SambaPOS 5.2.12 Sürümü

:arrow_down: Download: https://sambapos.com/?wpfb_dl=200

:warning: Yeni sürümleri yüklemeden önce lütfen veritabanı yedeğini alınız.

5.2.12 Sürümünde neler değişti:

• getOrderTags mutation’ında porsiyonsuz sorgulamada yaşanan sorun giderildi
  • Adisyon kapandığında kategoriler resetlendi
  • Her graphql sorgusundan sonra rapor cache i temizlendi.
  • Menü değişiminde kategorinin tazelenmesi sağlandı.
  • Buton rengi ayarlanırken boş geçilmesi sırasında yaşanan problem giderildi.
  • Butonların yazılarının etiket formatlamada düzgün gözükmesi sağlandı.
  • Sipariş etiketleri toplamı ve sipariş etiketleri grup ismi etiketleri eklendi.
  • Stok kalemleri için rapor eklentileri eklendi
  • Adisyon özel gruplandırma eklendi.
  • Adisyon gruplandırırken siparişler güncelleniyor.
  • Özelleştirilmiş butonlarda geleneksel formatlama etiketi eklendi.
  • Adisyon komut çalıştır eylemine Adisyonun yeniden oluşturulması eklendi.
  • Adisyon listesinin en alta otomatik geçişi engellendi.
  • Aktif departmanı değiştirme eylemi eklendi.
  • Ödeme ekranında Sipariş durumuna göre gruplandırma eklendi.
  • Gün Sonu raporunda açıklamalarıın kaydedilmesi ve gösterilmesi sağlandı
  • Yazıcı şablonlarına görünen fiyat eklendi.
  • Tıklanabilir ödeme ekranı grupları eklendi.
  • Ödeme ekranlarında otomatik yuvarlama seçenekleri eklendi
  • Ödeme ekranında seçilen toplamında adisyonun kura göre tekrar hesaplanmaması sorunu düzeltildi.
  • Adisyon detay raporuna adisyon durum süresi alanı eklendi.
  • Sipariş güncelleme eylemi çalıştığında siparişin tazelenmesi sağlandı.
  • Deneysel: Mesaj sunucunun otomatik bulunması eklendi.
  • Sipariş etiketi çalışma performansı artırıldı.
  • enforceQuantity özelliği addOrderToTerminalTicket mutation’ına eklendi.
  • Sıfır fiyatlı ürünlerin X tuşuna basılarak adet olarak eklenebilmesi sağlandı.
  • Tartılı ürünlerde 0 uzunlukta barkod kabul edilebilmesi eklendi
  • Vergi öncesi hesaplamalar vergi hesaplarına dahil edildi.
  • Varlık ekranı widget’ına gösterim formatı eklendi.
  • Menünün asenkron çalıştırılması sağlandı.
  • Ödeme ekranı parametreleri daha kolay anlaşılabilmesi için değiştirildi.
  • Eğer isim ve sipariş fiyatı eşleşiyorsa porsiyon butonunun seçili olması sağlandı.
  • Yazıcı şablonlarına İkram Hariç gösterimi eklendi.
  • Ve genel performans optimizasyonları yapıldı.
8 Beğeni

@vehbi abi SambaPOS 5.2.12 sürümünde Top dondurma fiyatını sıfır olarak ekledim Sipariş etiketine her bir seçime 2 tl ekleme yaptım adisyon içerisine 2 adet Top dondurma 2 şer top vanilyalı sipariş etiketini seçince fiyat 6 tl oluyor Top Dondurma Fiyatı Sıfır Sipariş etiketi ekledikçe fiyat artıyor normalde 4 tl olması gerekli

Adet Seçimi yapınca adeti tl olarak ekleme yapıyor

Eskiden olduğu gibi ürünü ekledikten sonra sol + ile ürün adetini artırıp, sipariş etiketlerinden istediğini seçebilirsin. Bunu denedin mi?

Ayrıca sağ alttaki X tuşunu kullanmayı unuttun sanırım. 2 X yapıp ondan sonra dondurmayı eklersen (üstte yazdığı gibi) düzgünce çalışıyor.

iç kategorilerden geri butonuna bastığım zaman ana kategoriye göndermek yerine ana menüye gönderiyor sorunum aşağıda yaptığım işlem adımlarının resmini ekledim

5.2.11 Beta commitiyle sorun düzelmişti fakat yeni versiyonda gine aynı sorun var farklı bir düğme eylemimi yapmam gerekiyor.

Kategori içinde geriye bastığım zaman ana menüye gidiyor kategorinin menüsüne gitmiyor.

