Tablet yazdırma sorunu Hk

Merhaba Tabletten masaya spariş aldıktan sonra yazıdan cıktı vermiyor lütfen bekleyiniz mesajında kalıyor ne yapabilirim acaba

Tabletin adroid versionu 4.4 ’ ün altındamı kontrol edermisin ali bey eger altında ise bu sorunla karsılasmanız normal tabletin android versiyon root’nu yükseltin eger düsük ise

Android 5.1.1 sürümüdür

Play Store üzerinden SambaPos Android client güncellemesini de kontrol edermisin @duzali

güncellemeyide yaptım hatta kaldırıp tekrardan kurdum sistemde terminaller ve anamakina yazdırıyor birtek tablet cıkarmıyor

Ali bey Android lerin Windows ile haberleşe bilmesi için (Yazdırma düzeyinde) bilgisayarınızda yazıcıların SambaPOS’a network paylaşımı üzerinden değil, direk tanımlı olması gerekliliğini biliyorsunuz değil mi?

Yani, SambaPOS’da mutfak yazıcınız (bu örneğiniz için) SambaPOS’a \server\mutfak gibi tanımlanmamış olmalı. Direk adı ile tanımlanmış olmalı.
Buradaki kargaşayı da ortadan kaldıramak için yazıcınızın Ethernet portunu kullanmanızı ve direk tanımlanızı öneriyoruz.
Yazıcı tanımlarını kontrol edip bilgi verebilir misiniz?

Evet @mehmet bey zaten öyle idi yazıcı 2 gün önce tabletten cıktı alıyordu benim öğrenmek istediğim sambapos tapletten yazdırmak için hangi hizmeti kullanıyor veya bu sorunu çözmem için nereleri kontrol etmem gerektiği

Ali bey yazıcınızın uygun şekilde tanımladığında ve 2 günden buyana değiştirilmediğin eminseniz, tek yapabileceğiniz, SambaPOS Mesaj Sunucuyu resetleyerek Mobile Client üzerinden yeni bir Update (Güncelle) yapmaktır.
SambaPOS yazdırma dahil tüm servislerinde kendi Mesaj Sunucusunu kullanır. Bu mesaj sunucu bir API dir ve Windows un temel iletişim protokollerini kullanır.

Çok teşekkürler @mehmet bey bu şekilde deneme yapayım