Sambapos v5 yedek yukleme

sambapos v5 sürumlu bilgisayarım vardı coktu bilgisayarım tekrar üzerine kurdum dosyaların hepsini görebiliyorum yeni bilgisayar aldım sql kurdum sambapos v5 kurdum çöken bilgisayardan basit bir yöntemle yeni bilgisayara kurulum yapabilirmiyiz tesekkürler

Merhabalar SQL ile SambaPOS veritabanı bağlantısı yapılmış mıydı yoksa local db demi çalışıyordu ?

nerden gorebilirim onu eski bilgisayardan

Eski bilgisayarınzıda Program Files dizini içerisinde MS SQL Server dizini yer alır. Bu dizinler içerisinde Data adında bir dizin vardır. Bu data dizininde ise SQL Server ın data dosyaları yer alır.
Eğer bu dosyalarınız zarar görmemiş ise bunları alarak yeni bilgisayarınızda kurduğunuz SQL Server dizininde yine Data dizinine kopyalayın.

SQL Management Studio içerisinde bu data dosyalarınıza Attach yöntemi ile veritabanınızı bağlayarak eski veritabanınızın bu SQL server içerisinde aktif olarka çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Daha sonra yeni bilgisayarınıza SambaPOS u kurarak ve cp.sambapos.com dan Anahtar Temizle işlemi yaparak, lisanslayabilir ve Yerel Ayarlardan yukarıda attach lediğiniz DB yi gösterek çalıştırabilrisiniz.

1 Beğeni

bir sorum daha olacak garsonların sipariş girdiği bilgisayar 5 tane garson var hepsine ayrı şifre tanımladım garson 1 tanesi sipariş girdikten sonra şifre menüsüne geçmiyor masa menüsüne dönüyor

Ana menü > yönetim > terminaller kısmına gelip burada bulunan Sunucu ve diğer tanımlı terminallerinizi düzenle diyerek otomatik çıkış kısmına tik koyarak kaydetmeniz durumunda sipariş aldıktan sonra masayı kapattığınız da şifre ekranına dönecektir.