Reçete Sistemi hakkında

Merhaba, Ürünlerine reçete oluşturdum stoklardan düşüyor güzel. fakat porsiyon oluşturduğumda (1,5 porsiyon) her bir porsiyon için tekrar reçete mi oluşturmalıyım yoksa kolay bir yolu var mı

Merhaba,

Her porsiyon için reçete oluşturmanız gerekmektedir.

Cok fazla 1.5 porsiyon var ise
Bence numaratorden 1.5x seklinde girmeniz daha mantikli olur.

Orada şöyle bir skıntı yaşadım. 1,5 et çökertme girilmiş. hesap öderken ürünü tıkladığınızde 1 porsiyon parası çıkarıyor. 2 kere tıklarsanız 2 porsiyon ücreti çıkıyor

Evet dogru buradasi boyle

Porsiyonalr değiştiğinde içeride değişebilir. Yani herşey 1.5 olmayabilir.
bu sebeple her porsiyon için ayrı reçete oluşturulmalıdır.
En kolay yolu, her ürün için Normal porsiyon reçetesi yapıldıktan sonra Reçete üstüne sağ tıklayıp, Kopyalayarak çoğaltmaktır.
Bu sayede çok daha pratik 1.5 ve diğer porsiyonlara reçete oluşturabilirsiniz.

Reçete dediğimiz olay her gün her gün uğraştıracak bir şey değil, bir kere güzel zaman ayırıp hepsini adam akıllı yaptığında sorunsuz sürekli çalışır.

1 Beğeni

Sizden hala sorunsuz çalışan entegrasyonunuz için haber bekliyorum.

Sorunun cevabına gelince. Herşey 1 porsiyonla 1.5 kat orantılıysa kolay yolu var.
Öncelikle stoklardaki ürünler bölümünden ürün oluşturun. bu ürüne 1 porsiyon için reçete oluşturun.
Daha sonra menünüzdeki 1 porsiyon için reçete bölümünden stok ekle değilde ürün ekle ye basın ve bu ürünü seçin. 1.5 porsiyon içinde yine aynı reçeteyi kopyalayın ancak ürün çarparnını 1,5 yapın.

Reçete içinde bir değişiklik yapmak gerektiğinde iki ayrı reçete yerine sadece oluşturduğunuz stok ürünü reçetesini değiştirmeniz yeterli olacaktır. iki ayrı reçete düzenlemek gerekmez.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.