Sipariş ekranı ürün girince donuyor

host da veriler engelledim de buc sefer mobil progam çalışmıyor açıyorum donuyor
bahsettiğim tıkları kaldırmada da arada donuyor eskisi gibi olmasada donuyor
eskiden günde 15 kez se tıkları kaldırında 5 e düşüyor ama yine sıkıntı dodumu en az 40 sn sürüyor ve programı kapattığıda oluyor açması felan derken 2 dk buluyor

• Bilgisayarınızdan “Başlat” çubuğunu açın.
  • Ardından arama kısmına “Denetim Masası” yazarak aratın ve Denetim Masasına giriş yapın.
  • Ardından “Sistem ve Güvenlik” kısmına tıklayın.
  • Bu kısma geçtikten sonrasında ise “Windows Defender Güvenlik Duvarı” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza yeni bir şey daha açılacaktır fakat biz sol tarafta yer alan “Gelişmiş ayarlar” butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında ise karşımıza yeni bir pencere açılacak ve sol taraftan “Giden Kuralları” kısmına tıklayın.
  • Ardından “Giden Kuralları” kısmına tıkladıktan sonrasında sağ tuş ile basarak “Yeni kural” kısmına tıklayın.
  • Açılan pencereden “Program” başlığını seçerek ileri tuşuna tıklayın.
  • Daha sonrasında engellemek istediğiniz programı seçerek işlemi tamamlayın.

buda bi yöntem sambapos da veri yok pc de var ama sambapos ta veri kullanımı varsa işe yaramaz

bu şekilde donma yok mobil program çalışıyor lakin sms atma mail atma işleleri olmuyor

,
bu arada samba marketten giriş yapıp öyle yapın oldu da giriş yapılması gerek oluşturduğunuz kural dan veriye izin verin giriş kaydı yaptıktan sonra tekrar kapatın

İlyas hocam şu an tekrarladı ürüne tıklayınca geç düşüyor adisyona 1 dakika bekleyip ekliyor ürünü sen çözüm bulabilmişmiydin

Başkan sambaposta böyle bir sorun yok
Network ve hardware kontrol edin.

Üstad bende olmadogona eminim,lakin 2 yerde ana makinedede bu sorun oluyor ip değiştirince düzeliyor,buda 2 .sipariş ekranı ,çözüm bulamadım sezgin hocam

Yedeğinizi başka pc de denediniz mi?
Aynı sorun var mı?
Var ise yedeğinizi yollayın bana
Bakalım hata nerede?

Burger_201909261555SQM.zip (608.8 KB)
Yolladım Üstad,teşekkürler

muhtemelen yaptıgım bir hatayı her kurulumda yapıyorum eger bir hata var ise

İnternet gerektiren ne varsa oluyor
Sms var net olmayınca tıkla donuyor cihaz düşük ise atıyor
Mail gönderim varsa donuyor
Whatsapp gönder varsa donuyor
Yanı kısacası internet alma da sorun yok göndermede var

Neti dediğim gibi yaparsanız donma olmaz ama sms mail gibi olan şeyleri devre dışı bırakman lazım

hepsi devredışı fakat aynı İlyas hocam ,ip değiştirince düzeliyor

• Bilgisayarınızdan “Başlat” çubuğunu açın.
  • Ardından arama kısmına “Denetim Masası” yazarak aratın ve Denetim Masasına giriş yapın.
  • Ardından “Sistem ve Güvenlik” kısmına tıklayın.
  • Bu kısma geçtikten sonrasında ise “Windows Defender Güvenlik Duvarı” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza yeni bir şey daha açılacaktır fakat biz sol tarafta yer alan “Gelişmiş ayarlar” butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonrasında ise karşımıza yeni bir pencere açılacak ve sol taraftan “Giden Kuralları” kısmına tıklayın.
  • Ardından “Giden Kuralları” kısmına tıkladıktan sonrasında sağ tuş ile basarak “Yeni kural” kısmına tıklayın.
  • Açılan pencereden “Program” başlığını seçerek ileri tuşuna tıklayın.
  • Daha sonrasında engellemek istediğiniz programı seçerek işlemi tamamlayın.

buda bi yöntem sambapos da veri yok pc de var ama sambapos ta veri kullanımı varsa işe yaramaz

Hocam bunu önceden dikkat ile okudum,hangi programa engel koyacagım onu çözemedim

Sambapos a engel koy

İlyas hocam sambaposa engel koyarsam çalısacakmı samba.Deneyelim bakalım yazayım sonucu

5.2.24 sürümü yüklü olsa dahi aşağıda paylaştığım linkten setup indirip güncelleyin tekrar söylüyorum güncel versiyon olsa da linktekini indirip kurun.

https://sambapos.com/?wpfb_dl=215

Bu sürüm aslında 5.2.24-a anlamına geliyor sanırım. Ufak tefek değişikliklerle yeniden derlenmiş ve upload edilmiş.

Windows 10’da “yakın paylaşım” kapatınca donma sorunu benim sistemde çözüldü. Hatta sağ tıklayıp ayarlardan hepsini kapattım.
Bir deneyin derim.

şuan güncel olarak bu sorunu yaşıyorum , nasıl çözdünüz.