Sistem bazen hata veriyor

Merhaba bir işletmede iç paket tezgah satışlı kasa ödemeli olduğu için departmanda adisyon seç seçili bu şekilde çalışıyorlar ama sistem günde 1 - 2 defa takılı kalıyor menüler arası geçiş yapıyor ama ürün girmiyor nadir yapıyor programı kapatıp açınca düzeliyor sebebi nedir bu durumu yaşayan varmı

SQL kurarken MUTLAKA Instance Name belirleyin. Standart instance kurulumlarında bu gibi takılmalar kaçınılmazdır. Instance Name verilmeden yapılan kurulumları şöyle açıklayayım. Birine diyorsunuz ki ; Bu sokakta Ahmet adında biri var, git onu bul şu paketi teslim et. Instance name belirterek yapılan kurulumda ise ; Bu sokakta 18 numaralı evde Ahmet diye biri var bu paketleri ona teslim et. Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım …

Ayrıca Sql Server Browser hizmeti de mutlaka Automatic modda çalışıyor olursa daha da iyi olur. Çünkü ileri ileri ileri diye yapılan kurulumlarda bu hizmet varsayılan olarak Disable moddadır.

Ekleme olarak, bu takılmalar sacece Instance Name den kaynaklanmaz, kullanılan işlemci, ram, hdd, kullanıcı sayısı, network switch ve AP ler gibi bir çok etken olabilir.

İlgin için teşekkür ederim Mustafa abi ben switch’ten şüphelendim değiştirip deneyeceğim

Tecrübe ile sabiitir bede yaptım i3 1.nesil pc de 2 sambapos bireden sıkıntısız çalışıyor
daha önce takılıyordu Instance Name ile takılmıyor