RONGTA terazisi kurulumu

Merhaba,

Rongta terazisi için kurulum yapmam gerekir.

1. Hangisi port -la bağlanmam lazım?
  2. Kurulum her model için ayni mı?

Merhabalar Ilgar Bey,

Öncelikle teraziyi tedarik ettiğiniz firmayı arayarak comport üzerinden veri göndererip göndermediğini öğrenmeniz lazım firmadan aldığınız cevaba göre SambaPOS üzerinden aygıt ekleme kısmında bulunan " Custom Scale " alanını kullanarak terazinin haberleşmesini sağlayabilirsiniz.

2 Beğeni

Terazi satan firma ile konuştum, Ethernet port kullanirmişlar. Comport kulananlar da USB keçriciler kullanirlarmış.

Tam olaraq model: Xiamen Rongta Technology,
Model: RLS1100C

Müşteri SambaPOS v3 versiyonu kullanir 3-4 yil oldu, şimdi SambaPOS V5 -e keçmek için aradı.
Bu üzden bayı olarak sorunu çözmem gerekir.

Öncelikle şunu aydınlatalım,
SambaPOS terazilerle 2 şekilde çalışabilir.

1. Terazinin ürettiği gramajlı barkodu okuyarak
  2. COM port üzerinden bağlanan teraziden gelen gramaj bilgisini ekrana aktararak.
    RLS1100C model teraziyi burada kullanmadık ama internetden araştırdığım kadarıyla bu terazi com port üzerinden data göndermiyor. Etiket basan bir terazi.

Ethernet portundan bilgisayarla haberleşiyor ve bu haberleşme sadece PLU ve fiyat bilgisinin bilgisayardan teraziye gönderilmesi için kullanılır.
Yani bu bahsettiğiniz teraziye siz SambaPOS dan Data Export ile (Yönetim > Raporlar > Dışa Veri Aktarımı) ile bir format hazırlayarak terazinin PLU tuşlarına bu bilgiyi otomatik almasını sağlayabilirsiniz. (veya elle girebilirsiniz, ürün sayınıza göre değişir)

Daha sonrada bu terazinin tartım sonrası oluşturacağı barkod u SambaPOS da okutarak satış yapabilirsiniz.

2 -ci söylədiyiniz kimi COM port üzredinden verinin direk SambaPOS-un eded girilen bölümündə görünmesi gerekik.
Bunun için hansı model terazi kullana biliriz?

Bunları incele istersen

https://kb.sambapos.com/8-4-cas-er-terazi-kurulumu/

https://kb.sambapos.com/8-3-desis-terazi-nasil-kurulur/

Men terazinin dokmanlari inceledim, “scale send weight to computer by serial port” böyle bir seçim var.
SambaPOS da kurulumu nasil yapa bilirim?

Yukarıda @Sezgin yazmış ama gözden kaçırdınız sanırım, buradaki rehber size ışık tutacaktır.

1 Beğeni

Merhaba,

Rongta terazisi için kurulum yapamadı. Windows ingilisce kurdum, SambaPOS -u tekrar ingilisce kurdum. Ama terazi verileri direk atmadi. Putty ile denedim, bağlantida sorun yok (com port).
Diger bir yazilim satan firma kurulum yapmiş, sorunsuz çalışmış.

Kimse Rongta terazisi kurdu mü?

Merhaba en son putty tartım miktarlarınız gelmiyordu gelmesini sağlayabildiniz mi ?

Evet, Emre bey, Nizamettin bəy, bağlandı, yardımçı olmaya çalışdı. Amma yine de olmadı.

Ilgar bey, anladığım ve arkadaşlarımın ofiste anlattığı terazinin datayı bilgisayara göndermediği, dilerseniz hem terazinin bağlantılarını ve putty ekranına yansıtığınız bir tartım esnasının videosunu çekip gönderebilirseniz kontrol edelim.