Şipariş etiket grubunu

Fırın cafede ekmek ürününü 3 ayrı çeşit satış yaptırıyoruz.
Ekmek (normal)
Ekmek (fiş ile satış)
Bayat Ekmek

Bunlar aynı stok ürününün (ekmek) üzerinde toplanıyor. Akşam üzeri satılan ekmekler indirimli şekilde bayat ekmek olarak satılıyor.
Sipariş etiketi grubundan düzenleme yaparak işlemi çözdük. ama gün sonunda ayrı sipariş etiketlerini stok satış raporunda ayrı ayrı görüntüleyemiyoruz. Bunu raporda ayrı ayrı nasıl görüntüleyebiliriz.

Merhaba,

Sipariş etiketleri ile ilgili istediğiniz raporunu aşağıda paylaşıyorum;

[Ekmek Satış Tip Raporu:1,1,1]
>>Satış Tip|Miktar|Tutar
{REPORT ORDER DETAILS:OT.ekmek,O.Quantity.sum,O.Price.sum}

Rapora Ekledim ama Rapor böyle çıkıyor.

Sipariş etiketi adının doğru olduğundan emin olun etiket grubu adında ne yazıyor ise aynısını rapor içerisinde bulunan OT. ile başlayan bölgeye yazın gözükecektir.

teşekkür ederim düzeldi fakat müşteri fiş ile ekmek aldığında ödeme yapmıyor. daha önceden aldığı toplu inirimli fiş ile istediği sayıda ekmeği aynı sayıda fiş vererek ödeme yapıyor. yani kasaya para girmiyor. Gün sonunda fişler ve kasa sayılıp öyle hesap ediliyor. sabahtan kalan ekmek akşam üzeri bayat ekmek olarak 1,5 tl olarak değil 0,75 kuruş olarak satılıyor. Yani ürün gün içerisinde başka bir ürüne dönüşüyor. Sipariş etiketinden indirim yaparak çözüyorum işi ama raporda yapılan indirim değil de fişli ve bayat ekmekten toplan yapılan ciroyu görmek istiyoruz.

fişli ekmekte kasaya para girmiyor. bayat ekmekte ise ürünün ana fiyatıyla yapılan toplam indirimden sonraki kalan kısım önemli.

Ekmek 1,5
Fişli Ekmek (-1,5)
Bayat Ekmek (-0,75)

Merhaba,

Etiketlerde bulunan Etiket fiyatını Siparişin Fiyatına Ekle seçimi işaretleyerek bu işlemi denermisiniz. Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile bu seçenek işine yarayacak.

[Ekmek Satış Tip Raporu:2,1,1]

Satış Tip|Miktar|Tutar
{REPORT ORDER DETAILS:OT.Ekmek,O.Quantity.sum,O.ExactTotal.Sum}
kodu bu şekilde değiştirerek sorunu çözdüm.
Yardımınız için çok teşekkür eder şükranlarımı sınarım.