Yazıcı kurulumu

Merhaba;

Benim sorunum şu kasa kısmında ki termal yazıcıyı usb üzerinden bağladım kullanıyorum ancak Ethernet üzerinden mutfak ve bar kısmını bir türlü kuramadım erapos-8220 diye bir termal yazıcım var epson modeline de benziyor nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim, teşekkürler.

Yazıcınızı Feed Tusuna Basarak Acın ve Örnek Cıktı Alarak Yazıcı Ip Numarasını Ögrenin Yazıcı Ipsi Var Olan Bilgisayarin Ip ile aynı Grupta Degil ise Yazıcının yazılımında Tools Dosyasını Bularak veya Kullanma Klavuzunu Kullanarak Bilgisayar Ile Aynı Grup ip tanımlaması Yapı ve Server ve Client Bilgisayarlarınıza Bu Ip Numarası Uzerinden Yazıcı Kurulumunu Gerceklestirin

Cevabınız için teşekkür ederim ama yeterli bir açıklama değil daha detaylı anlatım gerekli çünki bir sürü doküman okumama rağmen bir türlü çalıştıramadım

Yazıcılarin iplerini bana gün icerisi atabilirseniz yardımcı olabilirim

Merhaba,

Yazıcı Ip Adresini bulmanız ve kurulum için gerekli adımları aşağıda paylaşıyorum.

1.Adım

Yazıcı kapalı iken üzerinde bulunan Feed düğmesine basın

2.Adım

Yazıcı’yı eliniz hala Feed düğmesine basılı iken açın

3.Adım

5-6 saniye bekleyin ve elinizi çekin ardından yazıcıdan uzun bir kağıt çıkacak.

Çıkan kağıdın üzerinde yazıcıya ait ip adres yazıyor.

Termal yazıcıların ip adresi genelde 192.168.123.100 dür.bilgisayarada 192.168.123.XXX’li bir ip adresi verdikten sonra artık yazıcın ip adresini mevcutta var ise Tools programı ile, yok ise tarayıcıyı açarak adres çubuğuna ip adresini yazıp yazıcıya ait arayüzden ip adresini değiştirebilirsiniz.Değiştirme işleminiz bittikten sonra klasik denetim masasından yazıcı ekle yöntemi ile yazıcıyı kurmaya başladığınızda bir ekranda driver soracak burada disketi var butonuna tıklayarak yazıcının driver klasöründe bulunan .inf uzantılı dosyayı seçerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Evet emre bey 192.168.123.100 ip adresi bu o kısmı biliyorum ama işte sorunum şu bu ip adresi almıyor yani bu kısımdan sonrasında sıkıntı var yapamıyorum açıkçası

Bilgisayarın ip Blogunu 192.168.123.XX deklinde Degiserek Tarayıcınıza yazıcıdan cıkan kagıttaki ip numarasını yazarak yazıcının ayarlarına giriniz ve normal olması gereken ıp bulogunuzdaki 192.168.1.XX veya 192.168.2.XX hangisi sizin blogunuza uygunsa bunlardan birini verisiniz ve tanıdımızı emre beyin dedigi gibi inf. dosyası uzerinden bitiriniz

1 Beğeni

Bu arada yazıcı ip numarası icin kendi bilgisayarınızdaki ip blogunu normale döndürmeyi unutmayınız

Cin kökenli bircok IP yazicisi malesef USB Data kablosuna takili olmadan IP atamasi yapamazsiniz.

Ilk önce cihaza ait olan USB kablosunu bulun ve cihazi USB olarak bagladiktan sonra, printer ile birlikte gelen veya Driverlerinin icinde olan bir LAN-WIFI Tools gibi bir uygulama olabilir. Bu uygulamayi calistirdiktan sonra LAN-WIFI gibi ayarlari inceleyip ve oraya manuell olarak bir IP atamasi yapin.

Daha sonra yaziciyi SWITCH e takin ve iletisimi var mi yokmu kontrol edin. Bu kontrol icin en iyi yöntem PING komutunu kullanmak olacaktir. PC den Printer e ping alabiliyorsaniz sorunsuca kullanabilirsiniz.

Yalniz gecmisteki tecrübelerimden ufak bir ipucu vermem icab ederse, bu cin printerleri de, sanirim kablolarin ucunda / icinde farkli Omajda direnc kullaniyorlar. Her Printer in USB DATA Kablosu her printer e uyum saglamiyor. (Bircok defa basimdan gecti, örn: EC LINE, Scangle gibi cin kökenli printer ler)

Ayarlari yapildiktan sonra sorunsuzca herhangi bir USB kablosu ile Print islemi yapabilirsiniz, sorun yok. Fakat ayarlama yaparken, dedigim gibi USB Kablosunun icinde kullandiklari OMAJ farki yüzünden ya ayarlari kayit etmiyor, etse bile bir sonraki acip kapatincaya kadar ediyor, sonra gene kayboluyor. Ya da dandik etten püften hatalar cikartiyor, usb cihazi tanimiyor…vs…vs…