Storno (iptal) yapildiginda mutfak yazicisinda yazdirilmasin

Merhabalar,

storno yapildiginda mutfak yazicisindan tekrar YAZDIRILMAMASINI istiyorum fakat nerden ayarlayabilecegimi bulamadim.

Senaryon söyle:
Garson masaya geliyor ve 1x801 ve 1x803 siparisi aliyor ve kasaya giriyor. Fakat müsteri fikrini degistiriyor ve 1x801 i iptal ediyor.

Bu iptal islemi, mutfak yazicisindan sanki tekrar siparis verilmis gibi yazdiriliyor. Bu kafa karistiriyor. Yapilan Storno’lar ya yazdirilmasin ya da en azindan mutfak yazicisindan STORNO yazisiyla tekrardan yazilsin istiyorum. Bunu nasil yapabilirim?

Tesekkürler
Erkan Kaplan

Merhaba,

Mutfak sipariş şablonunuz ile ilgili bir sorun olabilir erkan bey çünkü default gelen şablonda iptal=iade işlemi uygulandığında iptal fişi otomatik olarak yönlendirilir ve ürünün yanında iade diye yazar…

{ORDER TAGS}

[ORDERS:İade]
<J00>- {QUANTITY} {NAME}|İade

1 Beğeni

@EmrBkts anladim hocam. Ben sürekli STORNO Butonun ayarlarina bakiyordum. Demekki yanlis noktaya bakiyormusum.

Önceden silmistim sablondaki o bölümleri. Mutfak yazicisi sablonunun icine IADE ve STORNO lari ilave ettim. Sanirim bu sablonlarin yapisi birer INI-Dosyasi gibi.

[ORDERS:Einladung]
-- Format for gifted orders
<div style="font-size:17px;text-align:left;font-family:'Calibri'">
<table>
<tr>
<td width=272>{QUANTITY}*     {NAME}  **EINLADUNG**</td>
</tr>
</table>
</div>

[ORDERS:Storno]
<div style="font-size:17px;text-align:left;font-family:'Calibri'">
[='{PORTION}' == '' ? '<table><tr><td width="196">{QUANTITY}x    {PRODUCT NAME} **STORNO**</td></tr></table>':'<table><tr><td width="196">{QUANTITY}x    {PORTION} {PRODUCT NAME} **STORNO**</td></tr></table>']
</div>
{SORTED ORDER TAGS}

Sonuc;

Tesekkürler

Yeni bir konu açmak istemedim
4 adet yazıcımız mutfak, çay ocağı vb gibi

Fişten tasarruf amaçlı ürün iptal edildiğinde çay ocağından iptal fişi çıkmasın istiyoruz bunu nasıl yapabiliriz.

Yazici sablanonun icine [ORDERS:Iade] satirlarini eklemeniz yeterli diye düsünüyorum. Bu arada ben HTML kullandim. Sizinkisi farkli olabilir (ESC/POS gibi ). Fakat teori olarak ayni, degisen birsey yok,

pardon ben yanlis anlamisim…Siz ciksin istemiyorsunuz…

Aynn hocam gereksiz kağıt çıkmasın

silin hocam ozaman o satirlari sablondan…olmayinca cikmamasi lazim.

Iade Kuralina girin ve Siparis Durumunu Güncelle yazan Eylemi kaldirin…Iade yapildiginda hicbir sekilde yazicidan cikmiyor…

1 Beğeni

Bu iade kuralını uygularsam tüm yazıcılarda çıkmayacak ben sadece 4 yazıcıdan 3 tanesinde iade çıkmasını istemiyorum. Yazıcı şablonlarındaki iade silip deneyecem bakalım öyle çıkacakmı

Yazılardan ayarlaman gerekli o zamn