VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ (Sıra No: 507)

Merhabalar kolay gelsin…

Kullandığımız SambaPOS’a aşağıda belirtilen VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ
(Sıra No: 507)'ne göre

• Yazar kasa pos cihazı entegrasyonu yapılması zorunlu nu?
    -Yapılmaması durumunda cezai işlemler hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    -Bu durumda sorumluluk kime ait?
    (Dürüm City restoranı olarak her hangi bir bayi ile çalışmıyoruz tüm işlemler kendimizce yapılmaktadır)

https://www.mevzuat.gov.tr/File/GeneratePdf?mevzuatNo=31581&mevzuatTur=Teblig&mevzuatTertip=5

Hamit bey merhaba,

Bazı bölgelerin maliye ekipleri işletmeleri gezerek zorunlu olduğunu ve ilk uyarıdan sonra belirttikleri tarih aralığında talep edilenleri yapılmaması durumunda cezai işlem uyguluyorlar.

Aslında zorunlu çok sık denetim yapılmıyor.

Sorumluluk tamamen vergi levhasında ismi geçen kişiye aittir.

İyi çalışmalar.

Bayi ile çalışmanızı öneririm.

Sorumluluk tabi ki size ait. Bu sorudan kastınız sorumlunun SambaPOS veya bayisinin olması gerektiği m?

Ceza işlemi memurlar geldiğinde kaç masa varsa veya o gün cirosu neyse onun oranında bir ceza işlemi yapılıyor. İzmir’ de en az ceza yiyen müşterim 60 bin TL kesildi. 160 bin TL kesilen var.

Cevabınız için teşekkür ederim Veysel bey

İlker bey merhaba

SambaPOS zaten tüm kolaylıkları sağlıyor az bi teknik bilgisi olan ilgili dökümanlara bakarak işlemlerini yapabilir.

Sorumluluk tabi ki bize ait kastım mevzuatta bahsedilen özel entegratörler için sordum müşterilerini uyarıyorlar mı? böyle bir sorun var diye.
Ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Müşterileri uyarıyoruz ama cevaplar çok ilginç oluyor.

Mesela 160 bin TL ceza yiyen müşterim hala yasaya uymayı reddediyor ve cevap şu.

“Yılda bundan 4 tane yesek daha az öderiz.”

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.