Tabletten siparişlerin Eksik Çıkması

Merhaba,

Tabletten verilen siparişler bazen yazıcıda ürün veya niteliği eksik olarak gönderiyor.

Bunun sebebi nedir?

İyi Çalışmalar

Ayrıca, bazı durumlarda sipariş tabletten gönderilmiş gibi duruyor fakat hem yazıcıdan çıkmıyor hemde Sambaposun ekranında gözükmüyor. Fakat sipariş tabletin ekranında gönderilmiş olarak duruyor.

Merhabalar bahsettiğiniz durum tabletlerinizin ağdan kopması gibi bir durum oluştuğu görüşündeyim, veri tabanını ofisinize alıp kendi ağınızda test ettiniz mi böyle bir problem çıkıyor mu karşınıza ?

Merhaba,

Evet ofiste test ettiğimde bir sorun göremedim. Siparişler düzgün bir şekilde çıkıyor.

Ağ kopmaları için daha öncede TP-LINK access point kullanıyorduk. Bunu Unifi Ubiquiti ile değiştirdim.

Yine aynı sorunu yaşıyorum. Bu sorun restaurantın yoğun olduğu zamanlarda daha sık oluşuyor.

Ağ kopmalarının önüne nasıl geçebiliriz peki?

İyi Çalışmalar

Tp-Link ( Tenda, Zyxel, Everest ) vb. gibi sorunlu AP lere asla güvenmeyin.
Ben Sadece UBNT kullandığım halde arada bahsedilen sorunu yaşıyorum.
AP leri maksimum güçte çalıştırmayın ve en uzak mesafeye gidip bir TX RX testi yapın. TX’in kesinlikle RX ten düşük olmaması gerekli.

500 masalık restoranda 2 UBNT AC LR ile en uç noktadan arada ( müşteri en ücra köğeye masa istiyor ) bu sorunları yaşıyoruz. Olmaması için en uzak noktaya bir AP koyup Romaing’i aktaf etmek bazen Samsung Tabletlerin bile baş edebileceği birşey olmuyor. Az AP ve mümkünse müşterilere verilmeyen bir şifre ile kullanın.