Yemek sepeti entegrasyonunda müşteri bölgesi sorunu

Herkese merhaba yemeksepeti entegrasyonunda müşteri adresi ve adres tarifi ticket tag olarak alınıyor normalde ise entity data dan adres okutuluyor fakat bir sorun var yemeksepeti entegrasyonu kurulduğunda adisyon etiketlerine sadece adres ve adres tarifi adisyon etiketi olarak ekleniyor semt eklenmiyor bu yüzden de adisyonda adresin bölgesi görünmüyor bilgisayar ekranında görünüyor manuel olarak semt diye adisyon etiketi ekledim adisyon şablonunada Semt : {TICKET TAG:Semt}
ekledim ama bir işe yaramadı bu sorunu nasıl çözebiliriz semtinde adisyonda görünmesi lazım

Merhabalar,
Öncellikle bahsettiğiniz TİCKET TAG:Adres; Eğer daha önceden bir müşteriniz size sipariş verdiyse adresini SambaPOS müşteriler kısmında kayıt ediyor, ikinci sefer farklı bir adresten sipariş veriyorsa bahsettiğiniz ticket tag da bulunan adres kısmına yazıyor bu adresi SambaPOS’a kayıt etmiyor.
Yemek sepeti adres kısmını tamamen göndermekte diye biliyorum semt kısmını ayrımı gönderiyor nasıl bir yol izliyorlar bu gün kontrol edip yemek sepeti tarafından bilgi alıp size ileteceğim.

Semt bilgisi yemeksepetinden ayrı geliyor. Müşteri bilgilerine isim adres telefonun yanında birde semt değişkeni eklerseniz sambaposun semti de sisteme kaydettiğini görürsünüz yani entity data ile adisyonda samba posta kaydedilmiş adresi gördüğünüz gibi semtide (kaydedilmiş olanı) yazdırabiliyorsunuz adisyona . Müşteri bilgilerine Semt değişkenini ekleyip test siparişi yaparsanız ilgili müşterinin bilgilerini ekrana getirirseniz semtinde ayrıca kaydedildiğini göreceksiniz. Etiket olarak adisyona nasıl alıcaz. Birden fazla adres kullanan müşteri için bu gerekli

Bu soru cevaplanamadığına göre yazılımda hata var

Yazılımda hata var demeniz için bir hata ile karşılaşmanız lazım. Sizin bahsettiğiniz durumda Semt kısmını ticket tag kısmına eklemediğimiz için göremiyorsunuz. Bahsettiğiniz konu daha önce bir bayimizin yada son kullanıcı tarafından ihtiyaç duyulup talep edilmediğinden eklenmemiştir.
Bu durumu bir yazılım hatası olarak söylediğiniz var saymayarak ve talep istek olarak belirttiğinizi var sayıp yazılım ekibimize aktarımını sağladık çıkacak yeni sürümde eklenecektir iyi günler.

1 Beğeni

Kapris yapmanıza gerek yok. Sizden eski firmalarında benzer sorunları çıkabiliyor. Semt bilgisini sambapos içine çekebiliyor ama yazdıramıyorsa hatadır. Hiç semt bilgisiyle uğraşmıyor ne okuyor nede yazıyor olsaydı eksiklik olurdu bende bu eksik derdim. Çözülür herhalde iyi çalışmalar

@mmasal
Burada size yardımcı olmaya çalışılıyor.
Yaklaşık 10 yıldır emek verilerek, ne badireler atlatılarak, hazırlanan programı çok basit bi işlem için, “yazılımda hata var demek ki” gibi bi cümle yanyana gelmesi bizleri üzüyor.

Eğer gerçekten bi problem var ise neredeyse her ay yeni veriyonlarla düzeltiyor.

2 Beğeni

İlginiz için teşekkürler umarım yazılımcı arkadaşlarda görmüştür konuyu