Sambapos v5 Tabletlerde Güncelleme Yapıyoruz ama güncelleme tam olmuyor

arkadaşlar
samba pos v5 de 3 tablet kullanıyoruz. Bir haftadır tabletlerde güncelleme yapamıyoruz. tabletten kaldırdım tekrar indirip sıfırdan kurdum halen aynı. bunun bir çözümü var mı?
bazı menüler tablette çift görünüyor.
Bu konuda yardımcı olacak var mı?

Nevzat Bey burası Otomasyon komutu siz nerde güncelleme yapmak istiyorsunuz

bizde hergün değişen ev yemekleri var. ayrıca menü eki oluncs yapıyoruz. bilgisayarda temekler değişiyor ama tanlette 3 gündür değiştiremedim. otomasyonu şu amaçla gösterdim. öğrenci, kampanya ve mutfak yaz gibi komutlar çift olarak çıkıyor. bilgisayarda bunlar tek. burada hata varmı diye düşündüm. teşekkürler.

SambaPOS versiyon sürümünüz kaç ? burada sanırım daha öncesinde mobile client helper vardı sanırım bu yeni sürümde kalktı ve ayarlarda ufak değişiklikler var döküman sitesindeki ayarla ile sürümünüzü kontrol edin bende bugün fark ettim eski sürümlerde mobile client helper.exe vardı artık 5.2.14 de kalktı kaynak site ise burada https://kb.sambapos.com/8-1-android-mobile-client-2-kurulum/
Rol kısmında da pda kullanıcısı eskiden garsondu yeni sürümde Admin yapmak gerekli döküman sitesini dikkatlice okumanızı öneririm

Her ikisi de son versiyon. Teşekkür ederim bir inceleyeyim.

Nevzat bey, SambaPOS5 Klasörünün altında bulunan (C:\Program Files (x86)\SambaPOS5) Samba.MessagingServerServiceTool (Mesaj Sunucuyu) açıp “uninstall service” yaparak daha sonra tekrar “install service” yapınız bu adımları uyguladıktan sonra tabletin izden tekrar ayarları bulunuz, güncelleme işlemini gerçekleştirip kontrol edebilirseniz muhtemelen sorununuz düzelecektir aksi takdirde bilgilendirirseniz kontrol edelim.

Müşterimde dün yaşadığım bir problemde bu oldu.

Mesaj Sunucusunu arada yeniden başlatmak gerekli ki tabletler menü güncellemelerini alabilsin. Bu Mesaj Sunucusu çalışmadığında güncelleme yapan tabletler menüleri siliyor ve müşteri tabi buna çok kızıyor:))

Otomasyon komutlarının iki tane gözükmesinin sebebi ise o komutların ilişkiler kısmında 2 satır ilişki durumu bulunması örnek: yönetici ve kasiyer olarak seçtiğinizden iki satır gözüküyor

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sorun versiyon güncellemesinden sonra yapılacak değişikliklerdenmiş. Onları yaptım düzeldi.
Veysel bey ikinci kere yazdır ilişkilerde iki kullanıcı değil. ama adisyon ve sipariş satırı var. onun içinde aynısı geçerlidir herhalde.

1 Beğeni