Sadakart benzeri

Merhabalar ,
Forumlarda aradım fakat bulamadım.
Müşterimin Cafe&Restorantı var aynı zamanda öğrenci yurdu var biz yurtta kalan öğrencilere %30 indirim uygulamak istiyoruz. belli ürünlerde.
Müşterimde şu şekilde bir uygulama istemekte.
Sadakart uygulaması gibi. Yurtta kalan öğrencilere kart verelim kartını gösteren o karta tanımlı ürünlerden indirim alsın. Ödeme kısmında mı kart okutabiliriz yada sipariş verirken mi barkod koyup okutabiliriz yada önerilniz nasıl olur bilmiyorum. bunun uygulanablirliği varmıdır. yardımlarınızı rica ederim

Merhaba,

İstemiş olduğunuz bu uygulamaya benzer müşteri tipine göre iskonto uygulama ile ilgili dökümanın adresini aşağıda paylaşıyorum.aşağıdaki adreste olan dökümanı yaptıktan sonra müşterilere kart no adında bir özel alan eklerseniz ve barkodlu kartlarınızı buraya tanımladıktan sonra istediğiniz uygulama oluşacaktır…

https://kb.sambapos.com/2-4-17-musteri-gruplarina-gore-otomatik-iskonto-yapmak/

1 Beğeni

Karttaki barkoddu hangi aşamada okutacağız tek tek müşteri seçmek mi lazım garson masaya ürünleri girdi hesap öderken öğrenci kartını verdi kart üstündeki barkodu nerde okutacağız yardımlarınızı bekliyorum.

Öğrenci kasaya geldiğinde müşteri seç tıklayacak ve kartı okutacaksınız daha sonra o karta tanımlı olan indirim oranı adisyona uygulanacak.

Müşteri Gruplarına özel indirim olayını yaptık fakat şöyle bir sıkıntımız var;
Menüdeki tüm ürünlerimizden indirimden faydalanmasını istemiyoruz.
Mesela
Lahmacun kebab çeşitleri yararlansın
Nargile, Coca cola veya belirlediğimiz ürünlerden iskonto almasın bunu nasıl yapabiliriz.