SambaPOS 5.3.4'te Teraziye veri gönderme

yeni yayinlanan surumde teraziye veri gonderme nasil calisiyor yardimci olabilirmisiniz.

Yeni acilacak kasap restaurantimizda CAS Er Plus terazi kullanmayi planliyoruz ama teraziye 0511Hex kodunu gondererek uzerindeki agirligi sormadikca agirlik bilgisini yollamiyor.

Restaurant iki gun icinde acilacak ancak hala bir cozum bulamadik, bu konuda yardimci olabilirmisiniz.
Tesekkur ederim…

Merhaba,

Teraziye bilgi gönderme ile ilgili döküman yayınlandı kontrol ediniz.

https://kb.sambapos.com/4-66-teraziye-bilgi-gonderme/

İyi çalışmalar.

yukarida belirttigim problemin cozumu icin nasil bir data gondermem gerekiyor biraz daha aciklayici bilgi verebilirmisiniz. hangi formatta, hangi dilde bir komut vermek gerekiyor? en azindan bir ornekle aciklarsaniz sevinirim. tesekkurler.

Hex gönderimini desteklemiyoruz, sadece ASCII karakter gönderimi sağlıyoruz. Konuyla ilgili firmanız ile görüşerek Hex karşılığı olan ascıı karakteri öğrenerek gönderimini sağlayabilirsiniz.

Benim programlama bilgim cok sinirli ve bu konu icin yeterli degil. Uretici firmadan protokol ve data train bilgilerini edindim ama bunu pratige donusturmede yardima ihtiyacim var. Bu konuda sizden servis ucreti karsiliginda yardim alabilirmiyim? Tesekkurler, iyi calismalar

Ali bey üretici firmanın başka modelleri için dökümanları bizde de mevcut. Eğer elinizdeki dökümanı paylaşırsanız okuyalım. Konu programlama bilgisi ile ilgili değil. Firmaya sorsanız muhtemelen bunu söylerler. Ama döküman gönderirseniz biz de kontrol edelim.

Üzgünüz, yeni kullanıcılar dosya yükleyemez, seklinde hata veriyor. email adresinizi paylasabilirmisiniz size ozelden yollayayim.

support@sambapos.com

Mehmet Bey, uyelik durumumu guncelledi saniyorum simdi attachment ekleyebiliyorum, tesekkur ederim…AP_Protocol.pdf (1.2 MB)

Test icin bir yazilim da yolladilar ekran goruntusu asagidaki gibi.

Send Format ı ASCII ye getirip onunla denermisiniz

ascii seciliyken 0511 komutu calismiyor, scale cevap vermiyor.

\u00050011 olarak SambaPOS da denermisiniz

Suan burda sahur vakti (Avustralya’dayim) sabah ilk is deneyip size bildiririm.

Maalesef calismadi…

Datasheet’te kod karsiliklarinda da belirtildigi gibi 05 Hex “ENQ” yani enquiry kodu, 11 Hex ise “DC1” yani device Control one komutu…

Screen Shot 2021-05-01 at 14.50.27

Bu kodlarin karsiliklari asagidaki cartlarda da goruldugu gibi ASCII 5 ve ASCII 17

Screen Shot 2021-05-01 at 14.50.55

Screen Shot 2021-05-01 at 14.50.46

bir sekilde bu iki datayi scale e yollamak gerekiyor…

Dataview adinda buldugum bir programdan scale’e #005#011 komutunu yolladigimda scale cevap veriyor ve uzerindeki agirligi soyluyor. Program ayni zamanda yollanan datanin da breakdown bilgisini veriyor ve asagida goruldugu gibi aslinda scale’e ASCII 5 ve 17 komutlarini yolluyor… Bu da yukaridaki bilgilerin bir nevi saglamasi aslinda…

Simdi Putty uzerinde bir deneme yaptim. ayni sekilde 5 ve 17 nin karsiligi olarak sirasiyla Ctrl-E ve Ctrl-Q ya basinca scale yine cevap veriyor ve uzerindeki agirligi soyluyor. Ama birturlu Samba’dan hangi codu yollamam gerektigini bulamadim. Bu konuda bir fikri olan var mi?

@vehbi ingilice forumda Avery Berkel scale’i W komutu ile test ettiginizi yazmistiniz. onun ornegini yollayabilirmisiniz? belki bu scale i de E ve Q kodlari ile calistirabiliriz.

öNe örneği istiyorsunuz anlamadım. Dökümanı KB de mevcut zaten. Sadece W gönderiyorsunuz o kadar

Scale ayarlarini kastetmistim. Custom Scale olarak tanitirken hangi ayarlari kullandiniz? Avery ve CAS bir cok ayari ortak kullaniyorlar diye okudum bir cok yerde. CAS ER pre setini kullandigim zaman hic bir data alamiyorum. Ayrica pes pese E ve Q kodlarini yollamak icin nasil bir girdi yazmam gerekiyor, bitisik, arada bosluk ya da virgul?

https://kb.sambapos.com/en/4-66-sending-data-to-scale-device/
peşpeşe gönderemezsiniz. tek karakter e göre kodladık