Windows 7 mi 10 mu

Merhaba arkadaşlar, bu sorumu son zamanlarda Windows 10 için yapılan kötü eleştirilerden sonra sormaya mecbur kaldım ki ben hiç 10 kullanmış değilim.

Sambapos 64 bit olma şartıyla Windows 7 de mi daha sağlıklı yoksa Windows 10 da mı daha iyi çalışır.

Bilgisayar özelliklerini de ekte sunuyorum.

işlemcin 8 nesil bunda window 7 çalışmaz mecbur win 10 kuracaksın

Çok teşekkür ederim gözümden kaçmış gösterdiğin için tekrar teşekkür ederim. Windows 10 olması Sambapos için bir sorun olur mu?

hayır bir fark olmaz

Ben aslında anti mivrosoft bir insanım. Bu yüzden sambapos’un satışından daha çok onu bir yerlere entegre etmek için çalışmalar yürütüyorum.

Gözlemlerim sonucunda birkaç POS yazılımı üreticisinin Windows’u kendileirne özel hale getirdiklerini ve birçok fonksiyonunu erişilmez kıldıklarını gördüm. Hatta POS yazılımını kapatında Windows’ un da kapattıklarını yazıcı ve diğer tüm ayarlara erişilmez yaptıkları böylece bilgilisi bilgisiz herkesin ayarları değiştirmesini engellemişler.

Ben buna ek olarak bir yazıcı ve terminal IP’ leri ön tanımlı olarak bir ISO yazırladım.
Kurulumu yapınca Mevcut SambaPOS’un güncel ve geriye dönük sürümlerinin hepsi var. ISO’ dan kurulum yaptıktan sonra makina tüm yazıcılara bağlanmış oluyor.
Bu ISO’ yu yakın zamanda burdan paylaşacağım. Windows Aktivasyonu için bir kere Admin olarak oturum açılması yeterli oluyor.

Toplamda 10 dakika da bir terminale kurulum yapıp SambaPOS bağlantısını yapmış oluyorsunuz.

Özellikle çok yazıcı ve terminal olan müşterileriniz de işinizi oldukça kısaltıyor. Makina değişimi ve yeniden kurulum gereksinimlerinizde işinizi toplamda 30 dakika da yapmış olacaksınız.

Windows Splash ekranları ve diğer herşey SambaPOS ve kendi firmanızın logosu ile geliyor.

4 Beğeni

sabırsızlıkla beklıyorruz ozaman @ilkerilgen kolay gelsın

Arkadaşlar 2019 yılındayız. Herhangi bir sebeple 10 yıl öncenin işletim sistemini kullanmak için kendinize sebep aramayın.
Bu 2020 model bir yazılımı (SambaPOS) 2010 model bir işletim sisteminde (Win7) çalıştırmaya benziyor.
(hayır yanlış yazmadım 2020 modeldir SambaPOS (Daha yayınlanmamış bir çok teknik içerir .-) )

Cevap Bu saatten sonra ne olursa olsun Windows 10

1 Beğeni

@mehmet bey Sambaposu sorguladığımız yok, eminim Sambaposdan yolu geçen herkes bu programdan daha iyisini bulamayacak aramayacaktır da.

Benimki sadece Windows 10 un yaptığı update olaylarından çıkan bir sürü problem üzerine sorulan bir soru. Elbette win 7 den daha yeni daha farklıdır win 10.

Windows 7 kullanmak için de herhangi bir sebep aramıyoruz, ki kurulu olan sistemde de Windowsu değil Sambaposu kullanacaz.