Tutanak (İskonto,Masa Taşıma,Ödeme,İade,İkram,Zayi ve Ürün Taşıma) Hangi garsonun hangi saate detaylandırarak Tutanakta Görme

Çalışması için sıralamada Belgeyi Kapat kuralının üst kısmında olmalıdır.

1 Beğeni

Veysel bey
üst kısmı derken nerede olduğunu açarmısınız. aynı işlemleri yaptım ama tutanak log pasif görünüyor.

Görselde gösterdiğim gibi Tutanak-Adisyon Ödeme Tutanağı Kuralını Belgeyi Kapat Kuralının Üst kısmında olması gerekiyor bu yaptığınız işlemler geçmiş adisyonlar da çalışmayacaktır, tanımladıktan sonra açılan adisyonlar da çalışmaktadır.

Veysel Bey
Teşekkür ederim.

Burada ek bir tavsiye olarak hesap yazdırma işlemlerinin de kayıt altına alınması faydalı olacaktır. Aşağıdaki dökümanda birden fazla kez yazdırılmış adisyonları listeleyen bir özel rapor örneği de var.

1 Beğeni

@veysel hocam. Izninizle ben bunu depoya aliyorum :slight_smile:

Kullanmak isteyen olursa:

10 Adet Tutanak depo icinde, kullanabilirsiniz…Tek tek istediginizi kurabileceginiz gibi, isterseniz hepsinide kurabilirsiniz…

Tutanaklarin hepsinde “TTNK” basliyor…Eylem, Kural, ve Otomasyon Komutlari altinda TTNK olarak aratirsaniz, hepsini kolayca bulabilirsiniz…,

Tek Sorun: Veysel hocanin dedigi gibi, Ödeme Tutanagi Belge Kapattan önce bölümünde manuel olarak alinmasi gerekiyor.

4 Beğeni

Merhaba bu dosyaları yuklemede malesef yuklemıyor acaba neden olabilir uyarılar verıyor uyarılar kapandıktan sonra değişiklik olmuyor kaldıgı yerden devam edıyor program

Yerel ayarlar online servise bölümünde yardımını esirgemeyen başka bir arkadaşın da depo adresi mevcut ben de sizinkini de bir alt satıra ekleyebiliyor muyum yoksa tek adres olma zorunluluğu var mı?

Konfigürasyon görevlerini güncellediyseniz o URL’yi silebilirsiniz.

Anladığım yanlış değilse güncellemeden sonra sambapos configürasyonları kendi içine depoluyor mu yani?

aynen öyle yapıyor …

Teşekkür ederim ilginize. Son bir sorum var müsaitseniz. Configürasyonların tamamını kendi bilgisayarıma yedek almam mümkün mü?

Hocam bize de paylasin bu adresi :slight_smile:
Bizde kullanalim, sorun cikar mi?

Yanlis anlamayin, kötü amacla söylemiyorum. Amac yardimlasmak. Herkes bu göle bir kasik su atip, ilerde kova kova su icebilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Seve seve paylaşırım tabiki ama önce deponun sahibinden izin almam gerekiyor. İzin verirse neden olmasın ki :slight_smile:

İlginç … bizde bilgimizi depoda tutalım bundan sonra.

1 Beğeni

İlginç olan nedir @Banned bey. Depo adresini veren sambapos bayisi. İzni olmadan burada yayınlamam ne kadar etik olur. Ben de bilginin paylaşılmasından yanayım, fakat siz de hoş görürsünüz ki kendime ait olmayan bir şeyi size nasıl vereyim. Ben size izin alayım izin verirse niye olmasın seve seve demişim.

Size bunun neresi ilginç geldi ben anlayamadım?

Ali bey o arkadaş her kimse depoladığı bilgilerin %75 ini burada sizin bizim paylaşımlarımızdan edinmiştir. Bazı bayilerin buradan aldığı bilgileri fahiş fiyatlarla müşterilere sattığı bilgisi de duyumlarımız arasında. Farkındaysanız burada 3-5 kişi haricinde pek bilgi paylaşımı yapan yok. Bu türlü bilgi depolayıp paylaşmama fikri olan kişler bana ilginç geliyor ve kendimi kullanılmış gibi hisssediyorum. Topluluğa açık paylaşmasa bile burada Bayiler başlığı altında paylaşılabilir. Bizde paylaşımlarımızı bundan sonra gözden geçiririz.

3 Beğeni

@Banned bey aynı sıkıntıdan dolayı ben de kaç defa isyan ettim. Buranın paylaşım ve yardımlaşma platformu olduğunu kaç kere savundum. Ben de sizinle aynı fikirdeyim inanın, size sadece izin alıp sormam gerektiğini söyledim bana neden kızıp paylaşımlarınızı bundan böyle gözden geçiririz diyorsunuz.

Siz de böyle yaparsanız, diğer arkadaştan ne farkımız kalır bizim de. Ben paylaşımdan yanayım ve de gerekeni de yapacağım emin olun.

Saygılarımla…

Bu soruma cevap alamadım :slight_smile: konu uzadı gitti yardımlarınızı beklıyorum.

@ Omer_Tekin Kullandığınız sambapos v5 sürümü nedir?