Uzun olan ürün isimlerini ikiye veya 3 kısıma ayırmak mümkünmü

merhaba arkadaşlar şimdi benim münümde isimleri uzun olan ürünlerim var bazıları okunmuyor bunları ikiye veya 3 ayırmak mümkünmü veya yolu nedir
Ekran görüntüsü 2024-06-30 102756

1 Beğeni

Metni Kaydır ile Ürün İsimlerini Nasıl 2 Satır Yazılır?

Ürün isimleri daha kolay ve iyi okunması için satır halinde yazılabilir. Bu işlemi yapmak için Yönetim Menüsü > Ürünler > Menü Listesi menüsünden Menü üzerine çift tıklanarak menü düzenleme sekmesi açılır. İlgili kategori üzerine tıklanarak seçili hale getirildikten sonra Kategori Düzenle linkine tıklanır.

Açılan Özellik Editörü ekranında bulunan Menü Özellikleri alanında ürünlerin daha iyi okunması için Metni Kaydır kutucuğu seçilir. Metni Kaydır kutusu seçildiğinde uzun isimleri SambaPOS ortadan (en ideal yerden) iki satır haline getirir.

Örnek uygulamada ürünlerin daha iyi okunabilmesi için Metni Kaydır butonunu seçmenin yanı sıra Sütun sayısını “4” çıkardık.

öncelikle yorum ve öneride bulundugunuz için teşekkür ederim ürün sayisi çok oldugundan dolayı 3 lü veya dörtlü sutun da yapsam aynı bazı ürünlerin ismi örneğin kuşbaşili kaşarli yumurtalı pide yanı isim uzun oldugu için görünmüyor birde fiyatları yazınca hiç görünmüyor

örnek göstermek gerekirse bazi ürünler isimleri uzun misal konya etli ekmeği birde fiyati var bunları 3 yapabilirizmi
Ekran görüntüsü 2024-06-30 115621

Bu İşlemi ürün özelliklerini düzenle Diyerek Yapınız kodumuz <br/>

Kategori İsimleri Alt Satıra Kaydırılarak Nasıl 2 Satır Halinde Yazılır?

Menüde uzun kategori isimlerini kolay iyi okunması için satır halinde yazılabilir. Bu işlemi yapmak için Yönetim > Ürünler > Menü Listesi içerisinden Menü üzerine çift tıklanarak menü düzenleme sekmesi açılır. Bu ekranda Tüm Kategoriler Düzenle linkine tıklanır.

.

Açılan ekranda kategori adları ve yanında başlık sütunu vardır. İki satır yazılacak kategori isimleri başlık alanına yazılır ve nereden alt satıra alınacaksa kelimeler arasına <br/>
yazılarak alt satıra alma işlemi yapılır.

Değişiklik yapılmayacak ürünler için başlık sütunu boş bırakılır. Kategori isimlerini düzenleme işlemi tamamlandıktan sonra önce Tamam butonuna sonra Kaydet butonuna tıklanır.

br kodu ile olmazsa başlık kısmında Kuşbaşılı\rKaşar\rCantık olarak deneyiniz kodumuz \r

Aynı şekilde yap uzun isimleri böler
fiyat için ise
Ürün Başlığı Ekleme - Genel - SambaPOS Destek

AYNI ŞEKİLDE YAPİYORUM OLUYOR
AMA FİYAT EKLEYİNCE TEKRAR ESKİ HALİNE DÖNÜYOR
BUNUN İÇİN HERHANGİ BİRŞEY MUMKUNMU KUSURA BAKMAYIN

MİSAL ÖRNEĞİN SARMA BEYTİ ALT SATİR KEBAP BİRDE FİYATİ

Yönetim Menüsü > Ürünler > Menü Listesi kategori seç ürün özelliklerini düzenle . acilan popupta
Başlık yazan bölüme ürün adını aralara \r ekleyerek yaz. Örnek Sarma Beyti\rKebap olarak.

ÇOK ÖZÜR DİLEYEREK SOYLÜYORUM YAPTIM NE YAPTIMSA OLMADI BAŞKA YOLU YOK MU ACABA

1. satırda yazdığınız ürün isimlerin arasına \r ekler misiniz ?

çok özür dilerim sizide uğraştırdım galiba olmuyor çünkü yanında fiyatta istiyorum fiyati kaldırınca oluyor ama fiyat eklenince aynı oluyor

1 Beğeni
  1. satırda bulunan <size kodunun en başına KIYMALI\rPİDE ekleyip dener misiniz ?

ugraştın teşekkür ederim yinede olmadı

1 Beğeni

her boşluğu alt satır yaptım

1 Beğeni
function addhdr() {sql.ExecSql("UPDATE ScreenMenuItems SET Header = '<color white>'+REPLACE(Name,' ', '<br/>')+'<br/><b>$2</b> TL</color>'");}

bu komutu çalıştır yeterli

buda Kategori için

function addhdrcat() {sql.ExecSql("UPDATE ScreenMenuCategories SET Header = REPLACE(Name,' ', '<br/>')");}

Ürün Başlığı

function addhdr() {sql.ExecSql("UPDATE ScreenMenuItems SET Header = '<color white>'+REPLACE(Name,' ', '<br/>')+'<br/><b>$2</b>'+N' ₺'+'</color>'");}

Kategori Başlığı

function addhdrcat() {sql.ExecSql("UPDATE ScreenMenuCategories SET Header = REPLACE(Name,' ', '<br/>')");}