Yazdırma şablonu kullanıcı adı

Merhaba Sambapos ailesi;

Yazıcı şablonunda (:CURRENTUSER) yada (SETTING:CURRENTUSER) ifadelerini kullandığımda ön izlemede aktif kullanıcı ismi görünüyor fakat yazıcıdan çıktı aldığımda kullanıcı ismi yerine sadece “*” (yıldız) karakteri çıkıyor.

Sadece {USER NAME} şeklinde denermisiniz.

Öylede denedim, o zamanda aktif kullanıcıyı değil, adisyona son sipariş ekleyen kullanıcıyı yazdırıyor.

Ayrıca yazıcı şablonunda [(=F(TN('vs…vs…)+TN('vs…vs…))] gibi aritmetik işlemlerin sonucu ön izlemede görünüyor fakat yazdırıldığına işlem sonucu boş çıkıyor.

<L00>{SETTING:CURRENTUSER} denesen bi

Sonuç değişmiyor, önizlemede sorun yok ama yazdırınca * karakteri var.

Farklı bir yol izleyin, ilgili kullanıcıyı Adisyon etiketi olarak atayın, şablonda da {TICKET TAG:Kullanıcı} şeklinde etiket adını kullanın.

Tam anlamadigim icin soruyorum.

1. Nerde neyi yapmasini istiyorsunuz?
  2. Nerde neyi yapmiyor?
  3. Kullandiginiz guncel sablon.ve cikti goruntusu

Detayli anlatirsaniz cozum uretilebilir.

Erkan Bey Merhaba;
Şehir dışına çıktığım için şablon ve çıktı görüntüsünü ekleyemedim.

Adisyon çıktısında hesap yazdıran kullanıcıyı görmek için {USER NAME} kullanınca hesabı yazdıranın değil, adisyona son sipariş ekleyen kullanıcının ismini yazdırıyor. {:CURRENTUSER} yada {SETTING:CURRENTUSER} kullanıldığında ise yazıcı ön izlemede problem yok kullanıcı ismi doğru görünüyor ama çıktı alınca bir adet * karakteri basılıyor.

@Banned beyin dediği gibi çözdüm en son. “Yazdıran” adıyla bir Adisyon etiketi oluşturup Hesap Yaz kuralında Adisyon yazdır eyleminden önceye Adisyon etiketini güncelle eylemi koydum, sorunsuz çalıştı.

Döndüğümde hala ilgilenirseniz şablon ve çıktı örneklerini iletebilirim size.
İlginize teşekkürler.