V5 merkez ve şube uygulaması

işleyiş ve mantığından bahsedebilirmisiniz teşekkürler.

Hızlıca aklıma gelen; şubelerin merkeze sipariş geçmesi, merkezden yapılan sevkiyatların hem merkez hem şube tarafından adım adım takip edilmesi, şube raporlarının merkez tarafından alınması, raporların konsolide edilmesi, fiyat, menü güncelleştirilmesi, raporların anlık takibi gibi çeşitli çözümlerimiz var.

Bunların çoğu bizim işletmeye özel projelendirip geliştirdiğimiz çözümler. SambaPOS’un özelleştirilebilir yapısı nedeniyle hemen her isteği karşılayabiliyor, özel ekranlar ve çalışma şekilleri tasarlayarak yüksek verimli bir çalışma ortamı kurabiliyoruz. Bu çözümlerin özel çalışma yapmadan bayilerimiz tarafından da kolay ve uygun fiyatlı olarak sunulabileceği Samba Neptune isimli projemiz geliştirilmeye devam ediyor. Bunun yanında anlık raporlama ihtiyacı olan yerler için yayınladığımız MetriK projesi de hızla yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

İstanbul merkezli işletmelere özel proje olarak sunabileceğimiz çözümlerimiz için Tayfun bey ile iletişime geçebilirsiniz.

2 Beğeni

alimlar merkez depoya yapiliyor yemek sevkiyatlari merkez depodan cikiyor sadece alimi yapilan kutu urunler once sube depolara sevk edilecek ve oradan satilacak. sevk edilen urunler merkez depodan bedelsiz dusulecek ama sube hesaplari alinirken bedeller yanisira karlilik belirlenecek. neden diye soracak olursaniz ayni lokasyonda ayni kisiye ait giris katlokanta 1.kat cafe mutfak ayni fakat barlar ve kasalar farkli ana depodan barlara icecek cikisi yapilacak onlar kendi stoklarini satacaklar ama mutfak tek.mantik olarak icinden cikamadim tesekkurler.

Merhaba @cemrek,

Bununla ilgili her bar veya şube için bir departman açarak onlara da birer depo tanımlayıp, hepsinde de aynı varlık ekranlarını gösterilebilir. Siparişi girecek garson hangi bar veya şubeden çalışıyorsa o departmanı seçebilir veya bunu garsonun rolünde de belirleyebilirsin. Bu durumda da her şube kendi stoğundan düşüm sağlar. Mutfak ürünleri için ise resimlerde de paylaştığım gibi ürün etiketi ekleyerek ürünlerde de bu etiket değerine depo adını yazmalısın. Ben “MUTFAK DEPO” adında bir depo oluşturup, bu adı da item tag içine yazarak yaptım.

item_tag_product

Daha sonrasında da eylem ve kurallarını da resimdeki gibi düzenlersen, şubeler kendi stoğundan düşerken mutfak hep aynı stok ve depoyu kullanacaktır.

item_tag_rule

3 Beğeni