Varlık Raporlama

Varlıkların Raporlaması Kısmında Yardımcı Olabilen varmı Örnegin
Bahce Satışı Şukadar
Salon Satışı Sukadar
Üst Kat Satışı Sukadar

Şeklinde Bir Rapor Almak Istiyorum Mümkünse
bilgisi olan varsa simdiden tşk ederim

Bu bölümler departman şeklinde ayrı ayrı mı?

Hayır Tek Departman Icerisinde Bölümler

Varlık ekranlarımı var

Kat 1
Bahce
Salon
Arka Bahce
Varlık Tiplerinin Ayrı Ayrı Raporları

Her birine adisyon tipi ayarlarak raporlayabilirsin
Günsonu raporunda default olarak mevcut

Teşekkür ederim deniyecegim bi örnekte buldum

@sezgin (Her birine adisyon tipi ayarlayarak) yapıgın zaman oluyor zaten ama Şöyle bir sıkıntı var bu seferde diyelim ki bahçe varlık ekranın dadaki masa 1 arka bahçeye gitti yani masayı taşıdın (kısaca masa taşıma) bu sefer masa kayboluyor … senin dedigin gibi…

Varlık olarak raporlama değil fakat bunu departman yada kullanıcı olarak raporunu tutabilirsiniz bahsettiğim şekilde default olarak gelen raporlarda mevcut fakat varlık olarak almanız mümkün değil.

Tam olarak istediğiniz olmayabilir ama
ben Masalarımın hareketliliğini görmek için aşağıdaki gibi bir rapor kullanıyorum.

Bunu daha da geliştirerek kendinizde bir çok rapor yapabilirsiniz bana göre

[Masa Listesi:2,2,2,2, 2]
Adisyon No|Tarih|Saat|Masa|Hesap
Bahçe Masaları
@1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.Date,T.Time,EN.Masalar,T.TotalAmount:(TEN.Masalar=$1)}
{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.Date,T.Time,EN.Masalar,T.TotalAmount:(TENC.Masalar=Bahçe)}

Salon Masaları
@1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.Date,T.Time,EN.Masalar,T.TotalAmount:(TEN.Masalar=$1)}
{REPORT TICKET DETAILS:T.TicketNumber,T.Date,T.Time,EN.Masalar,T.TotalAmount:(TENC.Masalar=Salon)}

TENC.Masalar=Salon ve Bahçe sizin örneğinize göre verdim. Bunu kendiniz değiştirmelisiniz. (kendi masa adlarının önekine göre)
Salon1
Salon2

Salon12
Bahçe1
Bahçe2

Bahçe12 ye kadar olan masaların satışlarını verir.

1 Beğeni