Yemek sepeti 2 kere adisyon açıyor

Merhaba
Entegrasyona düşen yemek sepeti siparişi varlık ekranına 2 defa düşüyor aynı anda. Mutfak fişinide 2 kere yazıyor. Otomasyon ayarlaına baktım , sebeb verecek bişey bulamadım.
Sebebini bilen yada tahmin eden arkadaşların desteğini bekliyorum

Mesaj sunucu restart edin

Merhaba Abdulkadir bey,

Yemek sepeti entegrasyonun da kopya siparişi nadir de olsa yaşamaktayız. Kısa süre içerisinde yemek sepeti entegrasyonunun yeni sürümü çıkacaktır bu sürümde bu sorun giderilmiş olacak ve ISS üzerinden değil de Getir yemek entegrasyonu gibi web tabanlı olacaktır.

İyi çalışmalar.

2 Beğeni

Cevap için teşekkür ederim. Şimdi aynı müşteride farklı bir problem var. Entegrasyondan gelen siparişleri otomatik red ediyor. Ondan öncede tüm ürünler eşli olmasına rağmen eşleşmemiş ürün hatası veriyordu. Pos menü güncellemesi istediğimde de gelen yeni bir ürün olmuyor, varsa isim değişikliği gibi bir şey düzeltmek için. Çünkü bazı müşterilerde yemek sepeti ürün ismini müşteri talebi olmadan değiştiğini farkettim. Bu arada son 2 gündür gelen tüm yemek sepeti siparişlerini 2 kere aktarmış. Acaba ben bir şeyi yanlış yapmış olabilir miyim yoksa yemek sepetinin altyapısı ile alakalı bir durum mu var

Kopyalama dışında diğer sorunların cevabını işletmede ve personellerinden tespit etmeniz gerekecek.
Otomatik Reddet açık olabilir, bunu açık bırakıp otomatik reddediyor diyebilirler.
İsim değişikliği ise tamamen SambaPOS dışında yapılan bir işlem bu işlemi portakala giriş yetkisi olmayan bir kişi yapamaz inanın yemek sepeti de durduk yere hiç bir müşterisinin ürünün ismini değiştirmez.

Menü güncellemesi yaptığınızda güncel menünün gelmesi için yemeksepeti teknik desteği arayarak entegrasyon menümü güncellermisiniz diye bildirmeniz gerekiyor. Bunu bildirmediğiniz taktirde ne kadar güncelleye tıklarsanız tıklayın aynı ürünler gelir.

Eğer frenchise bir firmaysa ana firmanın isteğine bağlı tüm şubelerin menülerinde toplu bir güncelleme yapılabiliyor. Ancak frenchise değilse istek dışında ürün ismi ve fiyatı değiştirilmez.

Mesaj sunucusu restart etmeniz bazen karşılaşılan yazdırmama, eksik ürün gibi hataları giderebilir.