Geri butonu niye koyuyorsunuz? Koymayın :slight_smile:

Y.SPECIAL ve LAHMACUN ürünleri için ayrı bir kategori açın. Eğer boş kategorili ürün bırakmazsanız Pidelere tıklandığı zaman ilk alt kategori neyse o görünür. Buna uygun olarak ürünleri sıralayarak ilk sırada hangi alt kategorinin görüntüleneceğini belirleyebilirsiniz.

4 Beğeni

Tamam Emre Bey Teşekkür ederim demek istediğinizi anladım Geri butonu koymuyorum :blush:

@vehbi abi müşteri 2 top ayrı ayrı külahta dondurma istedi 1 vanilya 1 karamel sipariş etiketinde her bir sipariş etiket fiyatı 2 tl 2 külah 1 er top ayrı ayrı dondurma 4 tl yapması lazım

veya 2 adet 1 er top 2 side vanilyalı dondurma istedi 2ad x 2tl = 4 tl

2 adet dondurma ekledim. Sıfır fiyatlı

sadenin fiyatı 1 kakaolu 2 lira

İkişer top kakaolu dondurma verdim:

2 TL X 2 TOP = 4 Lira X 2 Dondurma = 8 Lira.

Hata nerede anlamıyorum.

Azad tek seferde 10 dondurmayı 5 karamel 5 vanilya olarak gireyim diye düşünüyorsun ama o şekilde çalışmıyor.

Böyle bir siparişi iki satırda yani:

• 5 dondurma + 1 karamel etiketi
  • 5 dondurma +1 vanilya etiketi

… olarak eklemen lazım.

Eğer tek satırda bütün siparişi almaya çalışırsan 2 dondurma birisi vanilya+karamel öbürü vanilya+çikolata gibi bir sipariş giremezsin. Hangisi vanilya hangisi çikolata karışır.

2 Beğeni

Şimdi bu noktada SambaPOS’u nasıl istediğimiz çalışma şekline göre uyarlayabileceğimizi göstermezsem konu yarım kalacak.

Dondurmacılar tam olarak nasıl bir çalışma şekli istiyor tam emin değilim, ya da farklı müşteriler farklı çalışma şekilleri de isteyebilirler ama ben kendi kafamdan şöyle bir çalışma şekli düşündüm. Etiketleme ekranını hiç kullanmadan sadece custom ürün butonları ile işi çözebiliyoruz.

• Burada zaten hepsi top dondurma olduğu için hiç ürün seçmeden sadece istediğimiz topları seçip tamam butonuna tıklıyoruz. Her külah için bir Tamam.

• Miktar yazarak 1 top vanilyalı 2 dondurma gibi kullanım da olabiliyor. Ama miktar varsa bütün dondurmaların topları aynı olacak. Mesela 5 tane çikolatalı dondurma gibi… Eğer 5 dondurma, 3’ü vanilya, 2’si çikolata ise o zaman 3+vanilya+tamam, 2+çikolata+tamam yapacağız.

• Dondurma seçiliyken miktar yazıp top seçersek o topun miktarını da değiştirebiliyor ya da ekle çıkar işleri yapabiliyoruz.

Yani bu sadece ne yapılabileceğini göstermek için bir örnek. Demek istediğim en uygun kullanım şekli neyse onu analiz ederek müşterilerimize verimli bir kullanım şekli sunabiliriz.

Bunu hazırlarken ürün butonları üzerinde top miktarları da görünürse iyi olur diye düşünerek bir iki ufak printer tag ekledim. Yani bir sonraki beta güncellemesi ile ürün düğmelerini seçtiğimiz etiketlerle güncelleyebileceğiz. İlgilenen olursa Veysel’e veritabanı örneği gönderirim.

Açıkçası bu tür özelleştirme çalışmaları yapmak ve tutorial hazırlamak için pek vaktim olmayabiliyor ama forum üzerinden çalışmalarınızı detaylı olarak anlatırsanız takıldığınız noktalarda yardımcı olabilir ya da eklenmesi gerek özellikler olursa ekleyebilirim.

3 Beğeni

ücretli mi bu v5 ücretsiz varmı sambapos teşekkürler

Evet V5 Pro ücretli bir yazılımdır.
Fiyat ve Servis ücreti bilgisi almak için SambaPOS Community Portal formunu doldurabilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede size ulaşarak yardımcı olacaktır.

Departman oluşturdum ve bu departmana yeni bir mnenü ve ürünlere yeni fiyatlar ( aynı ürünün iki farklı fiyat tanımlandı )

Departmanın erişim izinleri ve hesap tanımlamarı için bir tutorial hazırlamak iyi olabilir.

İlker bey tutorial hazırlayacak kadar uzun bir işlem değil aslında, Yönetim > Kullanıcılar > Rol Listesi kısmından seçeceğiniz kullanıcıların departman yetkilerini ayarlayabilirsiniz.