Tahsilat Ekranı Ürünleri Gruplandırmak

Abilerim Merhaba Tahsilat Ekranında Ürünler Alfabetik Olarak Sıralanıyor, Bunları Kategoriler Halinde Listeleyebilir miyiz.

tek tek ödeme aldığımızda ürünleri seçmek çok karmaşık oluyor

Ödeme Ekranı Görüntüle eylemi içinde Sipariş durumuna göre gruplandırma yapabiliyoruz. Bu özelliği kullanarak siparişleri istediğimiz gibi gruplandırabiliriz.

Örnekte siparişlerin Kategori durumuna göre gruplanacağını görüyoruz. Tabii siparişlerin kategori durumları boş olacağı için bir gruplandırma yapılmayacak. Adisyona eklenen her siparişin Kategori durumunu güncellememiz gerekiyor. Mesela bunun için Menü Grubunu nasıl kullanabileceğimizi görelim.

Siparişin Kategori durumunu değiştirecek bir eylem açıyoruz.

Bu eylemi Yeni Sipariş Ekleme Kuralı kuralı içine ekliyoruz. Kategori olarak :MenuItemGroupCode seçiyoruz. İsterseniz ayrı bir kural da açabilirsiniz.

Sonuç olarak ödeme ekranına girdiğimizde siparişler menü kategorisine göre gruplanmış oluyor. Sipariş durumu üzerinden çalıştığı için ihtiyaç olduğunda farklı şekillerde gruplama da yapabilirsiniz.

3 Beğeni

Emre Bey Destek İçin Teşekkürler

işlemleri sırasıyla yaptım.
Ayrıca mutfak ekranım mevcut, resimlerde görüldüğü üzere sadece pideler kısmında durum ekleme işlemi oluyor diğer grup ürünlerde olmadı.

Bide konu dışı olacak ama Müşteri Seç Butonunu Bir türlü Aktif Yapamadım :smile:
admin olarak giriş yapmaktayım

11

Müşteri seç butonu eğer Müşteri tipinde varlık seçmek için oluşturduğumuz bir Varlık Ekranı yoksa o zaman pasifleşir. Normal kurulumda müşteri seçmek için Müşteri Ara varlık ekranı kullanılır. Bu ekranı silmiş, ekran ayarlarından varlık tipini değiştirmiş ya da ekranın ilişkilendirme ayarında bir değişiklik yapmış olabilirsiniz. Müşteri Ara ekranı ile ilgili ayarları kontrol etmenizi öneririm.

Sipariş durumlarının güncellenmemesinin iki sebebi olabilir. Birincisi eylemi çalıştırdığınız kural içinde eylemin çalışmasını engelleyen bir kısıtlama olabilir. İkincisi de belirttiğiniz ürünler için grup kodu tanımlanmamış olabilir.

Müşteri ara varlık ekranı nerede.
Onunla ilişkilidir.

@emre hocam peki Ödeme Ekranindaki Grup isimlerinin Background larini renklendirmek mümkün mü? Farkli renkli olunca daha göze carpar diye düsünüyorum.