Sipariş Cancel butonu

Masaya verilen siparişi iptal etmek için CANCEL butonu yapıp CANCEL butonuna yetkili Sifresi atamak. Yani iptali sadece yetkili kişi, şifreyi bilen kişi iptal etsin.

CANCEL butonuna tıkladığında yetkili şifresi soran küçük bir panel açılsın istiyorum. Ve altına iptal sebebi yazılabilsin. Raporlarda iptal yapan kişinin yetkili olduğu ve iptal gerekçesi gözüksün.

Bunları yapmak mümkün mü?

Sistemde fişi çıkmayan ürünün iptal edilmesinin ne tür bir sakınca olabileceğini düşünüyorum siz işletmede fişsiz ürün mü veriyorsunuz ? iptal yetkisi kapatılabilir Ana Menü >Yönetim >Otomasyon >Otomasyon Komutları> Varsayılan Siparişleri İptal Et seçeneğini seçin daha sonrasında onay kısmında Admini Seçin o zaman Admin Şifresi olmadan iptal işlemi gerçekleşmez fakat yukarıda bahsettiğim gibi fişi çıkmayan bir ürünün iptal yetkisinin kapatılması size yük getirecektir

Beni anlamadınız veya anlatamadım diyelim. Fişsiz bir durum yok ortada. Örnekle anlatmaya çalışayım ben. Masaya müşteri oturdu ve siparişini verdi fakat 10 dakika sonra oldu ya acil çıkmak zorunda kaldı müşteri siparişin ortasında. Bu masadaki siparişi iptal etmek istiyorum masayı kapatmak için, ve bunun için saydığınız kısıtlama yolları yerine - ki onları biliyorum zaten - kısayol olarak iptal bölümüne şifre yetkili iptal yapmak istiyorum. Bu yapılabilir mi yapılamaz mı onu sormaktayım, yoksa kısıtlama olayını zaten biliyorum

Ayrıca iptale, iptal sebebi yazmak istiyorum ki müşteri ne sebepten gitti diye raporlayabileyim. Olur ya belki yemeği beğenmedi veya yemek geç geldi diye rahatsız olup kalktı. Bunları raporlamalıyım ki iş yeri hatalarını giderebilip müşteri kaybetmeyelim

Size @bayhanazad cevap vermiş.
Tam istedeğiniz bu zaten
İkram ve iade raporu oluşturabilirsiniz
Değerler bölümüne alt alta
Beğenilmedi
Bulunamadı
Mudavim müşteri vs secenekler ekleyebilirsiniz

İptal dediğiniz işlem adisyonu açtınız adisyon içerisine ürün eklediniz adisyonu kapatmadan ürünü tıklayıp iptal derseniz bu ürünün siparişi alınmadan iptal edilmiştir fakat ürünü sipariş ettiniz adisyonu kapattınız siparişin fişi ilgili yazıcıdan çıktı artık bu ürünü iptal edemezsiniz ancak iade işlemi yaparsınız burada iade işlemini gerçekleştirmeden önce yukarıda bahsettiğim Ana Menü >Yönetim >Otomasyon >Otomasyon Komutları> İade giriş yaparak resimdeki seçenekleri uygulayın ve ayrıca ilşkiler bölümünde rol yetkileri verin

1 Beğeni