Samba Klavye sürekli rahatsiz ediyor

Merhabalar,

samba klavye suana kadar hic beni rahatsiz etmeden calisiyordu. Fakat dün aksamdan beri hemen hemen her farkli pencere acilisinda kendiliginden karsima cikiyor.

Her farkli pencerede karsima cikmasi sinir bozuyor. Samba Klavyeyi nasil kapatabilirim? Veya nasil etkisiz hale getirebilirim?

Tesekkürler
E. Kaplan

Önceki versiyonlarda herhangi bir kategori tanımı yok iken çıkardı, v5 den sonra görmedim. Menü ve kategori oluşturup en az 1 ürün eklemeyi denermisiniz ?

3 Beğeni

@Banned
hmmm…
NUM adinda bir grubum var, fakat icinde hicbir tane Button yok. Bunu dün aksam yapmistim. Klavye’nin sag tarafindaki NUMARA Blogu gibi kullanmak istiyorum. Cünkü garsonlar bizde genelde numaralari aklinda kolayca tutabiliyorlar. Bu yuzden menülerindeki numaralari kullanabilmeleri icin barcode bölümüne menü numaralarini girdim (mehmet hocam tavsiye etmisti istanbulda).

Tam olarak ne amaçlı kullanacağınızı ve kullanımda size nasıl bir rahatlık sağlayacağını bilemiyorum yaptığınız şeyin ama en azından 1 tane ürün ekleyip buton rengini de zeminle aynı yaparsanız ve ürün adına da (alt+255) veya (.) gibi bir karakter koyarsanız sorun olmayacaktır. Bilginiz varmı bilmiyorum ama o kısım sadece bir num pad değildir, oraya ürünün adını yazarak ta menüler arasında dolaşmadan hızlıca ürünü bulup menüye ekleyebilirsiniz ki bu şekilde kullanmayı tercih eden müşterilerim var.

1 Beğeni
  1. kategorideki içi boş olduğundan klavye acaba buraya bir şey yazmak ister mi diye sürekli kendiliğinden açılıyor.
    Numaratör kullanmak için ayrı bir kategori yapmanıza gerek yok.
    Otomasyon Komutu tanımlayarak ve bu otomasyon komutunu da bir ürün gibi Menüye ekleyerek de kullanabilirsiniz.

@Banned @mehmet

Grublarimin icindeki ürünler cok fazla.

Bu yüzden NUMPAD i bütün grublarda kaldirdim (yer kaplamasin diye). Fakat daha sonra düsündüm, bir tane num grubu acayim ve icinde sadece numpad olsun ve garson kolayca bu bölümdeve tek bir noktadan istedigi gibi, ister numarayi girsin, ister text olarak arasin, vs…vs…isterse 3x21 seklinde faktörlü siparisini yapsin…

Dediginiz gibi, grub icine 1 tane buton koydum ve simdi klavye olduk olmadik yerde kendiliginden acilmiyor.

@mehmet hocam, Özel klavye design kullanirsam, ENTER i emmulate edebilir miyim? NUMPAD daki OK ve CLOSE(DELETE) butonlarini aynen numaralarin oldugu yerde/blok icinde kullanabilir miyim?

Sizinle aynı fikirde değiliz.
Menünüzü biliyorum, hiç de çok ürününüz yok. Örnek vermek gerekirse 492 tane ürünü olan bir Kokteyl Bar müşterimizin tüm menüsünü kaydırmadan sayfalamadan tek ekranda yapılabilir.
B u örnek verdiğiniz menü ile ilgli olarak örn. Kolon sayısını 4 yapsanız veya Mini numarator kullansanız gayet güzel bir şekilde görünür bence.

Özel Klavye de kullanabilirsiniz ama inanın bu kadar ürün için gerekli değil.

Resimsiz grublarimda var.

Fakat resimli bölümler sanki göze biraz daha hos geliyor. Resimler güzel gözüksün diye yola cikinca bu seferde yer sorunu bas gösteriyor. Artik zevklere göre istedigimiz sekilde veya isletmecinin istegine göre degistirilebilir. Ben sadece hangi imkanlar var/yok onlari göstermek icin kendime farkli MENU ler hazirliyorum.

Hafta sonlari genelde Halftime calisan ögrenciler, yardimci isciler var. Menü isimleri Cince/Japonca olunca, ve bu calisanlarda sadece hafta sonu gecici bir süre icin calistiklari icin, Isim yerine numaralari akillarinda kolayca tutabiliyorlar/masa basi siparislerde not alabiliyorlar…

Eger imkanim varsa, NUMPAD icine;

1 2 3
4 5 6
7 8 9
X 0 ENTER

seklinde bir özel klavyeyi nasil tanimlayabilirim?

Ben şahsen KG ürün satan yerler dışında büyük numaratör kullanmayı mantıklı bulmuyorum. Adet yazmak için üst kısma numaratör yerleştirmekte pek de yer kaplamıyor aksine daha şık duruyor.

Bu şekilde olunca 0,75 yada 1,5 porsiyon yazılamıyor. @veysel

Evet tanimalanabiliyor…

Gerekli grub altindaki tanimlamalara KEYCODE ler girilince yapiyor…Istedigim bu sekildeydi…Hem ENTER hemde Geriye silme sorunsuzca calisiyor…

Porsiyon da üst numaratöre ekleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Bu sekilde daha guzel/özel oldu :slight_smile:

1 Beğeni

Bu şekilde nasıl yapabiliyoruz