonra YS aranarak iptal edilen siparişler. İptal olarak görünmüyor. (Yeni versiyondan iptal seçeneği olacağından bu düzelecek galiba)

Menü içeriğinden olan ürünler ikram olarak düşüyor.
Örneğin
Kids Burger Menü 27.00 TL
Kola -İkram
Patates -İkram Şeklinde

Birde sağ üst köşede 3 noktalı butondan, yetkisiz kişiler Yemeksepeti ile ilgili ayarlara ulaşılıyor. En önemlisi SQL şifresi bariz açık. Konuya az hakim olan birisi DB falan siler. En baştan başlamak zorunda kalarız.

Yeni versiyonda bunların düzeleceğinden eminim Teşekkürler…

İptal konusunda buton eklenince yemek sepetine iptal komutunu göndererek farklı bir renk olacak.

menü içeriği yemek sepetinden ürün olarak değil alt seçenek olarak geldiği için ikrama düşmektedir.

üç nokta konusunda ise sizinle hemfikirim ilgili birime ileteceğim

1 Beğeni