Terazi ve Terminal

CAS teraziyi Seriport üzerinden bağladım yalnız terazi arada 0.1777 gibi bir değeri sürekli gönderidiği için garsonlar bunu farketmeden ürün girdiklerinde porsiyon değerini düşürüyor.

Teraziyi sıfır da tutmanın ya da teraziden gelen veriyi belirli ürünler ile ilişkilendirmek mümkün mü ?

Terazi ekranı 0 iken seri porttan başka değer mi gönderiyor. Bu terazi veya dara ayarı ile ilgili bir sorun olmasın?

1 Beğeni

Ben terazilerden çok anlamıyorum “henüz” ama ekran 0 ken seri porttan gelen değer sabit gibi.
Ben terazi için 1000 değerini girmedim o yüzden olabileceğini düşünüyorum. Gelen değeri 1000 ’ e bölersem sanırım 0.1 leri görmezden gelecek.

Öncelikle bu şekilde bir küsürat göndermemesi lazım. Terazinin durduğu yerde yeterince sabit olduğunu ve düz olduğunu da kontrol edermisiniz

Yarın inceleme şansım olacak. Yalnız ürünleri tartılı tartısız olarak gruplandırmak mümkün mü ?

Ana başlıkta KG diyerek açarsanız ayırt etmiş olursunuz

Boşta durduğunda herhangi bir değer göndermeyi en kötü terazi bile yapmaz.
Muhtemelen bir denge sorunu vardır, veya kefesi tam oturmamıştır.
CAS ER junior model terazi kullandığınızı tahmin ediyorum.

Dengesini ve durduğu yerdeki poziyonunu kontol edin.

Ürünlerinizi açarken Porsiyon tanımladığınız alanda çarpan bölümüne 1000 girerek Gramajlı üründe fiyatların düzgün hesaplanmasını sağlayabilirsiniz.
Yönetim > Ayarlar > Program Ayarları > Barkod sekmesi içerisinde tartılı ürünlerinizin Barkod desenini ayarlayabilirsiniz.
Yine Yönetim > Program Ayaları > Genel Ayarlar > Ürün Etiket Başlıkları bölümünden bir Etiket açarak ve bu etikete, Yönetim > Ürünler > Ürün Etikete Editöründen Gramajlı veya Adetli veya Yiyecek içercek gibi farklı etiketler tanımlarsanız hazırlayacağınız Özel Raporlarda veya Export dosyalarında bu etiketlere göre ayrım yapabilirsiniz.

Ayrıca bkz. https://kb.sambapos.com/8-4-cas-er-terazi-kurulumu/

4 Beğeni

Terazi ile tartımı yapılan ürün seçimi yapıldığında teraziye DARA komutu gönderebilir miyiz ?
Böylece her seferinde dara tuşuna basmaya gerek kalmaz ve hata yapılmayı en aza indirgemiş oluruz.

Maalesef yapamayız, Bu teraziler karşılıklı bilgi alıp verecek kadar zeki değiller, sadece üzerilerindeki tartım bilgisini dışarıya da verebiliyorlar

Cas Er ve TEM Ege dışarıdan veri alabiliyorlar.

Dara bilgisini alıp ekranı sıfırlayabiliyorlar.
Çerezcilerin durumlarını özelleştiren birkaç durum var.
Birincisi ve en önemlisi tartım işleminin ürünü seçtiğimizde devam edebilmesi.
Kilosu 75 lira olan üründen 25 liralık almak isteyen müşteri olmuyor değil:)))
Diğeri dara. Dara komutunu teraziye iletebilmek için ne yapabilirim ?

Cas Er ve TEM Ege dışarıdan veri alabiliyorlar.

Dara bilgisini alıp ekranı sıfırlayabiliyorlar.
Sambaposumuz ekranda daraları askıya alabilirse yeni müşterim 6 hızlı satış noktasına
sambapos almak istiyor.Yardım edebilirmisiniz?

Bunun için SambaPOS’un ürün seçildiğinde fiyatını güncellemeye devam edebilmesi gerekli ki bu sadece çerezcilerin işini kolaylaştırıyor.
Balık ve et restoranlarda bir sıkıntı yok.

1 Beğeni

En kısa zamanda Müşterilerimize Sunacağımızı ve Yazılım ekibimize Teşekkürlerimizi Bildireceğimi Hem çerez Hem Börek Hemde Lokumcu Firmalar daha rahat edecekler