Ürün Etiketleri Basma

Yakın zamanda değişen birkaç kanun ile özellikle paket ürün satışları için ürüne ait etiketlerin oluşturulması gerekli.

Örneğin pastaneden 500 gr kuru pasta aldınız. Bu ürüne ait Gluten uyarısı, üretim ve tüketim tarihleri ile saklama koşullarının bulunduğu bir etiketin paket üzerine yapıştırılması gerekiyor.

Benim şuan yeni müşterimin ihtiyacı olan hem bu etiketlerin ürün satıldığında basılması ( mevcut sistem ile mümkün) yalnız bunların sadece nakil için (basmak istediğinde nasıl bir çözüm sunabiliriz ?

SambaPOS bir POS (Point of Sale) programıdır ve bunun gerekliliklerini yerine getirir.
Satış yapar, hemde güzel yapar.

Şimdi bu konu ile ilgili olarak farklı bir Db açarak o DB de satış yapılıyormuş gibi barkod, etiket vb basabilirsiniz gibi cevaplarda vermek var, ama sadece bu işi yapan bir çok Open Source programı bu işi daha iyi yapacaktır. Tavsiyem işi etiket basmak olan programları kullanmanızdır.

Mehmet hocam ürün etiketleri tanımlayarak bunları da ürünle birlikte otomatik seçtirerek, ayrıca bir Paket Servis Adisyonu tanımlayarak yapılabilceği kanaatindeyim.

1- Adana Kebap Dürüm
-0.25 gr Tuz
-0.10 gr Karabiber
-0.05 gr Gluten
-Vesaire …

şeklinde … ?

Bir çok şekilde yapılabilir ama her türlü bunlar bir satış hareketi oluşturur. Buradaki kritik nokta, Nakil için cümlesi. Yani satmıyorum ama ürüne de etiket basmak istiyorum.

Tıpkı market programlarındaki Raf etiketi basmak gibi bir durum.

Ben nakil olayını paket servis gibi düşünmüştüm.

Ürün içeriklerini’ de yazmak gerektiği için bunuda SambaPOS içinde halletmek istedim.

Sürekli basılacak bir şey çünkü. Üretimde çıkan ürünlerin sambaPOS stoğuna alıp ( reçeteleri çalıştırıp) etiketlerini basmak istedim.

Teşekkürler

Hocam yeni düzenlemeler ile satılan ( paket servis veya sergilenen ürünlerin) etiketlenmesi gerekiyor.
Ürünleirn ihtiva ettikleri içerikleri ( Un mamülündeki Gluten uyarısı, baharat uyarısı, yer fıstığı uyarısı vb alerjik olabilecek içerikler) üretim ve son tüketim tarihleri ve saklama koşullarını belirtmek gerekiyor.
Müşterilerinizi bu konuda uyarın ve ürünlerinin üzerine yerli malı logosu koymayı ihmal etmeyin.

İstediğiniz şeyler yapılabilir. Yukarıda bahsettiğim yöntemlere ilave bir şeyler daha olabilir. Ama mümkün.