Ürün Bazlı İkram

Şöyle yapabilirsin Ali ;

Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeniz için benim istediğim ikram sadece belirli ürünlerde olsun. daha önceki makalelere baktım fakat göremediğim için buraya yazma gereği duydum. Sizin gönderdiğiniz görselde diğer ürünlerde de ikram gözüküyor. Örneğin benim 100 kalem ürünümden çay,su,kahve dışında hiçbir ürün ikram yapılamasın.

Peki tamam onu da yapalım.

2 Beğeni

Sayın @Banned bu yaptığınızla anladığım kadarıyla ikram yapabilecek kullanıcıyı sınırlandırdınız. @duzali beyden anladığım ise herhangi bir kullanıcı da olsa ikram yapabileceği ürünün sadece örnek olarak çay ve su olması mesela. Kullanıcı kim olursa olsun ikram ürünü 2 adet veya kahve de eklenerek 3 adet ve fazlası gibi olsun.

Sizi yanlış mı anlamışım @duzali bey?

Evetama Sadece önceden tanımlanan ürünleri İkram edebiliyor. Yeni bir ikram eklenemiyor.

Şuna bak

Gayet iyi anlamışsınız @aligokaslan kardeşim. tam olarak istediğim bütün kullanıcıların sadece belirli ürünlere ikram yapabilmeleri.

Peki ben neyi anlattım yukarıda Ali kardeşim ?

Abiciğim sadece istediğim ürünlere ikram yetkisi vermek istediğimi belirtmiştim fakat sizin gönderdiğiniz makalede ürünü seçebileceğim bir yer göremedim. Anladığım kadarıyla ilişkilerde kullanıcı gruplarına göre yetkilendirme yapmışsınız. Müşterimin bende talep ettiği istek "ben sadece 4 tane ürünü ikram etmek istiyorum. Bu ürünler dışında kimse ikram yapamasın " şeklinde idi. Sizin alattığınız konuda bana yeni gelebilecek istekler doğrultusun da büyük bir kaynak oldu ama şu anki müşteri talebimi karşılamadığı kanaatindeyim. Özveriniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar diliyorum.

İlk gönderdiğim video ve ikinciyi birleştireceksin, ilkinde hangi ürünleri ikram edeceğini seçip ikincide yetkilendireceksin.

Hemen deniyorum …

denedim ama farklı bir ürünü eklediğimde onuda ikram yapabildim. yapamamam gerekiyor

Bir yerde hata yapmışsındır, dikkat edersen ikinci videoda ben GARSON rolü ile girdiğimde İkram butonu gözükmüyor. Ama önceden belirlediğim Küçük Su ürünü otomatik ikram oluyor.

Garson rolü ekleyince oldu admin de ikram yapılabiliyor ama buda müşterimin ihtiyacını karşılar düşüncesindeyim çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

@duzali nin ihtiyacı aslında @Sezgin in yukarıda verdiği İade örneğinin bir benzeri.

Ürünleri ayrıştırabilmek için bir “Item Tag” açılır.

Bu Item Tag lere hangi Ürünlede İkram ın çalışacağını belrlemek için ortak bir değer girilir.

Son Olarak da Mevcut İkram Kuralı sadece bu değer varsa çalışacak şekilde aşağıdaki gibi güncellenir.

Bu durumda İkram butonu sadece bu Kural ın İlişkiler tabında yetkili kişiler tarafından kullanılarak sadece Ürün Etiketi İkram olanın değeri sadece Var durumunda çalışacaktır.

1 Beğeni

@mehmet hocam peki bu durumda bu item tag yoksa patron yada yetkili biri farklı bir ürünü ikram etmek isterse ne olacak ?
Ali beyin istediği işletmeye külfet oluşturmayacak türden çay kahve gibi maaliyeti düşük ürünler. İcabında hatırlı dostlara ikram edilmesi muhtemel tüm ürünler olabilir, bu durumda item tag olayı işi biraz zorlaştırmış olacaktır diye düşünüyorum.

Bu durumda @Banned mevcut İkram komutunu yetki ile senin gösterdiğin gibi yetkilendirecek, ve o kalacak. Yeni bir İkram Butonu ekleyecek ve bu işlemleri yeni ikram butonuna ve İlişkisine ekleyecek.

Bazen sadece bir kaç günlüğüne (müşteri istediği şeyin saçma olduğunu anlayana kadar) bir şeyleri yapıp sonra kaldırmak gerekebiliyor.

Seninde dikkat çektiğin konuya en çok ben takık durumdayım ama kimi zaman el-kol müşteri tarafından bağlanabiliyor, Bu durumların tek ve yegane kurtarıcısı ise SambaPOS :slight_smile:

3 Beğeni

@mehmet hocam izninizle ben biraz daha ileri gittim ve iptal kuralida ekledim :slight_smile: (can sikintisi zor is)

Ikram ve Ikram Iptal Kurallarini kopyalarak yaptim. Ikram kuralini ben ADMIN sifresi ile kullanmak istedigimden silmedim. Sifreyi bilen zaten kullansin. Bilmeyen garson, sadece serbest verilen ürünleri ikram olarak servis edebilsin.

Otomatik olarak kurmak isterseniz, Online Services bölümüne asagidaki adresi eklemeniz yeterli:
https://goo.gl/eet6nf

Icindekiler

Eylemler

• Siparis Güncelle - Garson Ikrami
  • Siparis Ikram Durumunu Güncelle - Garson Ikrami

Otomasyon Komutlari

• GIKL - Garson Ikrami
  • GIKL - Garson Ikram Iptal

Kurallar

• GIKL - Garson İkram Kuralı
  • GIKL - Garson İkram İptal Kuralı

Online Services

ÖNEMLI: Kendiniz eliniz ile yapmaniz gerekenler

Kullanima baslamadan önce “Program Ayarlari - > Genel Ayarlar -> Ürün Etiketi Basliklari” altinda kendiniz "GARSON IKRAMI" adinda bir etiket olusturmaniz ve garsonlarin ikram serbestligi vereceginiz ürünleri "Var" olarak isaretlemeniz gereklidir.

1 Beğeni

Emeği gecen herkesten Allah razı olsun Çok faydalı bir makale olduğunu düşünmekteyim. İyi çalışmalar diliyorum.